VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

Maskotem výstavy chovatelů v Plumlově se stal Asterix

Plumlov – Sobota u Plumlovského zámku nepatřila jen Keltské noci, ale i teddy králíčkům, kterých se tu díky Svazu chovatelů v Plumlově. Návštěvníci tak mohli zhlédnout více než 160 těchto roztomilých zvířat. Nechybělo ani vyhlašování o nejkrásnější mazlíčky. Maskotem výstavy byl Asterix, který jako jediný pobíhal volně mezi návštěníky.

Je to senzace, zve farář na Keltskou noc

Plumlov – Všichni příznivci dobré muziky i zábavy zbystřete. Oblíbená Keltská noc, 15. ročník prestižního mezinárodního hudebního festivalu, už tento pátek a sobotu obsadí kemp Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově. A těší se i velký fanoušek Keltů farář Petr Košák.

Kamery na hrázi pomáhají vodohospodářům i policistům

Plumlov/Mostkovice – Tři unikátní kamery umístilo před dvěma lety Povodí Moravy na zrekonstruovanou hráz plumlovské přehrady.

Voda na plumlovské přehradě? Již popáté na nejlepším stupni

Mostkovice, Olomouc – Plavci na plumlovské přehradě mohou jásat. Kvalita tamější vody totiž popáté za sebou dostala nejlepší hodnocení od Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

Plumlovský zámek obsadili plazi a ještěři. Až do konce prázdnin

Plumlov - Na výstavě plazů a ještěrů v areálu plumlovského zámku si můžete za příznivé vstupné tato zvířata zblízka prohlédnout, dozvědět se o nich spoustu zajímavých informací a s trochou štěstí být i svědky jejich krmení. 

Přehrada stále se smajlíkem. Testy vody jsou na jedničku

Mostkovice, Plumlov – Je půl deváté ráno a na pláži U Vrbiček už začíná být rušno. Kromě prvního plavce, který si užívá vody, se hned vedle objevuje pracovnice KHS Olomouckého kraje a odběrová skupina Zdravotního ústavu Ostrava. Chodí sem společně každých čtrnáct dní, aby prověřili kvalitu vody v Plumlovské přehradě. Na rozdíl od dřívějších roků se však už na první pohled zdá, že by mělo být vše v naprostém pořádku.

Voda v plumlovské přehradě je stále čistá a bez závad

Plumlov – Hygienici v Olomouckém kraji, kteří během sezony kontrolují stav vody v přírodních nádržích, zatím žádné problémy nezaznamenali. Také voda v Plumlovské přehradě je nadále čistá a nezávadná.

Pohádkové prohlídky na plumlovském zámku bavily děti i dospělé

Plumlov – Zábavnou, místy však i strašidelnou podívanou zažili v sobotu návštěvníci Plumlovského zámku. Vstupem do památky se totiž dostali do víru pohádek. Popelka, S čerty nejsou žerty a Zlatovláska, to byly příběhy, se kterými herci potěšili děti a pobavili dospělé.

Stovky trabantů se sjely pod plumlovským zámkem. Podívejte se

Plumlov – Na své si v sobotu přišli milovníci aut. Tedy zvláště těch starších. Do autokempu Žralok se totiž sjely více než dvě stovky korábů silnic, které už něco pamatují. Jak napovídal název akce, Trabant sraz, nechyběla řada vozidel z bakelitu.

Policisté vypluli na přehradu kontrolovat šlapadla

Mostkovice – Ne zcela tradiční podívanou měli ve čtvrtek návštěvníci Plumlovské přehrady. Mezi desátou a třináctou hodinou zde totiž policisté prováděli preventivní akci, při níž zdolávaly vodu v přehradě na člunu.

Hop do rybníka, a pak na trabanty. Podhraďák zve na prima koupání i extra akci

Plumlov - Lákavá voda ke koupání, nádherné místo s výhledem na plumlovský zámek a příjemná možnost strávení volného času s dětmi i přáteli na pláži. To vše nyní nabízí Podhradský rybník v Plumlově.

Něco k pokoukání pro dobrou věc. FashionDrink pomáhal Plumlovskému zámku

Plumlov – Krásné módní návrhy, vydařené počasí a k tomu možnost přispět na dobrou věc. Takové bylo sobotní módní odpoledne, tentokrát s názvem FashionDrink, kterého se zúčastnila například i Miss Earth 2012 Tereza Fajksová.

Která obec na Plumlovsku má nejšikovnější občany? To ukázaly Hry bez hranic

Plumlov – Krásné počasí, pivečko, zvěřinový guláš a k tomu spousta různých her, tak by se daly ve zkratce popsat Hry bez hranic, ve kterých se v sobotu odpoledne představilo sedm týmů z mikroregionu Plumlovsko.

Hráz na přehradě opravili za miliony, nyní znovu praská

Mostkovice, Plumlov - Necelé tři roky utekly od rekonstrukce hráze plumlovské přehrady. Přesto se už na ní objevily stavební vady. A došlo už i na reklamaci, kterou uplatňuje Povodí Moravy. Informace o tom, že se bude muset hráz opravovat, některé lidi zaskočila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies