VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

Co bude s prostějovskou lokomotivou? Budoucnost má nejistou

Parní lokomotiva trůnící už desítky let v sousedství stanice Prostějov - Hlavní nádraží má být minulostí. 

Den seniorů nalákal na hudbu. Nordic walking slavil úspěch

Řadu zážitků, opětovné setkání se starými známými. Ale také návod, jak být v životě aktivnější. To vše čekalo ve středu dopoledne na dříve narozené Prostějovany v kulturním klubu Duha. Hlavní sál se během akce naplnil takřka k prasknutí. A nebylo divu.

Pošta v Prostějově na měsíc zavře, kvůli přestavbě

Další zavírání se chystá na jihovýchodě Prostějova. Tentokrát ale nejde o obchod.

Vandalové poničili prostějovský akvapark, jezdili po atrakcích na skateboardech

Koše, lavičky, někdy také autobusové zastávky či fasády domů. To však nejsou jediné cíle vandalů v Prostějově. Někteří z nich se zaměřují rovnou na sportoviště – třeba na akvapark.

Rehabilitace bývalého hřbitova? Město návrhy Židů stále odmítá

Zatím bez dohody je spor o budoucnost lokality bývalého židovského hřbitova v prostějovské Studentské ulici. Pokrok nepřinesla ani mediace za pomoci bývalého předsedy vlády Vladimíra Špidly. Každá strana nadále prosazuje své řešení, které se navíc stále více rozchází s tím podporovaným druhou stranou.

Začínáme! Na Ruďák vjela stavební technika

Nadšení i obavy. Tak přijímají lidé začínající rekonstrukci náměstí Spojenců v Prostějově.

Děti si užily den s Míšou a Freestyle show

VIDEO / Stovky dětí zamířily ve čtvrtek na prostějovské náměstí TGM. Magistrát totiž pro ně připravil během Prostějovského kulturního léta řadu aktivit.

VIDEO: Prostějovská Zuška to rozjela na náměstí

Hned na několika místech Prostějovska překvapili v ulicích kolemjdoucí mladí umělci.

AKTUALIZOVÁNO

Přibude na hradbách další malba? Památkáři jí zatím nepřejí

/ANKETA/ Po židovském městě, které do začátku sedmdesátých let zdobilo centrum Prostějova, příliš památek nezbylo. V době nedávno minulé však jedna přibyla, byť ne historická: ve Školní ulice na hradbách vznikla malba toho, jak dříve tato část města vypadala, čímž zobrazila dávno neexistující domy. Nyní se chýlí k závěru rekonstrukce hradeb a začíná se tak objevovat otázka, zda i nově opravenou část neproměnit v umělecké a zároveň poučné dílo.

Lékařská pohotovost v Prostějově rozšíří ordinační dobu

Rozšířená pohotovostní služba pro dospělé, děti i dorost bude dostupná od 1. června. Nejen v Prostějově, ale i v Přerově a Šternberku.

Zůstanou zahrádky v Prostějově kuřácké?

ANKETA / Je jasné, že od června se v restauracích a dalších pohostinských zařízeních kouřit nebude. Bude to zakázané, Prostějov nevyjímaje.

Chceme větší bazén! Pod peticí přibývá podpisů

S nemalým úspěchem se setkala petice požadující nový, padesátimetrový bazén v Prostějově. Jen na internetu jsou pod ní podepsané čtyři stovky lidí, dohromady i s papírovými archy se už jejich počet přehoupl přes tisíc. 

AKTUALIZOVÁNO

Cyklisty ve Vrahovicích čeká úleva. Ale později a jen částečná

Nespokojenost lidí ve Vrahovicích roste, tedy alespoň nespokojenost cyklistů. Ti se už roky domáhají cyklostezky, která by spojila jejich domovy s centrem Prostějova nebo průmyslovou zónou na jeho východním okraji. Zatím ovšem marně a to přesto, že důležitost čas od času připomínají i politikům. „Je to dlouhodobý problém, i když se řešil i na setkáních s politiky tady v tělocvičně," poznamenal třeba Tomáš Kašpárek.

Aktivní senior lákal na poznávání i motokáry. Podívejte se

/VIDEO/ Poznávání ptáků, spisovatelů, oživování ale taky střelba. To vše si mohli vyzkoušet lidé staršího data narození v Kolářových sadech. Město Prostějov pro ně na úterní dopoledne a odpoledne připravilo společně s policisty, hasiči, knihovníky a ekology akci Aktivní senior, během níž spolu soupeřili jednotlvci i družstva. Na ty nejlepší pak čekaly drobné odměny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení