VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Hygienici stále hlásí trojku, voda na přehradě beze změny

Mostkovice – Ani poslední vyhodnocení vzorků nepřineslo žádnou změnu ve kvalitě vody Plumlovské přehrady. Hygienici ji nyní ohodnotili stupněm tři.

Rozhledna v Repechách má vyrůst ještě letos. Stále ale čeká na razítko

Bousín – Kdo by měl zájem o výhled z rozhledny chystané v Repechách u Bousína, bude si muset ještě počkat.

AKTUALIZOVÁNO

Voda v přehradě si výrazně pohoršila, ale je pořád ke koupání

Mostkovice, Plumlov – I premiant s nejlepšími známkami může zaznamenat výkyv. Důkazem toho je i voda v plumlovské přehradě, která po šesti jedničkách zaznamenala kvalitu vody na stupni tři.

Plumlovský zámek obsadí šermíři, Maďaři uvaří pravý gulášek

Plumlov – Dva dny plné historie čekají o víkendu na návštěvníky plumlovského zámku.

Přehrada láká na Koňské hry. Poprvé

Plumlov – Chcete si vyrobit vlastní odznáček? Nebo pěti prsty namalovat svého koníka, případně se o živého chvíli starat?

Mírový pochod došel s vozem až do Plumlova

Plumlov – Od poloviny července do soboty 6. srpna procházel vybranými městy a obcemi Mírový pochod Padajátra.

Objekty na břehu přehrady chátrají, jen pár z nich čekají světlejší zítřky

Plumlov – Zatímco Plumlovská přehrada po svém znovunapuštění láká rok co rok stále více návštěvníků, na jejích březích se stále dají nalézt památky na slávu vodní nádrže z dob dřívějších. Břehy dosud lemují buď jen částečně využívané nebo přímo zpustlé objekty. Některé z nich jako například Zlechov se pak jejich majitelé snaží dát do pořádku a v budoucnu je otevřít.

Invaze Keltů v Plumlově pokračuje. Dorazili již popatnácté

Plumlov – Runy, druidové, kilty, medovina a výborná hudba. To vše si mohli návštěvníci užít v pátek a v sobotu při patnáctém ročníku Keltské noci v autokempu Žralok.

Maskotem výstavy chovatelů v Plumlově se stal Asterix

Plumlov – Sobota u Plumlovského zámku nepatřila jen Keltské noci, ale i teddy králíčkům, kterých se tu díky Svazu chovatelů v Plumlově. Návštěvníci tak mohli zhlédnout více než 160 těchto roztomilých zvířat. Nechybělo ani vyhlašování o nejkrásnější mazlíčky. Maskotem výstavy byl Asterix, který jako jediný pobíhal volně mezi návštěníky.

Je to senzace, zve farář na Keltskou noc

Plumlov – Všichni příznivci dobré muziky i zábavy zbystřete. Oblíbená Keltská noc, 15. ročník prestižního mezinárodního hudebního festivalu, už tento pátek a sobotu obsadí kemp Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově. A těší se i velký fanoušek Keltů farář Petr Košák.

Kamery na hrázi pomáhají vodohospodářům i policistům

Plumlov/Mostkovice – Tři unikátní kamery umístilo před dvěma lety Povodí Moravy na zrekonstruovanou hráz plumlovské přehrady.

Voda na plumlovské přehradě? Již popáté na nejlepším stupni

Mostkovice, Olomouc – Plavci na plumlovské přehradě mohou jásat. Kvalita tamější vody totiž popáté za sebou dostala nejlepší hodnocení od Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

Plumlovský zámek obsadili plazi a ještěři. Až do konce prázdnin

Plumlov - Na výstavě plazů a ještěrů v areálu plumlovského zámku si můžete za příznivé vstupné tato zvířata zblízka prohlédnout, dozvědět se o nich spoustu zajímavých informací a s trochou štěstí být i svědky jejich krmení. 

Přehrada stále se smajlíkem. Testy vody jsou na jedničku

Mostkovice, Plumlov – Je půl deváté ráno a na pláži U Vrbiček už začíná být rušno. Kromě prvního plavce, který si užívá vody, se hned vedle objevuje pracovnice KHS Olomouckého kraje a odběrová skupina Zdravotního ústavu Ostrava. Chodí sem společně každých čtrnáct dní, aby prověřili kvalitu vody v Plumlovské přehradě. Na rozdíl od dřívějších roků se však už na první pohled zdá, že by mělo být vše v naprostém pořádku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení