VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Voda na plumlovské přehradě? Již popáté na nejlepším stupni

Mostkovice, Olomouc – Plavci na plumlovské přehradě mohou jásat. Kvalita tamější vody totiž popáté za sebou dostala nejlepší hodnocení od Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

Plumlovský zámek obsadili plazi a ještěři. Až do konce prázdnin

Plumlov - Na výstavě plazů a ještěrů v areálu plumlovského zámku si můžete za příznivé vstupné tato zvířata zblízka prohlédnout, dozvědět se o nich spoustu zajímavých informací a s trochou štěstí být i svědky jejich krmení. 

Přehrada stále se smajlíkem. Testy vody jsou na jedničku

Mostkovice, Plumlov – Je půl deváté ráno a na pláži U Vrbiček už začíná být rušno. Kromě prvního plavce, který si užívá vody, se hned vedle objevuje pracovnice KHS Olomouckého kraje a odběrová skupina Zdravotního ústavu Ostrava. Chodí sem společně každých čtrnáct dní, aby prověřili kvalitu vody v Plumlovské přehradě. Na rozdíl od dřívějších roků se však už na první pohled zdá, že by mělo být vše v naprostém pořádku.

Voda v plumlovské přehradě je stále čistá a bez závad

Plumlov – Hygienici v Olomouckém kraji, kteří během sezony kontrolují stav vody v přírodních nádržích, zatím žádné problémy nezaznamenali. Také voda v Plumlovské přehradě je nadále čistá a nezávadná.

Pohádkové prohlídky na plumlovském zámku bavily děti i dospělé

Plumlov – Zábavnou, místy však i strašidelnou podívanou zažili v sobotu návštěvníci Plumlovského zámku. Vstupem do památky se totiž dostali do víru pohádek. Popelka, S čerty nejsou žerty a Zlatovláska, to byly příběhy, se kterými herci potěšili děti a pobavili dospělé.

Stovky trabantů se sjely pod plumlovským zámkem. Podívejte se

Plumlov – Na své si v sobotu přišli milovníci aut. Tedy zvláště těch starších. Do autokempu Žralok se totiž sjely více než dvě stovky korábů silnic, které už něco pamatují. Jak napovídal název akce, Trabant sraz, nechyběla řada vozidel z bakelitu.

Policisté vypluli na přehradu kontrolovat šlapadla

Mostkovice – Ne zcela tradiční podívanou měli ve čtvrtek návštěvníci Plumlovské přehrady. Mezi desátou a třináctou hodinou zde totiž policisté prováděli preventivní akci, při níž zdolávaly vodu v přehradě na člunu.

Hop do rybníka, a pak na trabanty. Podhraďák zve na prima koupání i extra akci

Plumlov - Lákavá voda ke koupání, nádherné místo s výhledem na plumlovský zámek a příjemná možnost strávení volného času s dětmi i přáteli na pláži. To vše nyní nabízí Podhradský rybník v Plumlově.

Něco k pokoukání pro dobrou věc. FashionDrink pomáhal Plumlovskému zámku

Plumlov – Krásné módní návrhy, vydařené počasí a k tomu možnost přispět na dobrou věc. Takové bylo sobotní módní odpoledne, tentokrát s názvem FashionDrink, kterého se zúčastnila například i Miss Earth 2012 Tereza Fajksová.

Která obec na Plumlovsku má nejšikovnější občany? To ukázaly Hry bez hranic

Plumlov – Krásné počasí, pivečko, zvěřinový guláš a k tomu spousta různých her, tak by se daly ve zkratce popsat Hry bez hranic, ve kterých se v sobotu odpoledne představilo sedm týmů z mikroregionu Plumlovsko.

Hráz na přehradě opravili za miliony, nyní znovu praská

Mostkovice, Plumlov - Necelé tři roky utekly od rekonstrukce hráze plumlovské přehrady. Přesto se už na ní objevily stavební vady. A došlo už i na reklamaci, kterou uplatňuje Povodí Moravy. Informace o tom, že se bude muset hráz opravovat, některé lidi zaskočila.

Čubernice chátrá dál. Vlastník a obec mají rozdílné pohledy na věc

Prostějovsko – Vítr se opírá do rezavé houpačky a z opodál stojící lampy právě odpadl další kousek plastu. Příjezdovou asfaltovou cestou prorůstá tráva i menší keře. V chátrajícím objektu kdysi slavného motelu Čubernice zeje ve střeše díra. Výletník procházející kolem tak má před sebou výjev blížící se svou atmosférou scenérii apokalypticky laděného filmu.

Ve Žraloku fanoušci našim věřili, nakonec ale smutnili

Plumlov - První zápas české reprezentace na fotbalovém šampionátu EURO si nenechali ujít ani fanoušci v Plumlově. V kempu Žralok u Podhradského rybníka vytáhli promítací plátno a netradiční klubovnu, kterou zdobí portréty prezidentů a budovatelská hesla, proměnili v minikino. Češi padli až gólem v samotném závěru zápasu.

Kamenný sál na zámku hostí výstavu obrazů Renáty a Tomáše Lacinových

Plumlov – Temné náměty inspirované sci-fi a fantasy, i další zajímavá výtvarná díla budou ke zhlédnutí na výjimečné výstavě Renáty a Tomáše Lacinových, která bude zahájena v pátek 10. června v 18 hodin v Kamenném sále na nádvoří plumlovského zámku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení