VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PLUMLOV

V Plumlově není kde parkovat, shodují se místní s politiky. A chystají změnu

Plumlov – S přibývajícími návštěvníky plumlovskému zámku a kulturních akcí v celém městě ubývá místa. Zvláště pro parkování. S takovým problémem se už delší dobu potýkají v Plumlově. Během událostí jako jsou ohňostroj, pohádkový les ve Žraloku nebo třeba Vinobraní mají opozdilci smůlu – v blízkosti dějiště akce zkrátka nezaparkují.

Plumlovské vinobraní láká na historický průvod i Vláďu Mišíka

Plumlov – Milovníci dobrého vína a super zábavy zbystřete. Už desátý ročník tradičního Plumlovského vinobraní se uskuteční v sobotu v příjemném prostředí na nádvoří plumlovského zámku.

Plumlovský zámek a balet jsou moje srdeční záležitosti

Plumlov – Čtvrtý ročník úspěšného a oblíbeného Baletního galavečera na plumlovském zámku skončil. Baletní soubor i sólisté souboru Moravského divadla v Olomouci dotančili, pomyslná opona spadla. Edita Lachmanová z Prostějova, která celou akci vymyslela a zorganizovala, může začít s přípravami ročníku dalšího.

Stovky milovníků dračích lodí obsadily přehradu

Plumlov, Mostkovice – V jedno velké molo a dračí doupě se proměnila o víkendu pláž U Vrbiček na Plumlovské přehradě. Už od pátku se zde totiž konal festival Česká spořitelna Plumlovský drak 2016, tedy velké klání dračích lodí. Jejich posádek se nakonec sešlo sto šestnáct, z nichž většina měla plný stav dvaadvaceti členů. Ti se pak rozdělili hned do několika kategorií: Sport, Fun, Firmy, Ženy a Děti. 

Plumlovský drak rozproudí krev závodníkům i divákům

Plumlov – Návštěvníci plumlovské přehrady se mohou těšit na jednu z nejzajímavějších akcí sezony. Od pátku 2. září do neděle 4. září spolu poměří síly závodní týmy na dračích lodích v pěti kategoriích v rámci festivalu Česká spořitelna Plumlovský drak 2016.

AKTUALIZOVÁNO

Plumlov zažil invazi dětí, ty plnily úkoly v Pohádkovém lese

Plumlov – Už šestým rokem pořádá Klub plumlovských nadšenců Pohádkový les a za tu dobu si vydobyl své místo v srdci dětí a jejich rodičů. Potvrzuje to i letošní ročník, který navštívily hrubým odhadem nejméně dvě tisícovky lidí.

Hygienici stále hlásí trojku, voda na přehradě beze změny

Mostkovice – Ani poslední vyhodnocení vzorků nepřineslo žádnou změnu ve kvalitě vody Plumlovské přehrady. Hygienici ji nyní ohodnotili stupněm tři.

Rozhledna v Repechách má vyrůst ještě letos. Stále ale čeká na razítko

Bousín – Kdo by měl zájem o výhled z rozhledny chystané v Repechách u Bousína, bude si muset ještě počkat.

AKTUALIZOVÁNO

Voda v přehradě si výrazně pohoršila, ale je pořád ke koupání

Mostkovice, Plumlov – I premiant s nejlepšími známkami může zaznamenat výkyv. Důkazem toho je i voda v plumlovské přehradě, která po šesti jedničkách zaznamenala kvalitu vody na stupni tři.

Plumlovský zámek obsadí šermíři, Maďaři uvaří pravý gulášek

Plumlov – Dva dny plné historie čekají o víkendu na návštěvníky plumlovského zámku.

Přehrada láká na Koňské hry. Poprvé

Plumlov – Chcete si vyrobit vlastní odznáček? Nebo pěti prsty namalovat svého koníka, případně se o živého chvíli starat?

Mírový pochod došel s vozem až do Plumlova

Plumlov – Od poloviny července do soboty 6. srpna procházel vybranými městy a obcemi Mírový pochod Padajátra.

Objekty na břehu přehrady chátrají, jen pár z nich čekají světlejší zítřky

Plumlov – Zatímco Plumlovská přehrada po svém znovunapuštění láká rok co rok stále více návštěvníků, na jejích březích se stále dají nalézt památky na slávu vodní nádrže z dob dřívějších. Břehy dosud lemují buď jen částečně využívané nebo přímo zpustlé objekty. Některé z nich jako například Zlechov se pak jejich majitelé snaží dát do pořádku a v budoucnu je otevřít.

Invaze Keltů v Plumlově pokračuje. Dorazili již popatnácté

Plumlov – Runy, druidové, kilty, medovina a výborná hudba. To vše si mohli návštěvníci užít v pátek a v sobotu při patnáctém ročníku Keltské noci v autokempu Žralok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies