VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Cesta zámkem potěšila malé i velké milovníky pohádek

Plumlov – Hrdinové známých českých pohádek provedli v sobotu návštěvníky Plumovského zámku památkou. Během prohlídkového okruhu turisté, z nichž podstatnou část tvořily děti, prošli tři patra. A v každém z nich na ně čekala scénka z pohádkových klasik. „Jsem zde poprvé a je to zde hezké. Jen bych sem asi nebrala nejmenší děti, pro ně by to mohlo být i strašidelné," zhodnotila prohlídku Kateřina Vochalová.

Cvičení je pro mě bránou k meditaci a k sobě samé, říká létající jogínka

Plumlov - Pro někoho je možná jóga jen soubor několika cviků, pro Bohdanu Šafranovou z Plumlova na Prostějovsku znamená toto východní cvičení doslova životní styl. Náročnému koníčku se věnuje až osm hodin denně a jako lektorka jógy předává znalosti dál svým žákům.

V Plumlově na zámku zahájili sezónu asijským jídlem i tai-chi. Podívejte se

Plumlov – Skloubením dálného východu a interiéru středoevropského zámku lákali návštěvníky v sobotu na Plumlov. Na Vysokém zámku totiž ve tři hodiny odpoledne došlo k oficiálnímu zahájení turistické sezóny. A tentokrát s nádechem orientu.

Více hudby, spolupráce s Maďary a tradiční akce. To bude sezona na Plumlově

Plumlov /ROZHOVOR/ – Jedním z center kulturního dění je už léta Plumlov, především pak jeho zámek. Nic se na tom nezmění ani v letošní turistické sezóně. Hned několik sdružení a organizátorů si pro návštěvníky chystá kulturní akce, ozvláštněné budou tradičně i zámecké prohlídky. Co tedy čekat od dění na Plumlovském zámku? Na co se těšit? A jaké novinky tohle léto přinese? Na to vše jsme se ptali kastelána památky Pavla Zástěry.

Jak se slaví Velikonoce na zámku v Plumlově? Podívejte se

Plumlov – Velikonoční zvyky a tradice, jarně vyzdobené zámecké komnaty, tematická výstava a mnoho dalšího bylo k vidění během nedělního odpoledne na zámku v Plumlově.

Dračí lodě se poperou na přehradě, můžete přihlásit i svou posádku

Plumlov, Mostkovice – Zvědavci i milovníci netradičních sportů se i letos mohou těšit na závody lodí s dračí hlavou na plumlovské přehradě. Festival dračích lodí s názvem Plumlovský drak zpestří lidem začátek školního roku. Letošní ročník festivalu, jehož mediálním partnerem je Prostějovský deník, nabídne první zářijový víkend hned několik novinek.

Město podpoří plumlovská srážedla i prostějovské tanečníky

Prostějov – Srážedla fosforu, která pomáhají zlepšovat kvalitu vody v plumlovské přehradě, se i letos dočkají finančních příspěvků na svůj provoz. Prostějovští radní je podpoří padesáti tisíci korun.

V Plumlově schválili rozpočet. Peníze půjdou na zámek, kanalizaci i silnice

Plumlov – Zastupitelé Plumlova na svém pondělním zasedání definitivně schválili svůj rozpočet pro letošní rok. Nejdůležitější investice podle slov starosty poputuje na opravu plumlovského zámku. Dočkají se i řidiči, kterým vedení Plumlova slibuje opravit naplánované úseky silnic, a také někteří obyvatelé města i přilehlých obcí, které čeká napojení kanalizace na veřejnou přípojku.

Krumsín přispěje na vývařovnu mateřské školy v Prostějovičkách

Krumsín, Prostějovičky – Zastupitelstvo obce Krumsín se na svém posledním zasedání dohodlo na finanční podpoře mateřské školy v Prostějovičkách. Na dovybavení tamější vývařovny mateřinky, která zásobuje i základní školu v Krumsíně, poputuje čtyřicet tisíc korun.

V Plumlově i letos myslí na opravu silnic

Plumlov – Plumlov se i v letošním roce dočká oprav pozemních komunikací v katastru města i přilehlých obcí.

83 milionů! Na tolik by mohla přijít oprava nádvoří plumlovského zámku

Plumlov – Nová okna a okenice, barva fasády či podlahy překvapí návštěvníky plumlovského zámku. Ten totiž postupně dostává nový kabát a opravy budou pokračovat i v letošním roce. Investovat se bude například milion a půl do oken a začít by se mělo i s projektem nové fasády Vysokého zámku.

Jak zachraňovali hasiči dobrmana uvízlého v jímce? Podívejte se

Mostkovice – K záchraně psa vyjížděli v úterý čtvrt hodiny po poledni hasiči z Prostějova. Přivolali je z Mostkovic lidé, kteří hasiče navedli do chatové oblasti nad Plumlovskou přehradou.

Bruslí se pro radost, bruslí se pro rychlost. I v Plumlově na Bidelci

Plumlov - Mrazivé počasí připravilo ideální podmínky pro příznivce zimních sportů. Zmrzlá vodní plocha rybníka Bidelec v Plumlově na Prostějovsku tak přilákala malé i velké bruslaře, kteří na několik centimetrů tlustém ledu pilovali hokejové dovednosti.

Řidička uklouzla na sněhu, fabie udělala vrut přes svodidla

Plumlov - Divoce vypadajícím karambolem skončil smyk mladé řidičky fabie, která uklouzla na zasněžené silnici u Plumlova. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení