VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KONICE

V Kladkách panují ideální podmínky k lyžování

Kladky – Lyžařská sezóna je v Kladkách v plném proudu. Oblíbený ski areál má v provozu všechny vleky a průběžně zasněžuje sjezdovky technickým sněhem.

Polem nepolem. Z Brodku vyrazili výletníci na druhé véšlap

Brodek u Konice – Na zemi lehký poprašek sněhu, na nebi mračna slibující další várku vloček. Ty také po chvíli na náměstí v Brodku u Konice začínají padat. Jinak je zde ale téměř mrtvo. Sem tam je někdo k zahlédnutí pouze v nedaleké samoobsluze. Vůbec nic však neslibuje jakoukoli kulturní akci, která by se podle všeho měla odehrávat.

V Kladkách jedou všechny vleky, i přes náhlou oblevu

Kladky – Náhlá obleva, která o víkendu dorazila na Prostějovsko, se naštěstí příliš nedotkla jediného lyžařského areálu v regionu. Provoz ski centra v Kladkách zatím jede bez přerušení.

V Kladkách už se na svahu sviští, o víkendu chtějí spustit i dětskou lyžovačku

Kladky – Lyžařská sezóna v Kladkách je od středy večer v plném proudu. Po dlouhém čekání na příznivé počasí zahájili minulý týden provozovatelé umělé zasněžování prvního svahu Poma. Ve středu se sněhové pokrývky dočkal i nejdelší svah kladkovského areálu Doppelmayr.

Na Konicku se potýkají s hustým sněžením, v terénu je veškerá technika

Konice – Na Konicko dorazilo před pátou hodinou odpoledne husté sněžení. Silničáři vyrazili do terénu, avšak přetrvávající sněhové přeháňky jim komplikují práci.

Sníh silničáři v kopích zvládají, vrásky jim přidělává velký mráz

Prostějovsko – První sníh silničáře sice nezaskočil, ale přesto jim nynější velké mrazy začínají komplikovat práci. Nejvíce práce mají zaměstnanci správy silnic tradičně na Konicku a Protivanovsku.

V Konici přibudou dvě bezpečnostní kamery

Konice – Olomoucký kraj se rozhodl přispět částkou ve výši sto třiceti tisíc korun na zvýšení bezpečnosti v Konici.

V Kladkách se začínají sjíždět první lyžaři

Kladky – První sníh možná neudělal radost řidičům, ale milovníkům zimních sportů určitě. Teploty nepřesahující bod mrazu a dokonce i sněhové přeháňky konečně umožnily provozovatelům kladkovského ski areálu zahájit umělé zasněžování. Ačkoliv tamější lyžařské centrum ještě svůj provoz oficiálně nezahájilo, na svahu se už objevili první lyžaři a snowboardisté.

Zbystřete! Falešní vodaři obchází Konici

Konice - Období před Vánoci využívají i drobní podomní prodejci, nebo dokonce podvodníci, kteří neváhají zneužít důvěřivosti jiných. S takovým problémem se teď potýkají v Konici, kde falešní pracovníci vodáren nutí obyvatele k měření velikosti průtoku vody z vodovodní přípojky. Alespoň tak to tvrdí mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Vánoční trhy přinášejí do Konice skvělou atmosféru už jednadvacet let

Konice – Vánoční atmosféra zachvátila celé Prostějovsko. Výjimkou není ani Konice, kde se v sobotu konaly již tradiční Vánoční trhy. Tentokrát je slovo tradiční opravdu na místě, protože Koničtí takto vítají Vánoce už jednadvacet let.

Místo křižovatky u Konice rondel? Jasno zatím není

Konice – Na některých křižovatkách se vyplatí více než dvakrát zkontrolovat, zda do ní z jiných směrů nemíří auta a nehrozí tak náraz. Jednou z nich je také křížení silnic v konické místní části Vyšehrad. Střetávají se zde silnice druhé třídy směřující od Olomouce, Konice a Prostějova. Pokud však jedete od třetího z měst, tedy po vedlejší silnici, na hlavní komunikaci dohlédnete jen do vzdálenosti několika metrů. Řidiči tak neví, zda se proti nim z pravé strany někdo neřítí.

Začátkem prosince otevře konické kluziště, dá se tam hrát i hokej

Konice – Nejen Prostějov má během prosince k dispozici kluziště. Také v Konici si už několikátým rokem mohou lidé zabruslit na ledové ploše. Kryté kluziště nedaleko gymnázia navíc s prvním prosincem vůbec poprvé během této zimy otevře.

Policisté už dopadli anonyma, který vyhrožoval v Konici bombou

Konice – Anonyma, který v pondělí před osmou hodinou nahlásil, že v budovách úřadu v Konici je uložená bomba, se podařilo chytit policistům.

V Kladkách jsou zatím svahy zelené, se zasněžováním zde vyčkávají

Kladky – Zima je za dveřmi a na letošní sezónu už se pomalu připravují i lyžařská střediska. V nejvyšších polohách sice už sníh napadl, ale v nižších oblastech se zatím nedrží. Skiareály proto postupně začínají uměle zasněžovat. Zatímco technickým sněhem začínají přikrývat své svahy i jedny z nejníže položených sjezdovek v Olomouckém kraji, Park Sport Hrubá Voda a Ski areál Hlubočky, lyžařské středisko v Kladkách vyčkává.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení