VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.3.2015

Slavná Pucciniho opera rozezní prostějovské divadlo

Prostějov – Nejprve u diváků propadla, poté jí byli okouzleni a dojati. Slavná Puccinniho opera Madama Butterfly rozezní ve čtvrtek prostějovské divadlo. V titulní roli jednoho z nejslavnějších děl Giacoma Puccinniho se představí pěvkyně Katarína Jorda Kramolišová.

2.3.2015

Oblíbený knižní bazar odstartoval v Prostějově Měsíc čtenářů

Prostějov – Březen už tradičně patří knihovnám a čtenářům. Právě probíhající akci s názvem Březen – měsíc čtenářů, která má zvýšit zájem o čtení mezi mladými lidmi, odstartoval v prostějovské městské knihovně oblíbený knižní bazar.

28.2.2015

Kdy pojedeme k moři? Hned, řekl výtvarník a pustil se s dětmi do malování

Prostějov – Pojeďte s námi k moři. Tímto pozváním láká na svou výstavu obrazů do prostějovského Atria výtvarník Ladislav Grossmann. Zajímavý prostor zastřešené dvorany poskytl útočiště jeho malbám, které návštěvníky přenesou do teplých krajin.

28.2.2015

Jaké je to být loutkářem? Přijďte se podívat na výstavu

Prostějov – Jak to vypadá, když divadelníci nacvičují další kus, a co se při zkouškách děje v zákulisí, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do Galerie U Hanáka na Školní ulici. Až do konce března je v prostorách galerie k vidění výstava němčického fotografa Michala Wolfa s názvem Loutkáři. Páteční vernisáž výstavy zahájila ukázka z jarmarečních písní v podání prostějovského loutkového divadla Starost, s jehož členy se mohou lidé seznámit prostřednictvím vystavovaných fotografií.

25.2.2015

Výjimečný počin v kultuře: Prostějovsko má pět želízek v ohni

Prostějov – Lidé v regionu jsou v oblasti kultury šikovní. Vypadá to tak alespoň podle ankety olomouckého hejtmanství o výjimečný počin v oblasti kultury. Z deseti nominovaných je polovina z nich z Prostějovska.

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2015

Díra u Hanušovic a Krásno posbíraly čtyři České lvy

Šumpersko – Filmy Díra u Hanušovic a Krásno, které se natáčely na Šumpersku, bodovaly v cenách Český lev. Při předávacím večeru v sobotu 21. února získaly celkem čtyři ocenění.

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2015

Dvě obce se spojily, výsledkem byl karneval plný masek. Podívejte se

Pavlovice u Kojetína – „Toulal jsem se po světě, až jsem dorazil do Cat city, čili Kocourkova. Vše je tam na ruby. Přišel jsem tedy ukázat, že jdou věci dělat jinak a lépe," začal Antonín Bartošík sobotní karneval dětí v Pavlovicích. Právě on se svými pomocníky provedl děti odpolednem plným tance a soutěží.

13.2.2015

Mladý fotograf a objev Deníku má za sebou vernisáž a týden výstavy v Prostějově

Čechy pod Kosířem/Prostějov – První vernisáž je pro něj minulostí, na další plány je však podle dvacetiletého fotografa Antonína Melichara zatím brzo. Mladík z Čech pod Kosířem představuje od začátku minulého týdne své čtyřicet svých snímků v prostějovském Regionálním informačním centru v zámku. Fotky? Ne ledajaké. Snímky zaměřené především na přírodu jsou totiž všechny dílem Antonínovy práce s mobilem. Na práci talentovaného fotografa upozornil poprvé Prostějovský deník.

8.2.2015

V Kralicích se tančilo po hanácke i v rytmu tanga

Kralice na Hané – Představení v hanáckých krojích, ale také v exotičtějším úboru se dočkali návštěvníci Hanáckého bálu v Kralicích na Hané. Zdejší folklórní soubor Klas ukázal několik svých tanců. Dostalo se i na scénu z hanácké hospody z doby „přibližně před sto padesáti lety."

20.1.2015

Autor Případu pro exorcistu Michal Sýkora on-line

Olomoucký literární vědec a spisovatel Michal Sýkora je autorem předlohy Hřebejkovy detektivní série Případ pro exorcistu odehrávající se na Olomoucku.

19.1.2015

Maryša v podání HaDivadla je Inscenací roku

Prostějov – Představení Maryša brněnského HaDivadla, které vzniklo před čtyřiceti lety v Prostějově, se stalo Inscenací roku 2014. V prestižní anketě Divadelních novin o tom rozhodlo 106 kritiků, publicistů a osobností.

19.1.2015

Těšte se! Celovečerní koncert v Prostějově představí výrazné hudební talenty

Prostějov – Neobyčejný hudební zážitek a pořádnou porci dobré muziky slibuje multiinstrumentální hudební večer s prostějovským klavíristou Danielem Junem, který si k sobě přizval další výrazné mladé hudební talenty. Na celovečerní koncert, na němž zazní sklady hudebních velikánů, jako byl Serger Prokofjev, Fryderyk Chopin nebo Scott Joplin, se mohou milovníci dobré hudby těšit v polovině února.

14.1.2015

Prostějovská knihovna láká na putování Irskem i pohádkami

Prostějov – Děti, ale také milovníci cestování se mohou těšit na čtvrteční akce v prostějovské knihovně.

12.1.2015

Mozaika představí život v Himalájích

Prostějov – O zemi vtěsnané mezi Čínu a Indii, Nepálu, se budou moci více dozvědět návštěvníci multikulturního centra Mozaika. To pro veřejnost připravuje přednášku o tamních zvycích a životě Nepálců, ale také mezi Nepálci.

11.1.2015

Vlasta Redl "u kočárů" skvěle hrál, zpíval a sršel humorem. Podívejte se

Čechy pod Kosířem – Nejen hudbou přitáhl do depozitáře Muzea historických kočárů stovky diváků Vlasta Redl. Ten si sebou na páteční vystoupení v Čechách pod Kosířem přibalil také svůj humor a svérázné vystupování. Zaplněný depozitář se mu hned při první písničce, Vracaja sa dom, podařilo roztleskat. S mandolínou se navíc vydal mezi diváky.

8.1.2015

Vlasta Redl zahraje pod Kosířem. Je vyprodáno

Čechy pod Kosířem – Depozitář Muzea historických kočárů v pátek rozezní Recitál Vlasty Redla.

1.1.2015

Partička pobaví Prostějov, těšte se. Už 19. ledna

Prostějov – Neotřelý humor v podání šestice známých komiků, kteří si říkají Partička, si budou moct užít i lidé v Prostějově. V Kulturním a společenském domě vystoupí se svou bláznivou improvizační show v pondělí 19. ledna.

21.12.2014

Pachman s Hořínkovou zaplnili Husův sbor. Farář Košíček už u toho chyběl

Prostějov – Předvánoční atmosféru přijeli do Prostějova naladit zpěváci Richard Pachman a Dita Hořínková. Ti v sobotu večer v Husově sboru završili své předvánoční turné s názvem Adventní písně.

17.12.2014

Zpěvák Richard Pachman zazpívá v Olomouci i Prostějově

Olomouc/Prostějov – Adventní písně. Takový je název letošního adventního turné olomouckého zpěváka Richarda Pachaman. Do Olomouce zamíří už v pátek 19. prosince.

14.12.2014

Děti v Duze si zazpívaly se Světlanou Nálepkovou

Prostějov - Sobota v kulturním domě DUHA patřila především dětem. V rámci prostějovské zimy proběhlo zábavné vánoční odpoledne se Světlanou Nálepkovou.

14.12.2014

Adventní večer mezi kočáry se podařil náramně

Čechy pod Kosířem - Vůně dřeva a vosku hořících svíček, vánoční atmosféra a nádherný obrovský kočár. To jako první zaujalo všechny, kdo navštívili depozitář muzea kočárů v Čechách pod Kosířem právě v sobotní podvečer.

30.11.2014

Do Prostějova přijel písničkář Hutka. Zpíval o knedlíku, smál se i recitoval

Prostějov – Hudbu, ale také recitování básní zažili v sobotu večer návštěvníci Baru 12 opic. Po dvanácti letech sem přijel Jaroslav Hutka, který zde u příležitosti čtvrtstoletí pádu postotalitního režimu v Československu představil svou tvorbu.

25.11.2014

Listopadovou připomínku v Prostějově zakončí díla hudebních velikánů

Prostějov – Celoměsíční seriál koncertů, výstav a besed s názvem Hudbou proti zapomnění, který je připomínkou čtvrtstoletí od sametové revoluce, se už dostává do finiše. Cyklus akcí, který má lidem připomenout listopadové události, zakončí nedělní koncert Moravské Sinfonietty a sólistů.

18.11.2014

Kousek Prostějova v Bruselu. Lidem četla Lenka Civade

Prostějov, Brusel – S prostějovskou rodačkou, malířkou a spisovatelkou Lenkou Civade, která žije ve Francii, se seznámili i lidé v Bruselu. Spolu s její kamarádkou a francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi představila belgickému publiku společnou knihu dopisů.

16.11.2014

Filmový festival plný sněhu a ledu zavedl návštěvníky do celého světa

Čechy pod Kosířem – Na zasněžené vrcholky a do vysokohorských pustin zavedl v pátek večer diváky Snow film fest v Čechách pod Kosířem. Festival věnující se adrenalinovým sportům, zimním sportům či horolezectví se v obci pod Kosířem uskutečnil letos poprvé.

14.11.2014

Beata Rajská nadchla hanáckou metropoli

Olomouc – Již více jak rok a půl sleduje olomoucká veřejnost s napětím vývoj kolem Hodolanského divadla. První veřejná prohlídka v duchu Kontrolního dne s Beatou Rajskou proběhla v pátek večer a po patnácti letech se na prkna, která znamenají svět, vrátila kultura a to rovnou světovou premiérou přední české návrhářky. Tou však večer nekončil a přítomní neskrývali své nadšení.

12.11.2014

Miro Žbirka rozezní prostějovský Dům kultury

Prostějov – Dům kultury v Prostějově rozezní 20. listopadu slavný slovenský zpěvák Miro Žbirka.

10.11.2014

V Prostějově vystoupí písničkářka Radůza

Prostějov – Jarní album Gaia ale také starší písně české písničkářky Radůzy zazní ve středu večer Národním domem.

4.11.2014

Argema pokřtí své nové CD ve sportovní hale v Hluku.

Uherské Hradiště - Pomaláče 4 – takový název nese nové CD skupiny Argema, které v těchto dnech přichází na pulty prodejen s hudebními nosiči. Jak tvrdí kapelník skupiny Josef Pavka, na své si přijdou fanoušci, kteří čekají na zbrusu nové písničky, ale i „pamětníci"

4.11.2014

Prostějovská autorka Lenka Civade bude číst publiku v Bruselu

Prostějov, Brusel – S prostějovskou rodačkou, malířkou a spisovatelkou Lenkou Civade, která žije ve Francii, se budou moct seznámit i lidé v Bruselu. Spolu s její kamarádkou a francouzskou spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi představí belgickému publiku svou společnou knihu dopisů s názvem Prioritaire, Praha – Paříž, která vyšla v minulém roce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies