VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

Město Prostějov je součástí Olomouckého kraje. Leží v severní části Hornomoravského úvalu, na úpatí Prostějovské pahorkatiny, ve východní části České republiky. První zmínka o Prostějově, který je nazýván Hanáckým Jeruzalémem, je z první poloviny 12. století. Dnešní historické jádro města je vyhlášeno památkovou zónou.

Rekonstrukce plovárny ve Vrahovicích je za dveřmi. Padnou na ni desítky milionů

Větší pohodlí, modernější prostředí. A samozřejmě bazén zářící novotou. Takový přínos by měla mít rekonstrukce koupaliště v Prostějově- -Vrahovicích.

Muže na parkovišti přimáčkla řidička k jeho autu, skončil v nemocnici

Ne zcela obvyklým způsobem se ve čtvrtek kolem čtvrt na tři odpoledne zranil sedmapadesátiletý muž.

Řidiči od aquaparku si stěžují: Magistrát s námi nekomunikuje

Nejprve nespokojenost, pak petice. A nyní stížnosti na komunikaci magistrátu. Řidiči bydlící v okolí prostějovského aquaparku jsou v současné době nespokojení, jak s nimi zástupci radnice kolem parkování v lokalitě komunikují.

Nákladní doprava na jižní spojku? Ještě to zkusíme, zní z magistrátu

Téměř nový povrch, protihlukové stěny, také však značka zakazující vjezd nákladním autům. S tím se nyní setkají řidiči mířící od prostějovského aquaparku k Určické ulici nebo naopak. Magistrátu se dosud nepodařilo přesvědčit krajské hygieniky, aby dali kamionům a dalším těžším vozidlům zelenou. A po nedávných vyjádřeních náměstka primátorky pro dopravu Pavla Smetany to vypadalo, že se už radní v tomhle směru nebudou o nic pokoušet.

Z výpadovek dostane přednost Plumlovská, magistrát řeší i rondel "u Milosrdných"

Není to tak dlouho, co olomoucké hejtmanství oznámilo záměr rekonstruovat všechny hlavní tahy v Prostějově. Tedy například ulice Olomoucká, Vrahovická, Brněnská či Plumlovská. Vypadalo to tak, že se město změní v jedno velké staveniště. A řidičům nastanou krušné časy. Nyní je ale vše jinak. Jak totiž magistrát informoval, do země se na výpadovkách z Prostějova jen tak kopat nezačne.

Policisté se stěhují! Z Vrahovic se vrací na nádraží

Akci kulový blesk v menším měřítku předvedla republiková policie v Prostějově. Ta totiž po letech pauzy bude mít opět služebnu v budově hlavního nádraží. Informoval o tom její vlastník, Správa železniční dopravní cesty. Úřad také ve středu odpoledne severní křídlo budovy předal oficiálně policistům do užívání.

Nová wi-fi lavička už funguje u prostějovského nádraží

Další chytrá lavička nabízející dobíjení přes USB i připojení k internetu je od středy k dispozici v Prostějově. Ocenit ji mohou třeba studenti čekající na vlak, nachází se totiž v Janáčkově ulici v blízkosti vstupu do nádražní haly. 

Správa železnic chystá pro nádraží nová nástupiště. Myslí i na podchody

Desítky let čekání se stanou brzy minulostí. Prostějovské nádraží se totiž počítá k nemnoha srovnatelně velkým nádražím ve městech, kde dosud nádražní nástupiště byla bez podchodů, bez místa a pro lidi chodící o berlích či s kočárkem nočním můrou.

Další aktivita pro Prostějovany? Radní zvažují discgolf

ANKETA / Zdaleka ne pouze koupě či nájmy pozemků budou na svém úterním jednání řešili prostějovští radní.

AKTUALIZOVÁNO

Primátorka: Jezdecká kasárna teď neřešíme

Nejprve horečnaté snahy o demolici kasáren, nyní však čekání. A na co? To nyní nikdo neví. Pozemky po jezdeckých kasárnách, jenž doporučení rady a posléze rozhodnutí zastupitelstva poslaly k zemi, jsou již více než rok zcela bez využití.

Burza práce v Prostějově: o nábor se snažila oříškárna i armáda

Davy především mladých lidí proudily ve středu do Společenského domu v Prostějově. Co je zde čekalo? Řada informací o středních školách i pracovních pozicích.

Proklínaná vlečka ve Vrahovické zmizí. Nikdo ale neví kdy

Nadávky jsou už dlouhá léta slyšet z nejednoho auta, jehož řidič projíždí Vrahovickou ulicí. Kromě železničního přejezdu, přes který jezdí vlaky z Nezamyslic a Olomouce totiž rušnou třídu protíná také nepoužívaná vlečka a spolu s ní také díry mezi asfaltem a kolejnicí.

Čeká řidiče na sídlišti další trápení? Lidl zvažuje závory

Nový interiér, ale také změnu v parkování. Obojí přinesla rekonstrukce prostějovského Lidlu v ulici Újezd.

Gymnázium slavilo čtvrtstoletí, happeningem na náměstí

VIDEO / Stovky návštěvníků, desítky účinkujících a řada aktivit ze života školy. Tak v pátek odpoledne vypadaly oslavy Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení