VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Voda v přehradě dostala nejlepší známku

Plumlov – Dobrou zprávu přinesli milovníkům koupání pracovníci Krajské hygienické stanice. V Plumlovské přehradě totiž plavci nadále naleznou vodu vhodnou ke koupání.

Na přehradě je k vidění rarita. Labuť s andělským křídlem

Plumlov - Vody plumlovské přehrady brázdí labuť se zvláštní částí křídla směřující nahoru.

Přes 400 dětí soutěžilo v pohádkovém Plumlově

Plumlov – Uplynulý týden se v Plumlově uskutečnily výchovně vzdělávací akce pro děti z mateřských a základních škol 1. stupně. Jejich cílem bylo přiblížit mladým plumlovský zámek a jeho historii.

Plumlov trápí hromady odpadu. Jak jsou na tom další města?

Prostějovsko - Svoji oranžovou multikáru plní nepořádkem odhozeným u kontejnerů v pátek již poosmé. Od rána se František Pajer se svým kolegou nezastavili a znovu a znovu nakládají nejrůznější druhy odpadu povalujícího se podél plumlovské spojnice mezi kostelem a přehradou, aby je odvezli tam, kam patří. Tedy do místního sběrného dvora či kompostárny. Oba pracovníci plumlovských technických služeb se s nezodpovědným chováním části chatařů, místních obyvatel a lidí z okolí musejí vypořádávat co čtrnáct dní.

To je nabídka! Školy i firmy se mohou na přehradě poprat na dračích lodích

Plumlov, Mostkovice – Zvědavci i milovníci netradičních sportů se i letos mohou těšit na závody lodí s dračí hlavou na plumlovské přehradě. Festival dračích lodí s názvem Česká spořitelna Plumlovský drak zpestří lidem začátek školního roku. Letošní ročník festivalu, jehož mediálním partnerem je Prostějovský deník, nabídne první zářijový víkend hned několik novinek.

Májka padá, Žárovice se skvěle baví. Podívejte se

Žárovice – Sekera se zatíná do spodní části májky hlouběji a hlouběji. Nakonec se symbol jara a lásky klátí k zemi a dopadá na centimetry přesně do volného prostoru vedle ohniště. Tradiční akci spojenou se dnem dětí si v sobotu odpoledne užívá snad půlka obyvatel osady Žárovice.

Voda v přehradě prý bude čistší a čistší. A na Podhraďáku vyroste norná stěna

Plumlov – S oteplením se stále více plavců vydává k Plumlovské přehradě. Ta je už sice třetím rokem napuštěná, zároveň však stále pokračuje snaha o to, aby v ní byla čistší voda. Své kroky pak představily jak Povodí Moravy, tak městský úřad v Plumlově.

Havárka i záchrana zavalené osoby. Podívejte se na Rallye Hamry zblízka

Hamry - V Hamrech a blízkém okolí si dobrovolní hasiči prověřili, jak na tom jsou jejich znalosti a schopnosti v krizových situacích, které by je někdy v budoucnu klidně mohly potkat. Zasahovali například při autohavárii, nálezu nebezpečné látky nebo při požáru ve sklepě.

Žralok fandil Čechům, se slzami v očích

Plumlov - Případnému turistovi z Ameriky by v plumlovském kempu Žralok ve čtvrtek odpoledne asi pšenka moc nekvetla. Přibližně třicítka místních fandů si zde totiž užívala čtvrtfinálový zápas českých hokejistů na mistrovství světa právě proti týmu z USA. A všichni drželi pěsti Čechům.

Chvílemi protestovaly všechny částečky mého těla, říká redaktor po tréninku

Plumlov /REPORTÁŽ/ - Duatlon či výběh na Kosíř, to všechno jsou aktivity, pod nimiž si člověk umí něco představit. Ale kruhový trénink? Co to jen může být? Asi mám hodně rád překvapení i výzvy, nezjistil jsem si tedy, co mě čeká. Při vstupu do budovy na okraji Plumlova na Prostějovsku tak ještě nic netuším.

Děkujeme ti maminko

Plumlov – Maminko, tatínku, pojď si hrát. Takto lákaly v pondělí děti z plumlovské mateřinky své nejbližší na malou besídku a tvořivou dílnu pořádanou ke Dni Matek.

Parádní pochod i zásahy hasičů. To byly Floriánské slavnosti v Plumlově

Plumlov – Dobrovolné sbory hasičů zasahovaly v sobotu odpoledne v kempu Žralok na Floriánských slavnostech v Plumlově. Naštěstí jen v rámci připraveného programu, kdy divákům mimo jiné ukázaly také vyprošťování uvízlé řidičky z automobilu, při kterém musely uhasit také následný požár auta.

Legendární sudí, brankář a básník Břetislav Jurníček: Na hřišti jsem byl šťastný

Plumlov - Narodil se ve stejném roce, kdy na XI. Olympijských hrách v nacistickém Německu vítězí v běhu na 100 m černý atlet Jesse Owens. Je jen o pár dní starší než český scénarista a herec Zdeněk Svěrák a zná jej takřka celá fotbalová Haná. Řeč je o Břetislavu Jurníčkovi z Plumlova, dlouholetém fotbalovém brankáři, rozhodčím, funkcionáři a fanouškovi.

Ve Žraloku zažili večer plný čarodějnic i hudby, přišly přes tři tisíce lidí

Plumlov – Čarodějnice, čarodějnice a zase čarodějnice. Do plumlovského autokempu Žralok se jich v sobotu sletěly stovky. Kam oko dohlédlo, tam soutěžily, pily limonádu nebo se točily v rytmu dětské diskotéky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení