VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KONICE

V Konici přibudou dvě bezpečnostní kamery

Konice – Olomoucký kraj se rozhodl přispět částkou ve výši sto třiceti tisíc korun na zvýšení bezpečnosti v Konici.

V Kladkách se začínají sjíždět první lyžaři

Kladky – První sníh možná neudělal radost řidičům, ale milovníkům zimních sportů určitě. Teploty nepřesahující bod mrazu a dokonce i sněhové přeháňky konečně umožnily provozovatelům kladkovského ski areálu zahájit umělé zasněžování. Ačkoliv tamější lyžařské centrum ještě svůj provoz oficiálně nezahájilo, na svahu se už objevili první lyžaři a snowboardisté.

Zbystřete! Falešní vodaři obchází Konici

Konice - Období před Vánoci využívají i drobní podomní prodejci, nebo dokonce podvodníci, kteří neváhají zneužít důvěřivosti jiných. S takovým problémem se teď potýkají v Konici, kde falešní pracovníci vodáren nutí obyvatele k měření velikosti průtoku vody z vodovodní přípojky. Alespoň tak to tvrdí mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Vánoční trhy přinášejí do Konice skvělou atmosféru už jednadvacet let

Konice – Vánoční atmosféra zachvátila celé Prostějovsko. Výjimkou není ani Konice, kde se v sobotu konaly již tradiční Vánoční trhy. Tentokrát je slovo tradiční opravdu na místě, protože Koničtí takto vítají Vánoce už jednadvacet let.

Místo křižovatky u Konice rondel? Jasno zatím není

Konice – Na některých křižovatkách se vyplatí více než dvakrát zkontrolovat, zda do ní z jiných směrů nemíří auta a nehrozí tak náraz. Jednou z nich je také křížení silnic v konické místní části Vyšehrad. Střetávají se zde silnice druhé třídy směřující od Olomouce, Konice a Prostějova. Pokud však jedete od třetího z měst, tedy po vedlejší silnici, na hlavní komunikaci dohlédnete jen do vzdálenosti několika metrů. Řidiči tak neví, zda se proti nim z pravé strany někdo neřítí.

Začátkem prosince otevře konické kluziště, dá se tam hrát i hokej

Konice – Nejen Prostějov má během prosince k dispozici kluziště. Také v Konici si už několikátým rokem mohou lidé zabruslit na ledové ploše. Kryté kluziště nedaleko gymnázia navíc s prvním prosincem vůbec poprvé během této zimy otevře.

Policisté už dopadli anonyma, který vyhrožoval v Konici bombou

Konice – Anonyma, který v pondělí před osmou hodinou nahlásil, že v budovách úřadu v Konici je uložená bomba, se podařilo chytit policistům.

V Kladkách jsou zatím svahy zelené, se zasněžováním zde vyčkávají

Kladky – Zima je za dveřmi a na letošní sezónu už se pomalu připravují i lyžařská střediska. V nejvyšších polohách sice už sníh napadl, ale v nižších oblastech se zatím nedrží. Skiareály proto postupně začínají uměle zasněžovat. Zatímco technickým sněhem začínají přikrývat své svahy i jedny z nejníže položených sjezdovek v Olomouckém kraji, Park Sport Hrubá Voda a Ski areál Hlubočky, lyžařské středisko v Kladkách vyčkává.

Pravda o Nikasovi vyjde najevo až v příštím roce

Hvozd u Konice– Dopingová aféra týkající se i koně z Hvozdu u Konice a zároveň vítěze Velké pardubické Nikase se letos s největší pravděpodobností nevyřeší. Důkladná analýza vzorku B totiž začne nejdříve v prosinci.

AKTUALIZOVÁNO

Na radnici v Konici nahlásil anonym bombu, proběhla evakuace

Konice – Na konické radnici zasahují od rána hasiči a policisté. Anonym totiž v 7:47 nahlásil na linku 112, že je na radnici bomba.

Doping u Nikase? Hvozdečáci kroutí hlavou a stojí za Popelkou

Hvozd – Všude kolem hustá mlha, jen ve Hvozdu včera před polednem svítilo slunce. Jako by počasí vědělo, že místní potřebují zahřát. Na dvoře statku Srdéčko sedělo několik lidí.

Lyžování v Kladkách? Letos s lepším nástupištěm, výstupištěm i parkováním

Kladky – Po dvou mírných zimách doufají všichni provozovatelé lyžařských středisek, že do třetice všeho dobrého konečně pořádně nasněží. Není tomu jinak ani ve SKI areálu Kladky.

Opilý muž ujížděl policistům, porazil poutač. V poli pak tvrdil, že auto neřídil

Bohuslavice, Olbramice – Dalšího opilého řidiče stíhali v sobotu po půlnoci policisté mezi Bohuslavicemi a Olbramicemi. Dvaadvacetiletý mladík nezastavil na pokyn policejní hlídky, která jej chtěla vyzvat k běžné silniční kontrole.

Málokdo o ní ví, přestože je pila v Ponikvi unikátní

Ponikev - Na kopci u Ponikve stojí pila o rozsahu téměř dvou hektarů, jejíž historie sahá až do roku 1968. Tehdy využila strategické polohy vrcholku u Ponikve sovětská armáda, která prostor navždy opustila až se začátkem devadesátých let. Po historii bývalých kasáren pátral i současný majitel pily.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies