VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

Dárci krve přebrali na prostějovské radnici ocenění

Prostějov – Na šest desítek dárců krve se ve středu odpoledne sešlo v obřadní síni prostějovské radnice. Čekalo je totiž ocenění za to, že celé roky pomáhají svou krví jiným.

Otázky, kritika, ironie. Po víc než hodině má Prostějov rozpočet na rok 2017

Prostějov – Hodinu a dvacet minut. Tak dlouho debatovali zastupitelé nad rozpočtem města Prostějova pro rok 2017. Zatímco pak loni velká část opozice chyběla, protože před samotným hlasováním odešla, tentokrát byla účast téměř stoprocentní.

Silvestrovský ohňostroj bude v Prostějově s novinkou

Prostějov – Milovníci ohňostrojů a pyrotechnického veselí se v Prostějově mají na Silvestra na co těšit.

Chovatelé vystavili Rysy i Voláče

Prostějov – Podivné šustění a chroupání přivítalo v sobotu návštěvníky zahrady sídla prostějovských chovatelů v Plumlovské ulici. Po vstupu do velkého proskleného pavilonu bylo však hned jasné, co tyto zvuky vydává. V klecích zaplňujících celý prostor se nacházely stovky holubů, zároveň ale také desítky králíků. Zatímco však ptáci byli různorodě zbarvení a i skladbou těla byli navzájem dost odlišní, králíci byli téměř do jednoho sněhově bílí.

Krasický rybník bude brzy jako ze škatulky. Radnice odklepla rekonstrukci

Prostějov – Zbytky kamenů, které snad dříve sloužily jako zpevnění břehů se povalují po obvodu rybníka. Okolí je zanesené odpadky, betonové schody mířící k hladině se pomalu drolí. Na nedávno zamrzlé hladině si hrají děti v blízkosti odpadků.

Z Prostějova vyletěly balonky k Ježíškovi. Děti i dospělí poslali stovky přání

Prostějov – Stovky lidí i letos přitáhlo na Pernštýnské náměstí v Prostějově vypouštění fialových balónků Ježíškovi. Na nich jako vždy nemohla chybět malá ani větší přání dětí, někdy i jejich rodičů.

V Prostějově vypustí balónky Ježíškovi. Přidají se i jinde

Prostějovsko – Již popáté se zapojí na řadě míst na Prostějovsku do celostátní akce Vypouštění balónků s přáním k Ježíškovi. Děti s rodiči si tak budou moci vypustit svůj balónek k obloze a přát si tak něco hezkého nejen pro sebe, ale i pro ostatní.

Dvacáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Prostějov přijde o parní lokomotivu. Symbol přednádraží odstěhují

Prostějov – Po šestatřiceti letech zmizí vystavená lokomotiva od hlavního prostějovského nádraží. Takový je důsledek řádění bezdomovců a vandalů, které vyvrcholilo červencovým ohněm. Dominanta přednádražního prostoru, stroj z konce devatenáctého století, by se však neměla přesunout daleko.

Jak si úpravu bývalého hřbitova představují Židé? Tady jsou vizualizace

Prostějov – Vizualizaci nově upraveného prostoru bývalého židovského hřbitova ve Studentské ulici v Prostějově dostala v těchto dnech primátorka města Alena Rašková od zástupce židovské komunity Tomáše Jelínka.

EET považuji za diskriminační, říká prostějovský kavárník

Prostějov – První ostrý den pro elektronickou evidenci tržeb (EET) v praxi, útočí na mě ve čtvrtek zprávy ze všech stran. Hned se proto rozhoduji vyzkoušet, jak jsou na to připraveni a co této novince říkají v některém z prostějovských podniků. Vybírám kavárnu Sladká tečka v Netušilově ulici.

Dvacáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

AKTUALIZOVÁNO

Děti si užily diskotéku na kluzišti. V Prostějově vůbec poprvé

Prostějov - První diskotéku na ledě zažili ve čtvrtek v Prostějově. Kluziště na náměstí se stalo místem křepčení dětí i dospívajících.

Prostějovská městská policie hledá strážníka

Prostějov – Městská policie v Prostějově přijme do pracovního poměru strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies