VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.9.2015

Historické varhany v kostele Povýšení sv. Kříže čeká oprava. Pomoct můžete i vy

Prostějov – Historické varhany z konce devatenáctého století, které jsou již několik desetiletí v havarijním stavu, se dočkají kompletní rekonstrukce. Do rozsáhlých oprav varhan v kostele Povýšení sv. Kříže, které patří mezi největší svého druhu v prostějovském děkanátu a jsou cennou historickou památkou města, se chtějí varhaníci spolu s farností pustit už letos na podzim. Na opravy mohou přispět i lidé prostřednictvím veřejné sbírky.

8.9.2015

Na plumlovském zámku se potká malířka s klavíristkou

Plumlov – Umění bude patřit sobota na plumlovském zámku. Na své si přijdou milovníci výtvarného umění i hudby.

8.9.2015

Hladík před nevšední show: Nová syntéza je splněný sen

Olomouc - Jedinečná jazzrocková událost rozezní ve středu 9. září Korunní pevnůstku v Olomouci. Legendární projekt skupiny Blue Effect a někdejšího Jazzového orchestru Československého rozhlasu „Nová syntéza" se dočká teprve čtvrtého koncertního provedení v plné sestavě za více než 40 let od svého vzniku.

1.9.2015

Neúplňky či život Drúzů. Knihovna nabídne hravé září

Prostějov – Dozvědět se informace o vojenské historii či o životě v Izraeli, zhlédnout výstavu fotografií, vyrobit si drobný dárek nebo zapojit se do soutěžení o zajímavé ceny. To všechny čeká v září na návštěvníky, kteří zavítají do prostějovské knihovny. Bibliotéka se po více než dvou měsících vrací k běžnému režimu a nejen pro čtenáře si připravila bohatý program.

29.8.2015

Hanu Wichterlovou jsem navštěvoval v pražském ateliéru, vzpomíná Josef Dolívka

Prostějov – Patří k nejvýraznějším osobnostem českého meziválečného avantgardního sochařství a právem jí patří přízvisko první dáma českého sochařství. V sobotu tomu bude pětadvacet let, kdy zemřela ve svém pražském ateliéru prostějovská rodačka Hana Wichterlová.

26.8.2015

Simona Stašová zazáří jako Shirley Valentine

Přerov – Na herecký koncert Simony Stašové se mohou těšit všichni návštěvníci divadelního V.Klubu v Přerově.

24.8.2015

Výtvarnice ukáže v Galerii u Hanáka obrázky ze šuplíku

Prostějov – Výstavou kreseb ilustrátorky dětských knížek a výtvarnice Terezy Skoupilové začne na konci letních prázdnin opět provoz Galerie u Hanáka.

20.8.2015

Benefice na zámku: rap, DJs i flétna. Máme pro vás LÍSTKY

Plumlov – Plumlovský zámek bude v sobotu hostit druhý ročník benefiční akce Child at Heart. Výtěžek poputuje na podporu olomouckého Fondu ohrožených dětí. Akce je rozdělená na tři pódia. Každé je přitom zaměřené na jiný druh zábavy.

18.8.2015

Slavní UB40 zahrají na Moravě! Máme pro vás VSTUPENKY

Nejznámější britská reggae kapela UB40, která v prodejnosti zvukových nosičů překonala i legendárního Boba Marley, vystoupí poprvé na Moravě! Za více než 30 let existence kapely půjde teprve o jejich třetí vystoupení v ČR.

11.8.2015

Tři sestry to rozjedou na pevnůstce, představí novou desku

Olomouc – Nejbližší zastávkou turné pražské rockové kapely Tři sestry bude v pátek Korunní pevnůstka v Olomouci.

11.8.2015

Máme pro vás lístky na festival Hrady CZ

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, po Veveří zavítá v pátek a sobotu 14. a 15. srpna i do Bouzova. Letos už 11. ročník festivalu přináší řadu novinek, mezi ty největší patří rozšířený páteční program s šesti koncerty, v sobotu se odehraje celkem třináct koncertů na dvou pódiích.

4.8.2015

S námi na Lenku Dusilovou ZDARMA

Olomoucké kulturní prázdniny jsou v plném proudu a regionální Deník Vám nabízí ZDARMA vstupenky na výjimečnou Lenku Dusilovou. Pro jejich získání volejte 606 716 370.

2.8.2015

Festival Pod Lipami potěšil příznivce nejen vážné hudby

Prostějov – Čeští, ale i zahraniční umělci dojeli na čtvrtý ročník festivalu Pod Lipami. Program plný hudby i poezie se nakonec protáhl na prodloužený víkend.

26.7.2015

VIDEO: Keltští nadšenci zaplnili plumlovské podzámčí

Plumlov – Hudební maraton keltské hudby, taneční vystoupení, keltský tábor s ukázkami tradičních řemesel či spiritualistická sezení s čarodějkou, to vše čekalo na letošní návštěvníky Keltské noci. Čtrnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu přilákal do kempu Žralok u Podhradského rybníka stovky lidí.

9.7.2015

Na Krausberry v Olomouci můžete zdarma. Co pro to udělat?

Olomouc - Rockové pecky představí návštěvníkům Olomouckých kulturních prázdnin skupina Krausberry v čele s českým Mickem Jaggerem a zpívajícím bubeníkem Martinem Krausem. Česká hudební stálice působící na scéně od roku 1984 zahraje na nádvoří olomoucké radnice ve čtvrtek 16. července. S regionálním Deníkem můžete na její vystoupení získat dvě vstupenky v celkové hodnotě 380 korun zdarma.

2.7.2015

Plumlovský zámek zve na kreslený humor i Jindřicha Štreita

Plumlov – Fotografové, ale také prázdninoví nadšenci se smíchem pro humor. Tihle, ale i další návštěvníci ocení dvě víkendové vernisáže výstav v Plumlovském zámku. První z nich začne sobotní sedmnáctou hodinou.

27.6.2015

Trojan, Cibulková, Stašová. Divadlo nabízí předplatné

Prostějov – K divadelním pokladnám mohou od pondělí zamířit milovníci divadla a zájemci o předplatné. Městské divadlo v Prostějově odstartuje prodej abonentních vstupenek na následující sezonu, která nabídne setkání s hereckými hvězdami i mnoha divadelními soubory.

24.6.2015

Lístky na hity Carlose Santany ZDARMA. Jak na to?

Olomoucký kraj – Nejslavnější hity fenomenálního kytaristy Carlose Santany se ve čtvrtek 2. července budou rozléhat Korunní pevnůstkou v Olomouci. 

16.6.2015

Wolkrův Prostějov začal akrobacií a žonglováním. Podívejte se

Prostějov – Prostějov – Klíč z rukou primátora města Miroslava Pišťáka dostali v úterý večer zástupci festivalu Wolkrův Prostějov. Zahájili tak osmapadesáté klání recitátorů, kteří se společně s dalšími umělci sjeli do města z celé republiky.

14.6.2015

Šarm, noblesa, elegance. Plumlovský zámek patřil ženské kráse

Plumlov – O tom, že žena může být krásná v každém věku, se přesvědčili všichni, kteří v sobotu zavítali na plumlovský zámek. V jeho prostorách se už počtvrté konala akce oslavující krásu žen s názvem Žena a Charme na zámku anebo Bella v každém věku.

27.5.2015

Získejte dvojici vstupenek na koncert Karla Gotta ve Zlíně

Dobrá zpráva pro čtenáře! Máme pro Vás dva lístky na koncert Karla Gotta. Tento nejúspěšnější český zpěvák všech dob se zahraničním renomé znovu zavítá také na Moravu. Vystoupí ne velkolepém koncertě ve Zlíně už 28. června.

25.5.2015

Galerie umění láká na přírodu i architekturu Jaroslava Bílého

Prostějov – Chcete si zkrášlit dům či byt nějakým pěkným obrazem? Inspirací vám mohou být díla Jaroslava Bílého, který vystavuje v Galerii umění. Prodejní výstava Architektonické a přírodní motivy potrvá v galerii na Školní ulici do poloviny června.

8.5.2015

Vyhrajte rodinné vstupenky na výstavu Salvadora Dalího

Olomoucký kraj - Soutěžte s Deníkem o dvě rodinné vstupenky na výstavu Salvador Dalí/Výběr z díla ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Výstava se koná až do konce května a s námi můžete vyhrát vstupenku pro dva dospělé a tři děti ve věku 6 až 15 let.

3.5.2015

Ve Vrchoslavicích si konec druhé světové války připomněli čtením

Vrchoslavice – Jaro 1945 si v sobotu připomněli lidé ve Vrchoslavicích. V místní faře zavzpomínali na události z konce druhé světové války netradičním způsobem. Mladí i staří obyvatelé Vrchoslavic se totiž mohli seznámit s realitou dubna a května před sedmdesáti lety pomocí čtení. Z úst kronikářky Aleny Palíškové si tak mohli poslechnout vzpomínky, strasti i radosti dětí, které prožily závěr války právě v obci nedaleko Němčic nad Hanou.

25.4.2015

Pohádky i absurdní drama. V Němčicích startuje Hanácký divadelní máj

Němčice nad Hanou – Ochotnické divadelní soubory z celé republiky míří do Němčic nad Hanou. V místním kině startuje od soboty tradiční Hanácký divadelní máj. Soutěžní exhibice amatérských souborů divadel nabídne publiku během týdne třináct představení.

18.4.2015

Prostějovské dny hudby zahájí Dasha. Tady je PROGRAM

Prostějov – Druhá polovina dubna patří v Prostějově tradičně hudbě, a nejinak tomu bude i letos. Na milovníky klasické i symfonické hudby čekají Prostějovské dny hudby. Třiadvacátý ročník tradičního hudebního festivalu nabídne jedenáct mimořádných zážitků.

12.4.2015

Bláznivá komedie Mého divadla pobavila Prostějov

Prostějov – Bláznivé situace, vtipná nedorozumění a humorné dialogy. To vše si mohli užít všichni, kteří zavítali v sobotu vpodvečer do přednáškového sálu Národního domu. Moje divadlo si totiž pro milovníky legrace připravilo představení Nerušit, prosím anebo Dvouplošník v hotelu Westminster.

10.4.2015

VIDEO: Gott zpíval, Eben moderoval. Kraj v Prostějově rozdal ceny

Prostějov - Výjimečné počiny v oblasti hudby, literatury, výtvarného umění a v mnoha dalších odvětvích byly i letos odměněny Cenou Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Na čtvrteční slavnostním vyhlašování v Národním domě v Prostějově si ocenění převzala jedenáctka laureátů.

5.4.2015

Rockeři a rockerky se mohou přihlásit na festival Rockové Hranice

Hranice - Šest kapel, které zvítězí ve facebookovém hlasování, si zahraje v Divadle Stará střelnice 8. května. Vítězné dvě kapely se pak budou tak moci setkat s kapelami Soupergroup CZ, Visací zámek či zpěvačkou Lenny (dcerou Lenky Filipové), a zahrát si na stejném podiu. Od minulého týdne se zájemci mohou registrovat do soutěže.

3.4.2015

Šikovné ruce i kulturní počiny z Prostějovska se v kraji neztratily

Prostějovsko – Lidé na Prostějovsku umí. Ukázal to i letošní ročník soutěže Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, v níž hejtmanství oceňuje osobnosti a kulturní počiny. V soutěži bodovala prostějovská radnice i regionální řemeslníci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení