VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Parádní pochod i zásahy hasičů. To byly Floriánské slavnosti v Plumlově

Plumlov – Dobrovolné sbory hasičů zasahovaly v sobotu odpoledne v kempu Žralok na Floriánských slavnostech v Plumlově. Naštěstí jen v rámci připraveného programu, kdy divákům mimo jiné ukázaly také vyprošťování uvízlé řidičky z automobilu, při kterém musely uhasit také následný požár auta.

Legendární sudí, brankář a básník Břetislav Jurníček: Na hřišti jsem byl šťastný

Plumlov - Narodil se ve stejném roce, kdy na XI. Olympijských hrách v nacistickém Německu vítězí v běhu na 100 m černý atlet Jesse Owens. Je jen o pár dní starší než český scénarista a herec Zdeněk Svěrák a zná jej takřka celá fotbalová Haná. Řeč je o Břetislavu Jurníčkovi z Plumlova, dlouholetém fotbalovém brankáři, rozhodčím, funkcionáři a fanouškovi.

Ve Žraloku zažili večer plný čarodějnic i hudby, přišly přes tři tisíce lidí

Plumlov – Čarodějnice, čarodějnice a zase čarodějnice. Do plumlovského autokempu Žralok se jich v sobotu sletěly stovky. Kam oko dohlédlo, tam soutěžily, pily limonádu nebo se točily v rytmu dětské diskotéky.

Stovky lidí povzbudily při prohlídkách čarodějku na cestě za kouzelným elixírem

Plumlov – S Drákulou, čarodějnicemi i skřítkem se v sobotu mohli setkat návštěvníci plumlovského zámku. Ti měli po celý den možnost obdivovat herecké umění mladých lidí, kteří účinkovali v Čarodějných prohlídkách. Jejich výkony pak publikum ocenilo – jednou smíchem, jednou tleskáním.

Hotel Zlechov dostává nová okna i fasádu, otevření se ale o rok odkládá

Plumlov – Znovuotevření slavného hotelu Zlechov u Plumlovské přehrady se odkládá. Původní záměr vlastníka budovy Ladislava Koláčka zprovoznit hotel už letos v létě vzal nakonec za své. Stavební práce však pokračují dál.

Zkusíme houpačku a rychle na klouzačku

Plumlov /VELKÁ FOTOGALERIE/ – „Hurrrá!" S tímto výkřikem se rozběhly děti z plumlovské mateřinky vstříc zážitkům na nově zrekonstruovaná dětská hřiště. Čekaly na tento okamžik už od loňského podzimu, protože tráva na hřištích musela nejprve pořádně zakořenit, ale stálo to za to.

Cesta zámkem potěšila malé i velké milovníky pohádek

Plumlov – Hrdinové známých českých pohádek provedli v sobotu návštěvníky Plumovského zámku památkou. Během prohlídkového okruhu turisté, z nichž podstatnou část tvořily děti, prošli tři patra. A v každém z nich na ně čekala scénka z pohádkových klasik. „Jsem zde poprvé a je to zde hezké. Jen bych sem asi nebrala nejmenší děti, pro ně by to mohlo být i strašidelné," zhodnotila prohlídku Kateřina Vochalová.

Cvičení je pro mě bránou k meditaci a k sobě samé, říká létající jogínka

Plumlov - Pro někoho je možná jóga jen soubor několika cviků, pro Bohdanu Šafranovou z Plumlova na Prostějovsku znamená toto východní cvičení doslova životní styl. Náročnému koníčku se věnuje až osm hodin denně a jako lektorka jógy předává znalosti dál svým žákům.

V Plumlově na zámku zahájili sezónu asijským jídlem i tai-chi. Podívejte se

Plumlov – Skloubením dálného východu a interiéru středoevropského zámku lákali návštěvníky v sobotu na Plumlov. Na Vysokém zámku totiž ve tři hodiny odpoledne došlo k oficiálnímu zahájení turistické sezóny. A tentokrát s nádechem orientu.

Více hudby, spolupráce s Maďary a tradiční akce. To bude sezona na Plumlově

Plumlov /ROZHOVOR/ – Jedním z center kulturního dění je už léta Plumlov, především pak jeho zámek. Nic se na tom nezmění ani v letošní turistické sezóně. Hned několik sdružení a organizátorů si pro návštěvníky chystá kulturní akce, ozvláštněné budou tradičně i zámecké prohlídky. Co tedy čekat od dění na Plumlovském zámku? Na co se těšit? A jaké novinky tohle léto přinese? Na to vše jsme se ptali kastelána památky Pavla Zástěry.

Jak se slaví Velikonoce na zámku v Plumlově? Podívejte se

Plumlov – Velikonoční zvyky a tradice, jarně vyzdobené zámecké komnaty, tematická výstava a mnoho dalšího bylo k vidění během nedělního odpoledne na zámku v Plumlově.

Dračí lodě se poperou na přehradě, můžete přihlásit i svou posádku

Plumlov, Mostkovice – Zvědavci i milovníci netradičních sportů se i letos mohou těšit na závody lodí s dračí hlavou na plumlovské přehradě. Festival dračích lodí s názvem Plumlovský drak zpestří lidem začátek školního roku. Letošní ročník festivalu, jehož mediálním partnerem je Prostějovský deník, nabídne první zářijový víkend hned několik novinek.

Město podpoří plumlovská srážedla i prostějovské tanečníky

Prostějov – Srážedla fosforu, která pomáhají zlepšovat kvalitu vody v plumlovské přehradě, se i letos dočkají finančních příspěvků na svůj provoz. Prostějovští radní je podpoří padesáti tisíci korun.

V Plumlově schválili rozpočet. Peníze půjdou na zámek, kanalizaci i silnice

Plumlov – Zastupitelé Plumlova na svém pondělním zasedání definitivně schválili svůj rozpočet pro letošní rok. Nejdůležitější investice podle slov starosty poputuje na opravu plumlovského zámku. Dočkají se i řidiči, kterým vedení Plumlova slibuje opravit naplánované úseky silnic, a také někteří obyvatelé města i přilehlých obcí, které čeká napojení kanalizace na veřejnou přípojku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies