VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

Prostějov přijde o parní lokomotivu. Symbol přednádraží odstěhují

Prostějov – Po šestatřiceti letech zmizí vystavená lokomotiva od hlavního prostějovského nádraží. Takový je důsledek řádění bezdomovců a vandalů, které vyvrcholilo červencovým ohněm. Dominanta přednádražního prostoru, stroj z konce devatenáctého století, by se však neměla přesunout daleko.

Jak si úpravu bývalého hřbitova představují Židé? Tady jsou vizualizace

Prostějov – Vizualizaci nově upraveného prostoru bývalého židovského hřbitova ve Studentské ulici v Prostějově dostala v těchto dnech primátorka města Alena Rašková od zástupce židovské komunity Tomáše Jelínka.

EET považuji za diskriminační, říká prostějovský kavárník

Prostějov – První ostrý den pro elektronickou evidenci tržeb (EET) v praxi, útočí na mě ve čtvrtek zprávy ze všech stran. Hned se proto rozhoduji vyzkoušet, jak jsou na to připraveni a co této novince říkají v některém z prostějovských podniků. Vybírám kavárnu Sladká tečka v Netušilově ulici.

Dvacáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

AKTUALIZOVÁNO

Děti si užily diskotéku na kluzišti. V Prostějově vůbec poprvé

Prostějov - První diskotéku na ledě zažili ve čtvrtek v Prostějově. Kluziště na náměstí se stalo místem křepčení dětí i dospívajících.

Prostějovská městská policie hledá strážníka

Prostějov – Městská policie v Prostějově přijme do pracovního poměru strážníka.

EXKLUZIVNĚ

Svědek tragédie u nádraží: Snažil jsem se kamaráda uhasit, ale bylo pozdě

Prostějov – U místního nádraží v Prostějově uhořel v úterý večer člověk. Tato zpráva ve středu ráno otřásla městem.

Punčové stánky v Prostějově lákají i přes den

Prostějov – Je libo punč s griotkou, rumem nebo slivovicí? Žádný problém. Na prostějovském náměstí TGM funguje necelá desítka stánků, kde tohle vše je k mání.

VIDEO: Vánoční strom v Prostějově už svítí, přišly davy

Prostějov – Kdo přišel pozdě, měl smůlu. Houštinami lidí se totiž nebylo možné prodrat. Je tři čtvrtě na pět večer, pátek, řada lidí už má po práci. To však není hlavní důvod pro zaplněné největší prostějovské náměstí.

Dvacáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Muž si stěžuje na obří betonový plot v Plumlovské. Úřad prověřuje svůj postup

Prostějov – Další pokračování má dění kolem betonového plotu, který mohou lidé vidět v Plumlovské ulici naproti hypermarketu. Stavbu a její zákonnost na okraji Prostějova totiž napadl po magistrátu také jeden z místních obyvatel. Kromě vzhledu mu především vadí hluk.

Vánoční strom v Prostějově už stojí, na náměstí dorazil ze Seloutek

Prostějov – V úterý ráno porazili v Seloutkách vánoční strom, který už ozdobil náměstí TGM.

Osadní výbory dostanou miliony. Panuje nadšení i pochyby

Prostějov – S milionem korun můžou v roce 2017 počítat osadní výbory v Prostějově. Vedení města na západní předměstí, do Vrahovic a Žešova pošle celkem tři miliony, které by osadní výbor použil na investice.

Prostějov se chystá otevřít galerii umění. Na zámku

Prostějov – V roce 1914 chtěla prostějovská radnice vybavit své reprezentační prostory kvalitními uměleckými díly. To byl podle slov odborníků patrně počátek velké městské sbírky umění. Přes sto let ovšem trvalo, než mohlo vzniknout místo v podobě městské galerie, kde by mohla veřejnost mohla díla obdivovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies