VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NĚMČICE NAD HANOU

U Němčic pytlák zastřelil dva zajíce, ale rychle mu sklaplo

Němčice nad Hanou – Na lov kolem Němčic nad Hanou se vydal v pátek brzy ráno pětačtyřicetiletý muž z Prostějovska. I když k němu neměl žádné oprávněné, jako kořist si chtěl odnést dva zastřelené zajíce.

Mladíci v Nezamyslicích ukradli cirkulárku

Nezamyslice – Krádež cirkulárky za devět tisíc korun překazili dvojici devatenáctiletých zlodějů hlídkující policisté.

Němčice otevřely multifunkční halu, jmenuje se Suprovka

Němčice nad Hanou – Multifunkční hala „Suprovka" v Němčicích se v úterý dopoledne dočkala slavnostního otevření. Přestřižení pásky se účastnili představitelé obce společně se zástupci Olomouckého kraje či firmy Pozemstav, která byla dodavatelem stavby.

V Němčicích posbírali na 80 kabelek, přispěla i modelka Renata Langmannová

Němčice nad Hanou – Kožené, látkové, plážové či plesové. Desítky kabelek různých tvarů a velikostí se podařilo posbírat knihovně v Němčicích nad Hanou, která se zapojila do projektu Daruj kabelku pořádanou Deníkem v celém kraji.

Obce Němčicka bojovaly o klíč od mikroregionu

Vrchoslavice – Odemykání tajemství, hledání klíče či sbírání dukátů. Šestnáct obcí a měst Mikroregionu Němčicko mezi sebou zápolilo v sobotu ve Vrchoslavicích v šesti soutěžních disciplínách.

Chce vedení Dobromilic dostat Romy z obce pryč?

Dobromilice – Napětí mezi Romy a většinovým obyvatelstvem a vyhrocené konflikty mezi jednotlivými skupinami usedlíků vedly v Dobromilicích ke zřízení domobrany. Po ruce jejího fungování je podle předáka občanské iniciativy Jaroslava Jordána v obci relativní klid. Ke zklidnění situace přispívá především práce občanských iniciativ, které se snaží začlenit romskou menšinu do života obce. Podle jejich slov jim ale ztěžuje práci vedení obce, které o integraci Romů nemá zájem a snaží se je dostat z vesnice pryč.

Aleše Spurného našli u místní říčky, pátrání skončilo

Víceměřice – Policisté v pátek odvolali pátrání po třicetiletém Alešovi Spurném z Víceměřic.

Noví investoři lidem nabídnou práci, říká starostka Němčic Ivana Dvořáková

Němčice nad Hanou – Starostka Němčic Ivana Dvořáková v rozhovoru pro Prostějovský deník prozradila, co je v obci nového, co se jim letos podařilo a co je naopak trápí.

Vybojováno. Němčice získaly razítko pro halu Suprovku

Němčice nad Hanou – Stavební povolení získala novostavba multifunkční haly v Němčicích nad Hanou. Rozhodnutí, které má městu přinést evropské peníze, dosud ale není pravomocné. „V současné době běží lhůty pro nabytí právní moci rozhodnutí stavebního úřadu," potvrdila v pondělí němčická starostka Ivana Dvořáková.

Získají Němčice na svou halu Suprovku dodatečné povolení?

Němčice nad Hanou – Ve hře o stavební povolení na novou funkční halu jsou desítky milionů korun z dotací. Dle vyjádření vedení radnice v Němčicích nad Hanou je vše na dobré cestě.

Do Mořic se sjely revivalové kapely, takto se tam rozparádily

Mořice – Třináct revivalových kapel zavítalo o víkendu do areálu mořického Sokola na Moravský revival fest.

Dotace pro multifunkční halu v Němčicích mají stopku

Němčice nad Hanou – Dotace v řádech milionů korun zastavili. Čekají, až město doloží chybějící stavební povolení novou multifunkční halu. Ta je přitom v Němčicích nad Hanou v provozu.

Střecha v plamenech, hasiči v akci. To zažily ranní Unčice

Pavlovice u Kojetína/Unčice – Je pátek mezi druhou a třetí hodinou ranní. Střechu patrového domku v Unčicích určeného k demolici zachvátily plameny. Hasiči z Kojetína, Morkovic, Němčic i Prostějova vyrážejí do akce.

Cisterna se srazila s autem, vyteklo z ní 1000 litrů mléka. Podívejte se

Nezamyslice – Stovky litrů mléka vytekly ve čtvrtek večer do kanalizace v Nezamyslicích na Prostějovsku. U výjezdu ve směru na Brno se srazila cisterna s osobním vozidlem. Jeho řidič po nehodě skončil v nemocnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies