VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.5.2014

Zkuste filmový tábor v Sobotíně. Zájemci mají ještě šanci

Prostějov, Sobotín – Mladí filmaři či filmoví nadšenci, kteří se nestihli přihlásit na tradiční filmový tábor v Sobotíně, mají ještě šanci. Organizátorům oblíbeného letního kempu, který se letos koná už podesáté, však zbývá zaplnit už jen pár míst.

14.5.2014

Změna! Klavírista Daniel Jun v neděli zahraje lidem v sále U Kalicha

Prostějov – Plánovaný nedělní koncert mladého klavíristy Daniela Juna, který se měl konat v prostějovském Kasku, se přesouvá do sálu Českobratrské církve evangelické U Kalicha 1/Kollárova 6.

12.5.2014

V Kasku prsty po klaviatuře prožene hudebník Daniel Jun

Prostějov – Hrál na plumlovském zámku, v prostějovských kostelích, v sále prostějovské Českobratrské církve evangelické a všude sklízel bouřlivý potlesk. V neděli 18. května bude klavíristovi Danielu Junovi patřit prostějovské Kasko.

12.5.2014

Mým cílem je zlepšit lidem náladu, říká výtvarnice Tereza Skoupilová

Prostějov – Mladá výtvarnice Tereza Skoupilová se narodila v Prostějově v roce 1983. Začínala s kresbou, jak sama říká, jako samouk. Své veselé obrázky nazývá „malovánkami" a její výstavu viděly desítky lidí. Málokdo však ví, že nadaná výtvarnice se podílela na ilustraci dětské knihy spisovatele a držitele ocenění Magnesia Litera Pavla Šruta Kde zvedají nožku psi, aneb v Pantáticích na návsi (2012), či že vyzdobila zdi Fakultní nemocnice v Olomouci. A tím výčet její činnosti rozhodně nekončí.

11.5.2014

Testosteron ovládl plumlovský zámek, ženy se smály non-stop

Plumlov – Mezilidské vztahy, hodně humoru, ale také ostřejší výrazy. Na to všechno a mnohem více se mohli těšit příznivci prostějovského divadla Point, které v sobotu večer zavítalo na zámek v Plumlově.

8.5.2014

Prostějovským zámkem se v sobotu ponese jidiš, vystoupí Létající rabín

Prostějov- Hrají instrumentální hudbu východoevropských Židů, získali několik ocenění a v prosinci do světa vypustili nové album s názvem Módy, tak to je prostějovská klezmerová kapela Létající rabín. Pokud máte zájem si jejich písně poslechnout naživo. Máte možnost v sobotu v 19:00 v sále prostějovského zám­ku.

6.5.2014

Nechceme hrát jen klasiku, říká dirigent Rudolf Prosecký

Prostějov – Funguje už deset let a za dobu svého působení stihl posbírat celou řadu ocenění. A za pár dní svou sbírku cen ještě rozšíří. Za úspěšnou reprezentaci města u nás i v zahraničí, za šíření hudby různých žánrů, za své desetiletého působení i za výchovu mládeže si dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově za pár dní odnese Cenu města Prostějova za rok 2013. O fungování dechového orchestru a o hudbě jsme si povídali s vedoucím a dirigentem orchestru Rudolfem Proseckým.

2.5.2014

Horkýže Slíže po půl roce opět zamíří do Prostějova

Prostějov – Okolo Prostějova ve čtvrtek 8. května projedou hudebníci slovenské kapely Horkýže Slíže. Při té příležitosti se zastaví v hudebním klubu Apollo 13 a přítomným předvedou rockový nářez.

2.5.2014

Prodaná nevěsta táhne, město zajistí druhé představení

Prostějov – Prostějov – Milovníci vážné hudby, na které nezbyla žádná vstupenka na operu Prodaná nevěsta, nemusí zoufat. Město se rozhodlo, že pro usedlíky uspořádá ještě jedno představení.

30.4.2014

Prostějovské Apollo se rozhoupe v rytmu reggae, přijede Deadly Hunta

Prostějov – Anglický zpěvák původem z Jamajky míří do Prostějova. První květnovou sobotu rozhoupe v rytmech reggae hudební klub Apollo 13 zpěvák Deadly Hunta. Ten už hanácké město navštívil dvakrát. Naposledy se představil prostějovskému publiku ve Smetanových sadech v rámci kulturního léta. 3. května s sebou nepřiveze jen hudební zážitek, ale také své nové, v pořadí druhé sólové album.

26.4.2014

Hanácký divadelní Máj láká na pohádky a komedie. Tady je program

Němčice nad Hanou – Jedenáct představení během šestí dní nabídne letošní Hanácký divadelní Máj v Němčicích nad Hanou. Osmadvacátý ročník soutěžní exhibice amatérských divadel nabídne publiku v místním kině Oko soubory z nejen z kraje, ale z celé republiky.

22.4.2014

Prostějovské dny hudby odstartuje Deset strun a jeden smyčec

Prostějov – Druhá polovina dubna patří v Prostějově hudbě. Letos tomu není jinak. Ve středu 23. dubna v 19 hodin v Přednáškovém sále Městského divadla startuje 22. ročník festivalu Prostějovské dny hudby. Měsíc hudebního vyžití zahájí duo hudebníků kytarista Pavel Seidel a violoncellista Eugen Prochác na koncertě Deset strun a jeden smyčec.

22.4.2014

Jobova zvěst zamíří ve čtvrtek do Prostějova

Prostějov – Starověké texty a fotografie ze současnosti vedle sebe. Historie se opakuje, aneb konfrontace starých textů s moderním médiem fotografie. Reportážní fotograf Jan Šibík představí ve čtvrtek v prostějovské Městské knihovně od 17 hodin originální výstavu svých fotografií s názvem Jobova zvěst. Zdokumentoval osudy lidí v různých koutech světa a postavil je k textům starozákonní Knihy Job, která spatřila světlo světa před více než 3 tisíci lety.

20.4.2014

V autokempu Žralok grilovali pašíka a točili pivní speciál zdarma

Plumlov – Autokemp Žralok u Podhradského rybníka v sobotu přivítal nadcházející sezónu. Lidé ji sem dorazili vítat dobrým jídlem a pitím. Pracovníci kempu ugrilovali selátko, napekli cukroví, nebo natočili pivo, nechyběl ani velikonoční krasličák.

16.4.2014

Z koncertu lze odejít s úsměvem a klidně tancovat na ulici, říká Trio Martinů

Prostějov – Trio Martinů oslnilo ve čtvrtek večer prostějovské divadlo. Skladby českých velikánů sem přijeli zahrát Petr Jiříkovský na klavír, Pavel Šafařík na housle a Jaroslav Matějka na violoncello. Trio, které vzniklo v roce 1990 při Pražské konzervatoři, hrálo v Prostějově poprvé.

12.4.2014

Při psaní nechci být svázaná skutečnými příběhy, říká Jarmila Pospíšilová

Prostějov/Vincencov – Píše nejen oblíbené detektivky, ale vydala také několik společenských románů. Její detektivky jsou většinou zasazené do venkova a prolíná se jimi postava Marie Kovandové, ve společenských románech se zaměřuje na mezilidské vztahy. Je vášnivou zahrádkářkou a houbařkou a baví ji procházky se psem v přírodě. Advokátka, starostka Vincencova a spisovatelka Jarmila Pospíšilová besedovala ve středu se čtenáři v prostějovské knihovně.

11.4.2014

FOTO: Trio Martinů zahrálo v Prostějově

Prostějov - Do Prostějova ve čtvrtek zamířilo Trio Martinů. Hudbu od velikánů českého hudebního nebe přijeli představit do sálu Městského divadla Petr Jiříkovský (klavír), Pavel Šafařík (housle) a Jaroslav Matějka (violoncello).

11.4.2014

Merde! Do Prostějova přijelo Listování i se Stephenem Clarkem

Prostějov – Do Prostějova přijel Lukáš Hejlík aneb doktor Kalina nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě. Opět zde pokračoval v rozjetém seriálu Listování. Tentokrát ale nepřijel rozhodně sám. Dorazil představit bestseller Merde Stephena Clarka v rámci takzvaného Merde Tour a s sebou si vzal na pomoc herečku Věru Hollou a samotného autora knihy, anglického spisovatele Stephena Clarka.

10.4.2014

Rozdáváme lístky na koncert Tria Martinů

Prostějov - Prostějovský deník má pro své čtenáře volné lístky na jedinečný koncert Trio Martinů.

9.4.2014

Do Prostějova míří Tublatanka. Slaví 30 let a vystoupí v Kasku

Prostějov – Po Kryštofech čeká na prostějovské publikum další hudební nářez. Mega koncert si v Kasku v pátek 25. dubna střihne slovenská kapela Tublatanka, která letos slaví třicet let na hudební scéně. Na pódiu se k této příležitosti objeví i rockoví hoši z Desmod.

8.4.2014

Trio Martinů zahraje v Prostějově i skladby od Vítězslava Nováka

Prostějov – Zvuk klavíru, houslí a violoncella se ve čtvrtek večer ponese sálem prostějovského divadla. Trio Martinů, které tvoří Petr Jiříkovský (klavír), Pavel Šafařík (housle) a Jaroslav Matějka (violoncello) přivezou skladby od hudebního skladatele Bohuslava Martinů, Vítězslava Nováka a Antonína Dvořáka.

7.4.2014

Jaké peníze půjdou letos na kulturní akce? Kdo získal podporu v rámci grantů?

Prostějov – Wolkrův Prostějov, Prostějovské hanácké slavnosti či krajské postupové přehlídky tance, divadla, poezie či zpěvu. To jsou akce, na které se radnici podařilo získat dotace od kraje i od státu. Celkem na kulturní akce přiteče do městské kasy 490 tisíc korun.

6.4.2014

Na Prodanou nevěstu zdarma? V Prostějově je to možné v rámci oslav

Prostějov – Bezplatný hudební zážitek se rozhodla zprostředkovat milovníkům vážné hudby prostějovská radnice. Ti, kteří si nechtějí nechat ujít operu Prodaná nevěsta, kterou v rámci oslav stého výročí založení prostějovské radnice uvede 5. června městské divadlo, nebudou muset za vstupenku na představení platit.

3.4.2014

Fotograf naturistů Karel Novák dostane Cenu kraje. Kdo ještě?

Olomoucký kraj - Prostějovský fotograf Karel Novák jehož tvůrčím tématem je naturismus, sochař Jiří Finger, autor nedávno odhalené sochy siláka Frištenského v Litovli, ale i šumperský festival Džemfest či olomoucké Divadlo Tramtarie.

2.4.2014

Milovníci Merde bestsellerů zbystřete, Stephen Clark se objeví v Prostějově

Prostějov – Další díl seriálu scénického čtení dorazí 10. dubna do přednáškového sálu Městského divadla v Prostějově s Faktorem Merde. Příběh z anglického prostředí uvedou herci Lukáš Hejlík a Věra Hollá. Takzvané Merdetour 2 přiveze s sebou do Prostějova i autora bestsellerů Merde Stephena Clarka. Ten vám nejenže rozdá úsměvy, ale také s vámi podiskutuje, udělí svůj autogram, a navíc si rovnou na místě budete moci výhodněji zakoupit jeho knihy.

30.3.2014

O svých detektivkách v dubnu popovídá Jarmila Pospíšilová

Prostějov/Vincencov – Městkou knihovnu v dubnu navštíví autorka detektivek Jarmila Pospíšilová. Úspěšná spisovatelka dorazí do Galerie na půdě 9. dubna z Vincencova.

26.3.2014

V kascu zahrají ´beatlesáci´ z Brna. Za vstupenku pivo zdarma

Prostějov – Pokud ještě nemáte program na 4. dubna, zapište si do kalendáře, že do Prostějova přijedou zahrát Beatles.

22.3.2014

Wolkrův odkaz stále žije, Duhu v pátek zaplnili mladí básníci

Prostějov – Hrobové ticho v hledišti, rudé tváře a třesoucí se kolena těch, co měli právě přijít na řadu. Tak to bylo Krajské kolo recitátorů Wolkerova Prostějova v Kulturním klubu Duha.

21.3.2014

ANKETA: Chodíte do divadla? Hlasujte

Olomoucký kraj - Na čtvrtek 27. března připadá Světový den divadla. Staletími prověřený způsob setkávání a sdílení emocí, živý zdroj zábavy i filosofie. 

18.3.2014

Lahůdka! Živý přenos koncertu Eltona Johna uvede i kino Metro

Prostějov – 56 kin v České republice a 5 kin na Slovensku představí ve středu 19. března koncert Eltona Johna. Přímý přenos živého koncertu z amerického Las Vegas zpěváka s nepřekonatelným hlasem uvede také prostějovské kino.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies