VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.9.2014

Režisér Troška by rád natočil pohádku prostějovské spisovatelky

Prostějov – Sháníme několik milionů korun. Značka: Pro dobrou věc. Tak nějak by mohl znít text inzerátu, který by si mohla podat prostějovská spisovatelka dětských knížek Marcella Dostálová. Její příběh lásky krásné a odvážné tanečnice z chudobné rodiny Mahuleny a prince Vítka, kterou ohrožují kouzla a trika zlé baby Ježibaby a jejího spojence ministra Lysandra, zaujal i režiséra a scénáristu Zdeňka Trošku. Na to, aby se pohádkový příběh dostal na filmová plátna, však chybí peníze.

31.8.2014

Lilian Amann představila na plumlovském zámku své obrazy

Plumlov – Třicítku obrazů přivezla ukázat na plumlovský zámek malířka Lilian Amann. Vernisáž výstavy si v sobotu nenechaly ujít desítky lidí.

28.8.2014

Plumlovský zámek čeká velký baletní večer s Mozartem i hity Queen

Plumlov – Pořádně nabitý program slibuje na sobotu plumlovský zámek. Na návštěvníky čeká nejprve vernisáž výstavy obrazů, poté baletní galavečer pod širým nebem.

10.8.2014

Fantastickou cestu za světlem doplnil v Plumlově koncert Megafonu

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

7.8.2014

Plumlovský zámek hostí díla mistrů keramikářů. Podívejte se

Plumlov – Moravská a západoslovenská lidová keramika ze soukromých sbírek je od pátku k vidění na plumlovském zámku. Stálé zámecké expozice doplnilo sto devatenáct keramických džbánů různého typu a velikosti, talířů a mís i vzácně dochovaných kropenek. Zajímavostí je polévkový hrnec s pokličkou „koutňák", ve kterém se nosíval silný vývar pro ženy v šestinedělí.

6.8.2014

Zámek rozzáří Světlo. Performance bude jen "malá", zato vás čeká výstava

Plumlov – Vždycky to byla výtvarně-pohybová performance, letos to bude netradiční výstava. Už popáté hostí plumlovský zámek bezmála dvacítku účastníků letního workshopu mladých lidí, kteří pod vedením výtvarníků Miroslavy a Milana Brázdových prožívají Týden tvořivého myšlení.

3.8.2014

Malíř Kristian Kodet besedoval a dražil na plumlovském zámku

Plumlov – Obrazy českého malíře Kristiana Kodeta budou k vidění na plumlovském zámku ještě do konce srpna. Osobně tu svou výstavu malíř uvedl již 5. července, v pátek se přesto významný český umělec na zámek vrátil znovu.

30.7.2014

Prodej divadelního předplatného bude pokračovat. 1480 lístků už je ale pryč

Prostějov – Pokladna Městského divadla v Prostějově se znovu otevře v pondělí 4. srpna.

25.7.2014

Spisovatelka Jarmila Pospíšilová pokřtila detektivku V pekle ptáci nezpívají

Prostějov – Kterak Ondřej za pomoci detektoru kovů objevil hrůzný nález na poli aneb V pekle ptáci nezpívají, je nejnovější detektivka Jarmily Pospíšilové. Spisovatelka, která spolupracovala na scénáři kriminálního seriálu Policie Modrava, svou nejčerstvější detektivku pokřtila ve čtvrtek v Galerii na půdě.

23.7.2014

Festival Pod Lipami odstartuje happening na náměstí. Tady je program

Prostějov – Mezinárodní účast hudebníků, vernisáže obrazů a pořádná porce muziky různých žánrových stylů. Třetí ročník multižánrového festivalu Pod Lipami nabídne v sobotu 2. srpna od půl čtvrté odpoledne na farní zahradě na náměstí U Kalicha v Prostějově pestrou škálu kultury.

11.7.2014

Moje divadlo láká na reprízu bláznivé komedie

Prostějov – Máte rádi bláznivé situace, vtipná nedorozumění a humorné dialogy? Pak byste měli v sobotu zavítat do přednáškového sálu Národního domu v Prostějově. Ochotnické divadlo Moje divadlo, které v Prostějově funguje už sedmnáct let, si totiž pro milovníky legrace připravilo reprízu představení Nerušit, prosím!.

6.7.2014

Obrazy Kristiana Kodeta zaplnily plumlovský zámek, zahrál Felix

Plumlov – Splynutí, Den a noc, V myšlenkách či Mezi křídly. To jsou jen některé názvy obrazů akademického malíře Kristiana Kodeta, které jsou do konce srpna k vidění na plumlovském zámku.

5.7.2014

Galerie Nara může oživit celou Kramářskou uličku, říká majitelka

Prostějov – Další prostor pro umělce vznikl začátkem června v Prostějově. Novou Galerii Nara na Kramářské ulici otevřela výstava prostějovské malířky a fotografky Zdenky Trnečkové, prostor pro prezentaci v ní však najdou umělci jakéhokoli zaměření. „Nechceme být konkurencí jiným galeriím, ale chceme dát příležitost začínajícím umělcům, kteří nemají moc možností k prezentaci svého umu," říká majitelka galerie Radislava Navrátilová.

23.6.2014

V Prostějově bude hrát Vladyka, Nárožný i Holubová. K mání je teď přeplatné

Prostějov – Zájemci o předplatné mohou v těchto dnech zamířit k divadelním pokladnám. Městské divadlo v Prostějově v pondělí odstartovalo prodej abonentních vstupenek na následující sezonu. Současně s předplatným si mohou lidé v předprodeji koupit vstupenky na chystané koncerty či si zajistit pohádkové předplatné pro děti. Divadlo letos přišlo s novinkou, kterou je předplatné na cyklus LiStOVáNí.

18.6.2014

57. ročník Wolkrova Prostějova zahájili draci na náměstí

Prostějov – 57. ročník Wolkrova Prostějova uvítali draci.

16.6.2014

Wolkrův Prostějov odstartuje ohnivý drak. Co vás čeká dál?

Prostějov – Kapela Burma Jones, Mandrage, Sabrage, Kajbar, Divadlo Kvelb, TYAN Plzeň, NAJT Pardubice, Jesličky Hradec Králové, Dohráli jsme z Uherského Hradiště nebo Liberi In Utero z Olomouce poctí svou návštěvou 57. ročník Wolkrova Prostějova. Přijedou ale také divadelníci z Brna, Mostu, Karlových Varů nebo Hlinska.

15.6.2014

Žena a Charme: plumlovským nádvořím se prohnal řecký a španělský živel

Plumlov – Temperament a krásu žen letos potřetí slavili na zámku v Plumlově. Řecko – španělskému programu zaměřeného na módu a tanec Žena a Charme příliš nepřálo počasí. Úsměvy ve tvářích diváků však byly důkazem dobré nálady. K té přispěl, kromě jiného, výlet do slunného Řecka, o který se svými písněmi a šarmem postaraly zpěvačky řeckého původu Martha a Tena Elefteriadu.

15.6.2014

Koncert Marie Rottrové na prostějovském náměstí navštívily stovky lidí

Prostějov – Stoletým oslavám prostějovské radnice přispěla svým hlasem zpěvačka Marie Rottrová s kapelou Neřež. Na její koncert, který odstartoval v pátek krátce po sedmé, se vydaly davy diváků.

3.6.2014

Prostějovská knihovna v červnu ukáže mikrosvět a zaveze do Afriky

Prostějov – Knihovna ukáže cestu a na vás bude, jaký zvolíte cíl. Jelikož se blíží letní prázdniny a doba dovolených, ponese se červnový program Městské knihovny v duchu cestování.

30.5.2014

Nohavica, Helloween či Tublatanka. Kam v létě na festival?

Olomoucký kraj - Kam vyrazit v létě za muzikou, tancem, přáteli či hudebními hvězdami?

27.5.2014

Olšanskou faru a školku zaplavily obrazy umělců malujících ústy a nohama

Olšany u Prostějova – Snad každému alespoň jednou za život přistála o Vánocích či Velikonocích v poštovní schránce pohlednice s malůvkou umělce, který své dílo namaloval ústy nebo nohou. Právě na tyto umělce se rozhodli upozornit v Olšanech u Prostějova. Dvanáct z nich přijalo pozvání do zdejších prostor mateřské školy a ve středu zde představili široké veřejnosti své umění na živo.

23.5.2014

Zkuste filmový tábor v Sobotíně. Zájemci mají ještě šanci

Prostějov, Sobotín – Mladí filmaři či filmoví nadšenci, kteří se nestihli přihlásit na tradiční filmový tábor v Sobotíně, mají ještě šanci. Organizátorům oblíbeného letního kempu, který se letos koná už podesáté, však zbývá zaplnit už jen pár míst.

14.5.2014

Změna! Klavírista Daniel Jun v neděli zahraje lidem v sále U Kalicha

Prostějov – Plánovaný nedělní koncert mladého klavíristy Daniela Juna, který se měl konat v prostějovském Kasku, se přesouvá do sálu Českobratrské církve evangelické U Kalicha 1/Kollárova 6.

12.5.2014

V Kasku prsty po klaviatuře prožene hudebník Daniel Jun

Prostějov – Hrál na plumlovském zámku, v prostějovských kostelích, v sále prostějovské Českobratrské církve evangelické a všude sklízel bouřlivý potlesk. V neděli 18. května bude klavíristovi Danielu Junovi patřit prostějovské Kasko.

12.5.2014

Mým cílem je zlepšit lidem náladu, říká výtvarnice Tereza Skoupilová

Prostějov – Mladá výtvarnice Tereza Skoupilová se narodila v Prostějově v roce 1983. Začínala s kresbou, jak sama říká, jako samouk. Své veselé obrázky nazývá „malovánkami" a její výstavu viděly desítky lidí. Málokdo však ví, že nadaná výtvarnice se podílela na ilustraci dětské knihy spisovatele a držitele ocenění Magnesia Litera Pavla Šruta Kde zvedají nožku psi, aneb v Pantáticích na návsi (2012), či že vyzdobila zdi Fakultní nemocnice v Olomouci. A tím výčet její činnosti rozhodně nekončí.

11.5.2014

Testosteron ovládl plumlovský zámek, ženy se smály non-stop

Plumlov – Mezilidské vztahy, hodně humoru, ale také ostřejší výrazy. Na to všechno a mnohem více se mohli těšit příznivci prostějovského divadla Point, které v sobotu večer zavítalo na zámek v Plumlově.

8.5.2014

Prostějovským zámkem se v sobotu ponese jidiš, vystoupí Létající rabín

Prostějov- Hrají instrumentální hudbu východoevropských Židů, získali několik ocenění a v prosinci do světa vypustili nové album s názvem Módy, tak to je prostějovská klezmerová kapela Létající rabín. Pokud máte zájem si jejich písně poslechnout naživo. Máte možnost v sobotu v 19:00 v sále prostějovského zám­ku.

6.5.2014

Nechceme hrát jen klasiku, říká dirigent Rudolf Prosecký

Prostějov – Funguje už deset let a za dobu svého působení stihl posbírat celou řadu ocenění. A za pár dní svou sbírku cen ještě rozšíří. Za úspěšnou reprezentaci města u nás i v zahraničí, za šíření hudby různých žánrů, za své desetiletého působení i za výchovu mládeže si dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově za pár dní odnese Cenu města Prostějova za rok 2013. O fungování dechového orchestru a o hudbě jsme si povídali s vedoucím a dirigentem orchestru Rudolfem Proseckým.

2.5.2014

Horkýže Slíže po půl roce opět zamíří do Prostějova

Prostějov – Okolo Prostějova ve čtvrtek 8. května projedou hudebníci slovenské kapely Horkýže Slíže. Při té příležitosti se zastaví v hudebním klubu Apollo 13 a přítomným předvedou rockový nářez.

2.5.2014

Prodaná nevěsta táhne, město zajistí druhé představení

Prostějov – Prostějov – Milovníci vážné hudby, na které nezbyla žádná vstupenka na operu Prodaná nevěsta, nemusí zoufat. Město se rozhodlo, že pro usedlíky uspořádá ještě jedno představení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení