VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.4.2015

VIDEO: Lidé ocenili hudební film o Litovelsku, dostane cenu kraje za kulturu

Olomouc/Prostějov – Výjimeční lidé a jejich výjimečné počiny si i letos vysloužili pozornost kraje, který již devátým rokem rozdává Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Jedenáctka laureátů, mezi nimiž je například sochař Ivan Theimer, operní zpěvák Jiří Přibyl nebo Stupkovo kvarteto, si své ceny převezme na slavnostním vyhlašovaní ve čtvrtek 9. dubna v Městském divadle v Prostějově.

1.4.2015

Velkým zvratem byl Testosteron, říká principál Divadla Point

Prostějov – Jejich představení bývají vyprodaná a na svém kontě mají řadu ocenění. Za své herecké výkony nesklízí obdiv jen u diváků v Prostějově, ale po celé republice. Za pár dní oslaví desáté narozeniny prostějovské studentské Divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera.

27.3.2015

Nesplněné sny jsou naším dluhem, říká spisovatelka Petra Polsen

Prostějov – Začala psát povídky a před dvěma roky zabodovala v soutěži Česko hledá spisovatelky. V minulém roce vyšla její prvotina Deník kočičího intelektuála, kterou bude křtít 9. dubna v prostějovské knihovně. Se spisovatelkou a prostějovskou rodačkou Petrou Polsen jsme si povídaly nejen o literatuře.

22.3.2015

V Němčicích hledali taneční hvězdy. Podívejte se

Němčice nad Hanou – Stovky tanečníků se v sobotu sjely do Němčic nad Hanou, aby ukázaly před porotou i diváky své taneční umění. V multifunkční hale Suprovka se už potřetí konala taneční soutěž Orion dancing stars. Do soutěže se zapojili tanečníci z celé Moravy.

20.3.2015

Šikovní básníci dostanou finanční injekci

Prostějov – Už po osmapadesáté se bude v červnu konat v Prostějově celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie. S pořádáním Wolkrova Prostějova městu finančně pomůže i olomoucké hejtmanství a ministerstvo kultury. Náklady na pořádání tradičního festivalu poezie se totiž pohybují v řádech statisíců korun.

17.3.2015

Hobojista Vilém Veverka nechá nahlédnout do zóny ticha

Prostějov – Poznat druhou tvář předního českého hobojisty Viléma Veverky a nahlédnout spolu s ním do zóny ticha budou moct všichni, kteří zavítají ve středu do prostějovského divadla. Od devíti hodin večer startuje ve foyer divadla výstava fotografií V zóně ticha aneb Druhá tvář Viléma Veverky.

16.3.2015

Malí i velcí se mohli ve Ptení dotknout duhy

Ptení – Už dvaadvacátou světovou premiéru má za sebou Ptenské dětské divadlo. Tentokrát si herci pod vedením Karla Foltina připravili pohádkový skoromuzikál Dotknout se duhy, ve kterém divákům zprostředkovali setkání s Duhovou vílou, Bouřňákem, Sluncem, Růženkou a Lukášem, ale i s Fatou a Morgánou.

7.3.2015

Vystoupením v Národním domě oslavil Mánes sedmdesátku

Prostějov – Desítky tanečníků se v pátek představili na slavnostním představení Národopisného souboru Mánes. Důvod k oslavě měli jednoduchý – soubor letoškem slaví už sedmdesáté výročí založení. Na jevišti se však nesešli pouze pouze dospělí.

3.3.2015

Slavná Pucciniho opera rozezní prostějovské divadlo

Prostějov – Nejprve u diváků propadla, poté jí byli okouzleni a dojati. Slavná Puccinniho opera Madama Butterfly rozezní ve čtvrtek prostějovské divadlo. V titulní roli jednoho z nejslavnějších děl Giacoma Puccinniho se představí pěvkyně Katarína Jorda Kramolišová.

2.3.2015

Oblíbený knižní bazar odstartoval v Prostějově Měsíc čtenářů

Prostějov – Březen už tradičně patří knihovnám a čtenářům. Právě probíhající akci s názvem Březen – měsíc čtenářů, která má zvýšit zájem o čtení mezi mladými lidmi, odstartoval v prostějovské městské knihovně oblíbený knižní bazar.

28.2.2015

Kdy pojedeme k moři? Hned, řekl výtvarník a pustil se s dětmi do malování

Prostějov – Pojeďte s námi k moři. Tímto pozváním láká na svou výstavu obrazů do prostějovského Atria výtvarník Ladislav Grossmann. Zajímavý prostor zastřešené dvorany poskytl útočiště jeho malbám, které návštěvníky přenesou do teplých krajin.

28.2.2015

Jaké je to být loutkářem? Přijďte se podívat na výstavu

Prostějov – Jak to vypadá, když divadelníci nacvičují další kus, a co se při zkouškách děje v zákulisí, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do Galerie U Hanáka na Školní ulici. Až do konce března je v prostorách galerie k vidění výstava němčického fotografa Michala Wolfa s názvem Loutkáři. Páteční vernisáž výstavy zahájila ukázka z jarmarečních písní v podání prostějovského loutkového divadla Starost, s jehož členy se mohou lidé seznámit prostřednictvím vystavovaných fotografií.

25.2.2015

Výjimečný počin v kultuře: Prostějovsko má pět želízek v ohni

Prostějov – Lidé v regionu jsou v oblasti kultury šikovní. Vypadá to tak alespoň podle ankety olomouckého hejtmanství o výjimečný počin v oblasti kultury. Z deseti nominovaných je polovina z nich z Prostějovska.

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2015

Díra u Hanušovic a Krásno posbíraly čtyři České lvy

Šumpersko – Filmy Díra u Hanušovic a Krásno, které se natáčely na Šumpersku, bodovaly v cenách Český lev. Při předávacím večeru v sobotu 21. února získaly celkem čtyři ocenění.

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2015

Dvě obce se spojily, výsledkem byl karneval plný masek. Podívejte se

Pavlovice u Kojetína – „Toulal jsem se po světě, až jsem dorazil do Cat city, čili Kocourkova. Vše je tam na ruby. Přišel jsem tedy ukázat, že jdou věci dělat jinak a lépe," začal Antonín Bartošík sobotní karneval dětí v Pavlovicích. Právě on se svými pomocníky provedl děti odpolednem plným tance a soutěží.

13.2.2015

Mladý fotograf a objev Deníku má za sebou vernisáž a týden výstavy v Prostějově

Čechy pod Kosířem/Prostějov – První vernisáž je pro něj minulostí, na další plány je však podle dvacetiletého fotografa Antonína Melichara zatím brzo. Mladík z Čech pod Kosířem představuje od začátku minulého týdne své čtyřicet svých snímků v prostějovském Regionálním informačním centru v zámku. Fotky? Ne ledajaké. Snímky zaměřené především na přírodu jsou totiž všechny dílem Antonínovy práce s mobilem. Na práci talentovaného fotografa upozornil poprvé Prostějovský deník.

8.2.2015

V Kralicích se tančilo po hanácke i v rytmu tanga

Kralice na Hané – Představení v hanáckých krojích, ale také v exotičtějším úboru se dočkali návštěvníci Hanáckého bálu v Kralicích na Hané. Zdejší folklórní soubor Klas ukázal několik svých tanců. Dostalo se i na scénu z hanácké hospody z doby „přibližně před sto padesáti lety."

20.1.2015

Autor Případu pro exorcistu Michal Sýkora on-line

Olomoucký literární vědec a spisovatel Michal Sýkora je autorem předlohy Hřebejkovy detektivní série Případ pro exorcistu odehrávající se na Olomoucku.

19.1.2015

Maryša v podání HaDivadla je Inscenací roku

Prostějov – Představení Maryša brněnského HaDivadla, které vzniklo před čtyřiceti lety v Prostějově, se stalo Inscenací roku 2014. V prestižní anketě Divadelních novin o tom rozhodlo 106 kritiků, publicistů a osobností.

19.1.2015

Těšte se! Celovečerní koncert v Prostějově představí výrazné hudební talenty

Prostějov – Neobyčejný hudební zážitek a pořádnou porci dobré muziky slibuje multiinstrumentální hudební večer s prostějovským klavíristou Danielem Junem, který si k sobě přizval další výrazné mladé hudební talenty. Na celovečerní koncert, na němž zazní sklady hudebních velikánů, jako byl Serger Prokofjev, Fryderyk Chopin nebo Scott Joplin, se mohou milovníci dobré hudby těšit v polovině února.

14.1.2015

Prostějovská knihovna láká na putování Irskem i pohádkami

Prostějov – Děti, ale také milovníci cestování se mohou těšit na čtvrteční akce v prostějovské knihovně.

12.1.2015

Mozaika představí život v Himalájích

Prostějov – O zemi vtěsnané mezi Čínu a Indii, Nepálu, se budou moci více dozvědět návštěvníci multikulturního centra Mozaika. To pro veřejnost připravuje přednášku o tamních zvycích a životě Nepálců, ale také mezi Nepálci.

11.1.2015

Vlasta Redl "u kočárů" skvěle hrál, zpíval a sršel humorem. Podívejte se

Čechy pod Kosířem – Nejen hudbou přitáhl do depozitáře Muzea historických kočárů stovky diváků Vlasta Redl. Ten si sebou na páteční vystoupení v Čechách pod Kosířem přibalil také svůj humor a svérázné vystupování. Zaplněný depozitář se mu hned při první písničce, Vracaja sa dom, podařilo roztleskat. S mandolínou se navíc vydal mezi diváky.

8.1.2015

Vlasta Redl zahraje pod Kosířem. Je vyprodáno

Čechy pod Kosířem – Depozitář Muzea historických kočárů v pátek rozezní Recitál Vlasty Redla.

1.1.2015

Partička pobaví Prostějov, těšte se. Už 19. ledna

Prostějov – Neotřelý humor v podání šestice známých komiků, kteří si říkají Partička, si budou moct užít i lidé v Prostějově. V Kulturním a společenském domě vystoupí se svou bláznivou improvizační show v pondělí 19. ledna.

21.12.2014

Pachman s Hořínkovou zaplnili Husův sbor. Farář Košíček už u toho chyběl

Prostějov – Předvánoční atmosféru přijeli do Prostějova naladit zpěváci Richard Pachman a Dita Hořínková. Ti v sobotu večer v Husově sboru završili své předvánoční turné s názvem Adventní písně.

17.12.2014

Zpěvák Richard Pachman zazpívá v Olomouci i Prostějově

Olomouc/Prostějov – Adventní písně. Takový je název letošního adventního turné olomouckého zpěváka Richarda Pachaman. Do Olomouce zamíří už v pátek 19. prosince.

14.12.2014

Děti v Duze si zazpívaly se Světlanou Nálepkovou

Prostějov - Sobota v kulturním domě DUHA patřila především dětem. V rámci prostějovské zimy proběhlo zábavné vánoční odpoledne se Světlanou Nálepkovou.

14.12.2014

Adventní večer mezi kočáry se podařil náramně

Čechy pod Kosířem - Vůně dřeva a vosku hořících svíček, vánoční atmosféra a nádherný obrovský kočár. To jako první zaujalo všechny, kdo navštívili depozitář muzea kočárů v Čechách pod Kosířem právě v sobotní podvečer.

30.11.2014

Do Prostějova přijel písničkář Hutka. Zpíval o knedlíku, smál se i recitoval

Prostějov – Hudbu, ale také recitování básní zažili v sobotu večer návštěvníci Baru 12 opic. Po dvanácti letech sem přijel Jaroslav Hutka, který zde u příležitosti čtvrtstoletí pádu postotalitního režimu v Československu představil svou tvorbu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení