VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.7.2015

VIDEO: Keltští nadšenci zaplnili plumlovské podzámčí

Plumlov – Hudební maraton keltské hudby, taneční vystoupení, keltský tábor s ukázkami tradičních řemesel či spiritualistická sezení s čarodějkou, to vše čekalo na letošní návštěvníky Keltské noci. Čtrnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu přilákal do kempu Žralok u Podhradského rybníka stovky lidí.

9.7.2015

Na Krausberry v Olomouci můžete zdarma. Co pro to udělat?

Olomouc - Rockové pecky představí návštěvníkům Olomouckých kulturních prázdnin skupina Krausberry v čele s českým Mickem Jaggerem a zpívajícím bubeníkem Martinem Krausem. Česká hudební stálice působící na scéně od roku 1984 zahraje na nádvoří olomoucké radnice ve čtvrtek 16. července. S regionálním Deníkem můžete na její vystoupení získat dvě vstupenky v celkové hodnotě 380 korun zdarma.

2.7.2015

Plumlovský zámek zve na kreslený humor i Jindřicha Štreita

Plumlov – Fotografové, ale také prázdninoví nadšenci se smíchem pro humor. Tihle, ale i další návštěvníci ocení dvě víkendové vernisáže výstav v Plumlovském zámku. První z nich začne sobotní sedmnáctou hodinou.

27.6.2015

Trojan, Cibulková, Stašová. Divadlo nabízí předplatné

Prostějov – K divadelním pokladnám mohou od pondělí zamířit milovníci divadla a zájemci o předplatné. Městské divadlo v Prostějově odstartuje prodej abonentních vstupenek na následující sezonu, která nabídne setkání s hereckými hvězdami i mnoha divadelními soubory.

24.6.2015

Lístky na hity Carlose Santany ZDARMA. Jak na to?

Olomoucký kraj – Nejslavnější hity fenomenálního kytaristy Carlose Santany se ve čtvrtek 2. července budou rozléhat Korunní pevnůstkou v Olomouci. 

16.6.2015

Wolkrův Prostějov začal akrobacií a žonglováním. Podívejte se

Prostějov – Prostějov – Klíč z rukou primátora města Miroslava Pišťáka dostali v úterý večer zástupci festivalu Wolkrův Prostějov. Zahájili tak osmapadesáté klání recitátorů, kteří se společně s dalšími umělci sjeli do města z celé republiky.

14.6.2015

Šarm, noblesa, elegance. Plumlovský zámek patřil ženské kráse

Plumlov – O tom, že žena může být krásná v každém věku, se přesvědčili všichni, kteří v sobotu zavítali na plumlovský zámek. V jeho prostorách se už počtvrté konala akce oslavující krásu žen s názvem Žena a Charme na zámku anebo Bella v každém věku.

27.5.2015

Získejte dvojici vstupenek na koncert Karla Gotta ve Zlíně

Dobrá zpráva pro čtenáře! Máme pro Vás dva lístky na koncert Karla Gotta. Tento nejúspěšnější český zpěvák všech dob se zahraničním renomé znovu zavítá také na Moravu. Vystoupí ne velkolepém koncertě ve Zlíně už 28. června.

25.5.2015

Galerie umění láká na přírodu i architekturu Jaroslava Bílého

Prostějov – Chcete si zkrášlit dům či byt nějakým pěkným obrazem? Inspirací vám mohou být díla Jaroslava Bílého, který vystavuje v Galerii umění. Prodejní výstava Architektonické a přírodní motivy potrvá v galerii na Školní ulici do poloviny června.

8.5.2015

Vyhrajte rodinné vstupenky na výstavu Salvadora Dalího

Olomoucký kraj - Soutěžte s Deníkem o dvě rodinné vstupenky na výstavu Salvador Dalí/Výběr z díla ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Výstava se koná až do konce května a s námi můžete vyhrát vstupenku pro dva dospělé a tři děti ve věku 6 až 15 let.

3.5.2015

Ve Vrchoslavicích si konec druhé světové války připomněli čtením

Vrchoslavice – Jaro 1945 si v sobotu připomněli lidé ve Vrchoslavicích. V místní faře zavzpomínali na události z konce druhé světové války netradičním způsobem. Mladí i staří obyvatelé Vrchoslavic se totiž mohli seznámit s realitou dubna a května před sedmdesáti lety pomocí čtení. Z úst kronikářky Aleny Palíškové si tak mohli poslechnout vzpomínky, strasti i radosti dětí, které prožily závěr války právě v obci nedaleko Němčic nad Hanou.

25.4.2015

Pohádky i absurdní drama. V Němčicích startuje Hanácký divadelní máj

Němčice nad Hanou – Ochotnické divadelní soubory z celé republiky míří do Němčic nad Hanou. V místním kině startuje od soboty tradiční Hanácký divadelní máj. Soutěžní exhibice amatérských souborů divadel nabídne publiku během týdne třináct představení.

18.4.2015

Prostějovské dny hudby zahájí Dasha. Tady je PROGRAM

Prostějov – Druhá polovina dubna patří v Prostějově tradičně hudbě, a nejinak tomu bude i letos. Na milovníky klasické i symfonické hudby čekají Prostějovské dny hudby. Třiadvacátý ročník tradičního hudebního festivalu nabídne jedenáct mimořádných zážitků.

12.4.2015

Bláznivá komedie Mého divadla pobavila Prostějov

Prostějov – Bláznivé situace, vtipná nedorozumění a humorné dialogy. To vše si mohli užít všichni, kteří zavítali v sobotu vpodvečer do přednáškového sálu Národního domu. Moje divadlo si totiž pro milovníky legrace připravilo představení Nerušit, prosím anebo Dvouplošník v hotelu Westminster.

10.4.2015

VIDEO: Gott zpíval, Eben moderoval. Kraj v Prostějově rozdal ceny

Prostějov - Výjimečné počiny v oblasti hudby, literatury, výtvarného umění a v mnoha dalších odvětvích byly i letos odměněny Cenou Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Na čtvrteční slavnostním vyhlašování v Národním domě v Prostějově si ocenění převzala jedenáctka laureátů.

5.4.2015

Rockeři a rockerky se mohou přihlásit na festival Rockové Hranice

Hranice - Šest kapel, které zvítězí ve facebookovém hlasování, si zahraje v Divadle Stará střelnice 8. května. Vítězné dvě kapely se pak budou tak moci setkat s kapelami Soupergroup CZ, Visací zámek či zpěvačkou Lenny (dcerou Lenky Filipové), a zahrát si na stejném podiu. Od minulého týdne se zájemci mohou registrovat do soutěže.

3.4.2015

Šikovné ruce i kulturní počiny z Prostějovska se v kraji neztratily

Prostějovsko – Lidé na Prostějovsku umí. Ukázal to i letošní ročník soutěže Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, v níž hejtmanství oceňuje osobnosti a kulturní počiny. V soutěži bodovala prostějovská radnice i regionální řemeslníci.

2.4.2015

VIDEO: Lidé ocenili hudební film o Litovelsku, dostane cenu kraje za kulturu

Olomouc/Prostějov – Výjimeční lidé a jejich výjimečné počiny si i letos vysloužili pozornost kraje, který již devátým rokem rozdává Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Jedenáctka laureátů, mezi nimiž je například sochař Ivan Theimer, operní zpěvák Jiří Přibyl nebo Stupkovo kvarteto, si své ceny převezme na slavnostním vyhlašovaní ve čtvrtek 9. dubna v Městském divadle v Prostějově.

1.4.2015

Velkým zvratem byl Testosteron, říká principál Divadla Point

Prostějov – Jejich představení bývají vyprodaná a na svém kontě mají řadu ocenění. Za své herecké výkony nesklízí obdiv jen u diváků v Prostějově, ale po celé republice. Za pár dní oslaví desáté narozeniny prostějovské studentské Divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera.

27.3.2015

Nesplněné sny jsou naším dluhem, říká spisovatelka Petra Polsen

Prostějov – Začala psát povídky a před dvěma roky zabodovala v soutěži Česko hledá spisovatelky. V minulém roce vyšla její prvotina Deník kočičího intelektuála, kterou bude křtít 9. dubna v prostějovské knihovně. Se spisovatelkou a prostějovskou rodačkou Petrou Polsen jsme si povídaly nejen o literatuře.

22.3.2015

V Němčicích hledali taneční hvězdy. Podívejte se

Němčice nad Hanou – Stovky tanečníků se v sobotu sjely do Němčic nad Hanou, aby ukázaly před porotou i diváky své taneční umění. V multifunkční hale Suprovka se už potřetí konala taneční soutěž Orion dancing stars. Do soutěže se zapojili tanečníci z celé Moravy.

20.3.2015

Šikovní básníci dostanou finanční injekci

Prostějov – Už po osmapadesáté se bude v červnu konat v Prostějově celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie. S pořádáním Wolkrova Prostějova městu finančně pomůže i olomoucké hejtmanství a ministerstvo kultury. Náklady na pořádání tradičního festivalu poezie se totiž pohybují v řádech statisíců korun.

17.3.2015

Hobojista Vilém Veverka nechá nahlédnout do zóny ticha

Prostějov – Poznat druhou tvář předního českého hobojisty Viléma Veverky a nahlédnout spolu s ním do zóny ticha budou moct všichni, kteří zavítají ve středu do prostějovského divadla. Od devíti hodin večer startuje ve foyer divadla výstava fotografií V zóně ticha aneb Druhá tvář Viléma Veverky.

16.3.2015

Malí i velcí se mohli ve Ptení dotknout duhy

Ptení – Už dvaadvacátou světovou premiéru má za sebou Ptenské dětské divadlo. Tentokrát si herci pod vedením Karla Foltina připravili pohádkový skoromuzikál Dotknout se duhy, ve kterém divákům zprostředkovali setkání s Duhovou vílou, Bouřňákem, Sluncem, Růženkou a Lukášem, ale i s Fatou a Morgánou.

7.3.2015

Vystoupením v Národním domě oslavil Mánes sedmdesátku

Prostějov – Desítky tanečníků se v pátek představili na slavnostním představení Národopisného souboru Mánes. Důvod k oslavě měli jednoduchý – soubor letoškem slaví už sedmdesáté výročí založení. Na jevišti se však nesešli pouze pouze dospělí.

3.3.2015

Slavná Pucciniho opera rozezní prostějovské divadlo

Prostějov – Nejprve u diváků propadla, poté jí byli okouzleni a dojati. Slavná Puccinniho opera Madama Butterfly rozezní ve čtvrtek prostějovské divadlo. V titulní roli jednoho z nejslavnějších děl Giacoma Puccinniho se představí pěvkyně Katarína Jorda Kramolišová.

2.3.2015

Oblíbený knižní bazar odstartoval v Prostějově Měsíc čtenářů

Prostějov – Březen už tradičně patří knihovnám a čtenářům. Právě probíhající akci s názvem Březen – měsíc čtenářů, která má zvýšit zájem o čtení mezi mladými lidmi, odstartoval v prostějovské městské knihovně oblíbený knižní bazar.

28.2.2015

Kdy pojedeme k moři? Hned, řekl výtvarník a pustil se s dětmi do malování

Prostějov – Pojeďte s námi k moři. Tímto pozváním láká na svou výstavu obrazů do prostějovského Atria výtvarník Ladislav Grossmann. Zajímavý prostor zastřešené dvorany poskytl útočiště jeho malbám, které návštěvníky přenesou do teplých krajin.

28.2.2015

Jaké je to být loutkářem? Přijďte se podívat na výstavu

Prostějov – Jak to vypadá, když divadelníci nacvičují další kus, a co se při zkouškách děje v zákulisí, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do Galerie U Hanáka na Školní ulici. Až do konce března je v prostorách galerie k vidění výstava němčického fotografa Michala Wolfa s názvem Loutkáři. Páteční vernisáž výstavy zahájila ukázka z jarmarečních písní v podání prostějovského loutkového divadla Starost, s jehož členy se mohou lidé seznámit prostřednictvím vystavovaných fotografií.

25.2.2015

Výjimečný počin v kultuře: Prostějovsko má pět želízek v ohni

Prostějov – Lidé v regionu jsou v oblasti kultury šikovní. Vypadá to tak alespoň podle ankety olomouckého hejtmanství o výjimečný počin v oblasti kultury. Z deseti nominovaných je polovina z nich z Prostějovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies