VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KONICE

V Konici chystají opravu Tyršovy ulice. Uleví se rodičům i pacientům

Konice – Více než dva a půl milionu korun se chystají do severní části města investovat v Konici. Tamní radní na svém posledním zasedání rozhodli o tom, že by se za tuto částku měla regenerovat Tyršova ulice. V ní se nachází hned několik institucí, mimo jiné například základní škola, gymnázium a poliklinika.

Z Ludmírova do Kladek? Lidé jásají, děravá silnice se dočká opravy

Konicko – Dlouhá léta urgování a zasílání žádostí na vedení Olomouckého kraje se dočkalo odezvy. Silnice mezi Ludmírovem, Dětkovicemi a Kladkami se snad už brzy dočká opravy. Zasadili se o to především starostové jmenovaných obcí, kteří opakovaně kontaktovali vedení kraje. Na konci dubna je proto čeká veřejné ústní projednávání o zahájení stavebního řízení.

Práci se slámou si předáváme mezi generacemi, říká Iveta Slezáčková

Konice – Se slámou pracovala už její maminka a dneska k netradičnímu řemeslu vede i svou dceru. Řeč je o Ivetě Slezáčkové ze Dzbelu, která dokáže ze slámy vykouzlit tématické dekorace či pohádkové figurky zvířat.

Vykrádal chaty na Konicku, teď čeká ve vazbě

Konicko – Až pět let vězení si vysloužil svým jednáním devětadvacetiletý muž z Konicka. Od loňského září do letošního sedmého ledna se podle policistů vloupal do řady budov v regionu.

Koničtí silničáři budou v pohotovosti i v dubnu

Konice – Kalendář ukazuje, že už v neděli začíná jaro, příroda se také postupně probouzí, ale silničáři z Konice a Protivanova jsou zatím stále připraveni na zásah proti sněhu a ledu. Neukolébala je ani letos obzvlášť mírná zima.

AKTUALIZOVÁNO

V Konici se zřítil dům. FOTO Z MÍSTA

Konice – Ke zřícení domu došlo ve středu ráno v Konici. Pád budovy v ulici Na Příhonech potvrdila mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Mezi Ochozí a Budětskem má vyrůst polní cesta. Budou ji ničit traktory?

Ochoz, Budětsko – Vstřícný krok k majitelům zemědělské půdy mezi Ochozí a Budětskem se rozhodlo udělat vedení obce Ochoz. Doposud vedla jediná přístupová cesta k zemědělským pozemkům přes pozemky jiných soukromých vlastníků. Nyní vedení obce vytyčilo parcelu na vybudování nové polní cesty a čeká na vyhodnocení dotačního programu. Někteří obyvatelé jsou však k plánované pozemní komunikaci skeptičtí.

Ski areál v Kladkách definitivně ukončil lyžařskou sezónu

Kladky – Lyžařská sezóna v Kladkách je definitivně u konce. Opětovnému zahájení provozu nepomohlo ani nedávné sněžení, které zasáhlo celou republiku.

Obce na Konicku přichází o lidi. Mizí za prací, shodují se starostové

Prostějovsko – Řada obcí v regionu se vylidňuje. Především v odlehlejších horských oblastech okresu během posledních patnácti až dvaceti let výrazně ubylo obyvatel. Často se jedná i o číslo vyšší než deset procent. Potvrzují to nejen data z českého statistického úřadu, ale také samotní starostové.

Chtěl ujet cizím audi, spletl si ale zpátečku a rozbil vrata

Konice – Z neoprávněného užívání cizí věci podezírají koničtí policisté sedmadvacetiletého muže z Konicka.

V Konici objasnili vloupání do domu

Konicko – Úspěch si připsali policisté z Konice, kteří spolupracovali na vyšetřování vloupání s olomouckými kriminalisty. Společně se jim podařilo zjistit, kdo může za vloupání do domu v obci na Konicku.

Přesunout či ne? Strategický plán počítá se stěhováním konického nádraží

Konice /ANKETA/ – Přemístit nebo nepřemístit? Takovou otázku budou v průběhu několika let řešit představitelé Konice. Řeč je o autobusovém nádraží. To se nyní nachází v sousedství náměstí, zámku i obchodů. Ve strategickém plánu města na roky 2015–2020 se totiž objevila i možnost přesunu nádraží, což by ovlivnilo stovky cestujících. „Jsme zatím úplně na začátku. Je tu myšlenka, že by bylo umístění autobusového nádraží vhodnější i kvůli přestupům u toho vlakového," uvedl starosta Konice František Novák.

Konická sokolovna sice dál chátrá, ale oprava se blíží. Město shání dotace

Konice – Sokolovna v Konici se už léta rozpadává. Zvenku je kromě oprýskané omítky vidět také zábradlí, o které by se jen málokdo měl odvahu opřít. Pár oken přišlo v průběhu času o část skleněné výplně, stejně jako sál o využití. S tím vším by ale v budoucnu měl být konec. Vedení města už v prosinci 2014 informovalo, že v rozpočtu na příští rok se bude pamatovat na přípravy rekonstrukce sokolovny. Ve středu pak starosta města František Novák potvrdil, že se na nich skutečně začalo pracovat.

Jarní prázdniny v Konici budou přát bruslařům

Konice – Provozovatelé krytého kluziště v Konici se rozhodli udělat radost dětem během jarních prázdnin. V termínu od sedmadvacátého února až po šestý březen si mohou děti i široká veřejnost zabruslit na konickém kluzišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies