VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

VIDEO: Nad zamrzlým Podhraďákem zazářil silvestrovský ohňostroj

Plumlov – Fenomenální podívanou nad zamrzlou vodní plochou Podhradského rybníka v Plumlově, ale také totální dopravní kolaps zažili ve čtvrtek večer obyvatelé Plumlova.

Dopravu u Plumlova zkomplikovala nehoda

Plumlov – S drobným zdržením museli v sobotu večer počítat řidiči projíždějící mezi Plumlovem a Mostkovicemi. Na okraji Plumlova se stala dopravní nehoda. Na místě zasahovali hasiči. „Nejde o nic vážného. Jedná se pouze o méně vážnou nehodu. Dobrovolní hasiči zabezpečují místo kvůli úniku provozních kapalin," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Místem řidiči ještě kolem půl osmé projížděli kyvadlově. 

Otužilci vyrovnali loňský rekord. Do výpusti jich naskákala téměř stovka

Mostkovice – Venku těsně nad nulou, přesto však nebyla během Štědrého dne o plavce nouze. Alespoň v Mostkovicích ne. Na již tradiční sraz otužilců dorazila téměř stovka nadšenců, kteří neváhali a vrhli se do vody.

Běžci i běžkaři. Vánoční Drahanská oslavila první kulatiny

Plumlov-Žárovice – Žádná startovní čísla na zádech či břichu, žádné poplatky pro účastníky. A pramalá starost o výsledky závodu. Chodci, běžci a cyklisté si však ve čtvrtek přinesli na Vánoční Drahanskou dobrou náladu. Čekala je přitom téměř devítikilometrová trať, po níž se museli dostat ze Žárovic přes drahanský kopec do Drahan. „Přibližně polovina závodníků se účastní pravidelně," uvedl hlavní pořadatel akce Petr Zatloukal.

Kluci a holčičky se rozparádili na vánoční besídce

Plumlov – Dospělí v celé zemi si o Adventu užívají vánoční večírky se svými kolegy z práce, ve školách se pořádají vánoční jarmarky a dovádí se na vánočních diskotékách a v mateřinkách se konají vánoční besídky. Jednu z nich si v pondělí pro své rodiče připravily i ty nejmladší děti v plumlovské školce.

Na plumlovském zámku si návštěvníci připomněli vánoční tradice

Plumlov – Putování po vánočních zvycích si pro své návštěvníky o víkendu připravili na zámku Plumlov. Speciální prohlídku zámku protkanou scénkami, anděly, čerty a vánočními motivy si užily především děti, které hltaly doslova každé slovo průvodkyň.

Plumlov zpíval s Českem poprvé. A hned úspěch

Plumlov – Akce Česko zpívá koledy ve své historii vůbec poprvé zavítala i do Plumlova. Obavy, že by koledníci nemuseli dorazit ve větším počtu, se záhy ukázaly jako zbytečné. Zpěváky na pódiu totiž přišlo doprovodit kolem 150 koledchtivých lidí.

V Plumlově zazpívají koledy desítky zpěváků

Plumlov – V plném proudu jsou přípravy na akci Česko zpívá koledy v Plumlově. Celorepubliková akce Deníku se během středečního podvečera odehraje před vánočním stromem na Hlavním náměstí.

V Plumlově rozsvítili vánoční strom, pomáhali jim s tím andělé

Plumlov – Kdo zavítal v neděli v podvečer do centra Plumlova, užil si rozsvícení místního vánočního stromu v duchu opravdu andělském.

Vepřové hody a vánoční výstava přilákala davy lidí na plumlovský zámek

Plumlov – Poslední listopadový víkend se na plumlovském zámku nesl v duchu vůně vepřového a začínajícího adventu. Nádvoří zámku zaplnily stánky s vepřovým masem, které nabízely široké spektrum zabijačkových pochoutek a dalších specialit.

Kvalita vody v přehradě se postupně zlepšuje, i díky srážedlům fosforu

Plumlov – Letní koupání v Plumlovské přehradě bylo v minulosti mnohokrát zapovězeno, kvůli zvýšenému výskytu sinic ve vodě. Nyní se situace zlepšuje. Už druhým rokem totiž na vodní nádrži fungují srážedla fosforu, která výrazně eliminují vznik agresivních cyanobakterií.

Klobouk dolů! Žákyně deváté třídy z Plumlova napsala knížku. Našla i vydavatele

Plumlov – Plumlovská základní škola se může pochlubit takřka celorepublikovým úspěchem. Jejich žákyně deváté třídy, Lenka Haliřová, ve svých patnácti letech vydala svou první tištěnou knihu s názvem Síla osudu.

Přehradu zaplnili otužilci, utkali se "o ledovó čapo"

Mostkovice – Ani chladnější listopadové počasí neodrazuje některé plavce od toho, aby si zaplavali v přírodě. A někteří tuto činnost rovnou vyhledávají. Obě tyto skupiny lidí se sešly v sobotu na pláži U Lázníčků, aby se zúčastnily závodu O Ledovó čapo Boba Pácla.

Trampoty londýnského taxikáře bavily žárovické publikum

Žárovice – Taxikáři Johnu Brownovi se bortí v Londýně pečlivě naplánovaný život mezi dvěma ženami. Touto větou by se dalo stručně shrnout téma excelentní konverzační komedie, jejímž autorem je anglický dramatik Raymond George Alfred Cooney, a kterou má nyní ve svém repertoáru prostějovské Moje divadlo. Se svým představením 1+1=3 plném břitkého humoru a bláznivých situací zavítali herci v sobotu vpodvečer i do kulturního domu v Žárovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení