VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KONICE

Lyžařský areál v Kladkách zastavil provoz, kvůli oblevě

Kladky – Ačkoliv se tomu provozovatelé jediné sjezdovky na Prostějovsku bránili za každou cenu, nakonec přece jen podlehli následkům velké oblevy, která dorazila na celé území republiky. Čtvrtek byl posledním dnem, kdy se ještě mohli lyžaři prohánět po svahu ve Ski areálu Kladky, nyní sjezdovka zeje prázdnotou.

Obleva dorazila do Kladek, víkendové lyžování je nejisté

Kladky – Velká obleva už dorazila i do lyžařského areálu v Kladkách. Po víkendu s ideálními podmínkami k lyžování přišlo náhlé oteplení, které se výrazně podepsalo na kvalitě sněhu.

V Kladkách panují ideální podmínky k lyžování

Kladky – Lyžařská sezóna je v Kladkách v plném proudu. Oblíbený ski areál má v provozu všechny vleky a průběžně zasněžuje sjezdovky technickým sněhem.

Polem nepolem. Z Brodku vyrazili výletníci na druhé véšlap

Brodek u Konice – Na zemi lehký poprašek sněhu, na nebi mračna slibující další várku vloček. Ty také po chvíli na náměstí v Brodku u Konice začínají padat. Jinak je zde ale téměř mrtvo. Sem tam je někdo k zahlédnutí pouze v nedaleké samoobsluze. Vůbec nic však neslibuje jakoukoli kulturní akci, která by se podle všeho měla odehrávat.

V Kladkách jedou všechny vleky, i přes náhlou oblevu

Kladky – Náhlá obleva, která o víkendu dorazila na Prostějovsko, se naštěstí příliš nedotkla jediného lyžařského areálu v regionu. Provoz ski centra v Kladkách zatím jede bez přerušení.

V Kladkách už se na svahu sviští, o víkendu chtějí spustit i dětskou lyžovačku

Kladky – Lyžařská sezóna v Kladkách je od středy večer v plném proudu. Po dlouhém čekání na příznivé počasí zahájili minulý týden provozovatelé umělé zasněžování prvního svahu Poma. Ve středu se sněhové pokrývky dočkal i nejdelší svah kladkovského areálu Doppelmayr.

Na Konicku se potýkají s hustým sněžením, v terénu je veškerá technika

Konice – Na Konicko dorazilo před pátou hodinou odpoledne husté sněžení. Silničáři vyrazili do terénu, avšak přetrvávající sněhové přeháňky jim komplikují práci.

Sníh silničáři v kopích zvládají, vrásky jim přidělává velký mráz

Prostějovsko – První sníh silničáře sice nezaskočil, ale přesto jim nynější velké mrazy začínají komplikovat práci. Nejvíce práce mají zaměstnanci správy silnic tradičně na Konicku a Protivanovsku.

V Konici přibudou dvě bezpečnostní kamery

Konice – Olomoucký kraj se rozhodl přispět částkou ve výši sto třiceti tisíc korun na zvýšení bezpečnosti v Konici.

V Kladkách se začínají sjíždět první lyžaři

Kladky – První sníh možná neudělal radost řidičům, ale milovníkům zimních sportů určitě. Teploty nepřesahující bod mrazu a dokonce i sněhové přeháňky konečně umožnily provozovatelům kladkovského ski areálu zahájit umělé zasněžování. Ačkoliv tamější lyžařské centrum ještě svůj provoz oficiálně nezahájilo, na svahu se už objevili první lyžaři a snowboardisté.

Zbystřete! Falešní vodaři obchází Konici

Konice - Období před Vánoci využívají i drobní podomní prodejci, nebo dokonce podvodníci, kteří neváhají zneužít důvěřivosti jiných. S takovým problémem se teď potýkají v Konici, kde falešní pracovníci vodáren nutí obyvatele k měření velikosti průtoku vody z vodovodní přípojky. Alespoň tak to tvrdí mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Vánoční trhy přinášejí do Konice skvělou atmosféru už jednadvacet let

Konice – Vánoční atmosféra zachvátila celé Prostějovsko. Výjimkou není ani Konice, kde se v sobotu konaly již tradiční Vánoční trhy. Tentokrát je slovo tradiční opravdu na místě, protože Koničtí takto vítají Vánoce už jednadvacet let.

Místo křižovatky u Konice rondel? Jasno zatím není

Konice – Na některých křižovatkách se vyplatí více než dvakrát zkontrolovat, zda do ní z jiných směrů nemíří auta a nehrozí tak náraz. Jednou z nich je také křížení silnic v konické místní části Vyšehrad. Střetávají se zde silnice druhé třídy směřující od Olomouce, Konice a Prostějova. Pokud však jedete od třetího z měst, tedy po vedlejší silnici, na hlavní komunikaci dohlédnete jen do vzdálenosti několika metrů. Řidiči tak neví, zda se proti nim z pravé strany někdo neřítí.

Začátkem prosince otevře konické kluziště, dá se tam hrát i hokej

Konice – Nejen Prostějov má během prosince k dispozici kluziště. Také v Konici si už několikátým rokem mohou lidé zabruslit na ledové ploše. Kryté kluziště nedaleko gymnázia navíc s prvním prosincem vůbec poprvé během této zimy otevře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení