VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.11.2015

Chci lidem přiblížit obraz o minulosti kostela a obce, říká historik Kavička

Prostějov-Vrahovice – Je v pořadí třetím kostelem postaveným ve Vrahovicích a je chráněný jako kulturní památka České republiky. Stavba jeho současné podoby začala v květnu 1831, ale kvůli problémům s penězi byla dokončena a vysvěcena až o pět let později. O vrahovickém kostele svatého Bartoloměje, jeho historii a architektuře napsal publikaci historik Karel Kavička.

28.11.2015

Dobrá zpráva pro čtenáře, vyrazte s Deníkem na koncert Láďi Kerndla

Máme pro Vás dvě vstupenky na koncert Mikuláš s Láďou Kerndlem, který se uskuteční v sobotu 5. 12. v 19 hodin v Hotelu Plumlov v Mostkovicích.

27.11.2015

Zpěvák z Prostějova uspěl se svým videoklipem, nyní chystá vlastní album

Prostějov – Sametový hlas, účinkování v hudební televizi, spolupráce s hvězdami českého šoubyznysu a v neposlední řadě i zkušenost s komunální politikou. Řeč není o nikom jiném, než o devatenáctileté vycházející hvězdě českého pěveckého nebe, Ondřeji Provazníkovi z Prostějova. 

26.11.2015

Kapela Kollárovci vystoupí v prostějovském Kasku

Prostějov – Netradiční pojetí slovenského folkloru přiveze do Prostějova košická kapela Kollárovci. Populární hudební těleso ze Slovenska vystoupí ve Společenském domě už tuto sobotu od sedmnácti hodin. Na otázky Deníku odpovídal Tomáš Kollár, člen a manager kapely Kollárovci.

24.11.2015

Vyhrajte lístky na koncert Kollárovců

Prostějov - Máme pro vás vstupenky na koncert kapely Kollárovci, která je známá nejen díky TV Šlágr. Jedná se o seskupení pěti mladých talentovaných hudebníků z východního Slovenska, kteří svým uměním baví a rozveselují už mnoho let posluchače doma na Slovensku, ale i v České republice.

23.11.2015

Večer pro violu a klavír rozezní region

Prostějov, Plumlov - Jak to vypadá, když spojí síly prostějovský klavírista Daniel Jun s předním českým violistou a skladatelem mladé generace Jiřím Kabátem? To zjistí milovníci hudby, kteří si nenechají ujít jejich společný koncert. Nadaní hudebníci se v rámci turné po českých a moravských městech zastaví poslední listopadový týden i v Prostějově a v Plumlově.

20.11.2015

Prostějovský rodák přivezl do Městského divadla Edith Piaf

Prostějov – Městské divadlo v Prostějově si pro své diváky nachystalo ve čtvrtek odpoledne příjemné překvapení. Na Hanou totiž dorazil úspěšný klavírista a skladatel, rodák z Prostějova, Milan Dvořák se svým dámským doprovodem, zpěvačkami Evou Kriz Lifkovou a Janou Hermachovou.

17.11.2015

Trampoty londýnského taxikáře bavily žárovické publikum

Žárovice – Taxikáři Johnu Brownovi se bortí v Londýně pečlivě naplánovaný život mezi dvěma ženami. Touto větou by se dalo stručně shrnout téma excelentní konverzační komedie, jejímž autorem je anglický dramatik Raymond George Alfred Cooney, a kterou má nyní ve svém repertoáru prostějovské Moje divadlo. Se svým představením 1+1=3 plném břitkého humoru a bláznivých situací zavítali herci v sobotu vpodvečer i do kulturního domu v Žárovicích.

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

14.11.2015

V Mořicích koncertoval pěvecký sbor z Němčic

Mořice – Skladby Sebastiana Bacha, Lea Hasslera či Sergeje Rachmaninova rozezvučily v sobotu odpoledne mořický kostel sv. Martina. Koncert pěveckého sboru CANTICUM připomněl nedávný svátek svatého Martina a také každoroční hody v Mořicích.

13.11.2015

Výtvarnice představila v Avatarce fotografie mikrosvětů

Prostějov – Svůj koníček, kterým je fotografování, představila ve čtvrtek v prostějovské kavárně Avatarka rodačka Zdeňka Trnečková. Umělkyně známá spíše svou výtvarnou tvorbou ukázala, že jí nejsou cizí ani fotografie. Především tedy, pokud jde o přírodu. „Fotím přírodní motivy. Díky výraznému zvětšení tak můžeme objevit skryté světy, které běžně nevidíme," řekla ke své zálibě autorka výstavy.

11.11.2015

Koncert Hany Zagorové a Petra Rezka sklidil bouřlivý potlesk

Prostějov – Ty největší hity české populární hudby zazněly v úterý večer ve společenském domě v Prostějově. Zdejší sál hostil hvězdnou stálici Hanu Zagorovou a populárního zpěváka hitů z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Petra Rezka.

11.11.2015

Princové, sudičky i tanečníci. Děti zahrály seniorům divadlo

Prostějov – Netradičně trávili v úterý svůj čas děti z Dětského domova v Prostějově. Společně se svým vychovatelem uspořádali divadelní, ale také hudební a taneční představení pro seniory v nedalekém Centru sociálních služeb. Obyvatelé dětského domova se během dopoledne zhostili celé řady rolí. Na pár minut se tak z nich stali princové či sudičky, ale ukázali také své nadání ke zpěvu. „Bavilo mě všechno, takže pro mě bylo vše lehké na zvládnutí," prozradil Michal Bajza.

5.11.2015

Kasko bude hostit Hanu Zagorovou, těšte se na její největší hity

Prostějov – Ve Společenském domě opět zazní ty nejznámější hity od populární české zpěvačky Hany Zagorové. Hvězdná stálice zavítá do Prostějova už desátého listopadu, kde se představí s kapelou BoomBand a zazpívá i spolu se zpěvákem Petrem Rezkem. Jak se nestárnoucí hvězda populární hudby těší na návštěvu rodné Moravy prozradila Hana Zagorová v rozhovoru pro Prostějovský deník.

4.11.2015

Hana Zagorová zazpívá v Prostějově, rozdáváme vstupenky!

Prostějov - Duhová víla, Maluj zase obrázky, Bludička Julie, Nešlap, nelámej, Znám křišťálovou studánku, Je naprosto nezbytné a další. Nestárnoucí hity popové zpěvačky Hany Zagorové si mohou poslechnout její fanoušci naživo i v Prostějově.

31.10.2015

Do varhan jsem se zamiloval na první pohled, říká Ondřej Mucha

Prostějov – Zvuk varhan se mu líbil odmalička. Když jej dědeček vzal v šesti letech na kůr, měl jasno. Do nástroje se zamiloval a rozhodl se, že bude varhaníkem. „Hudební nadání vnímám jako dar, který předávám dál svým studentům a posluchačům na koncertech," říká varhaník Ondřej Mucha.

27.10.2015

Na Ondřeje Brzobohatého s Deníkem ZDARMA!

Máme pro Vás dva lístky na koncert Ondřeje Brzobohatého. Po sérii padesáti úspěšných koncertů v rámci Identity Tour 2014-15 k platinovému debutovému albu Identity, vyráží Ondřej Brzobohatý na sérii koncertů se symfonickým orchestrem.

26.10.2015

Benefiční improvizace a koncert podpoří nemocného Kristiána

Prostějov – Pobavit se a pomoct mohou všichni, kteří v úterý večer přijdou do hudebního kubu Apollo 13, kde se bude od devatenácti hodin konat benefiční akce pro malého Kristiána.

23.10.2015

Duo Jamaha a Duo Adamis: dvojkoncert potěší milovníky šlágrů

Region - Oblíbené šlágry, zpěvné písničky, a dobrá nálada. To vše nabídnou hudební seskupení Duo Jamaha a Duo Adamis v Prostějově a Olomouci. Hudebníci známí například z TV Šlágr slibují, že milovníci šlágrů čeká bohatý výběr skladeb, ze kterých si vybere každý. Dvojkoncert bude totiž trvat zhruba čtyři hodiny.

18.10.2015

Taneční skupina Rut slavila 20 let, jak jinak než v pohybu

Prostějov – Židovskou hudbou a tancem ožil v sobotu sál v prostějovském Národním domě.

14.10.2015

Ptaly se, proč. Představení, které zobrazuje život židovských dětí za války

Prostějov – Divadelní představení prostějovského PV Dramu s tématikou židovských dětí během 2. světové války vyvolalo nadšení a bouřlivé ovace i za hranicemi Olomouckého kraje. Žáci dramatického oboru Základní umělecké školy v Prostějově secvičili pod taktovkou jejich vedoucí Jany Turčanové velmi netradiční dílo, symbolizující život i utrpení dětí, které se dostaly do koncentračního tábora. Ptaly se, proč – tak zní název představení, které donutilo žáky i jejich vedoucí poodhalit některé z temných stránek z naší nedávné historie.

11.10.2015

Vernisáž všestranného umělce sklidila úspěch

Konice – Prohlédnout si obrazy, fotografie i plastiky světoznámého umělce mají možnost lidé od pátečního večera v Zámecké galerii v Konici. Právě zde zahájil slavnostní vernisáží svou výstavu malíř, sochař a fotograf Pavel Surma.

11.10.2015

V Němčicích zněly známé muzikálové melodie

Němčice nad Hanou – Páteční večer v divadelním sále kina OKO v Němčicích patřil všem příznivcům muzikálového žánru. Divadelní přehlídku NEJEN divadelní pátky zde zahájilo ochotnické divadlo Stodola z Jiříkovic, které si pro diváky připravilo divadelní představení na motivy oblíbeného muzikálu Rebelové.

7.10.2015

Záhadolog poodhalí taje ocelového města nacistů

Prostějov – Přiblížit lidem neznámou část historie druhé světové války, takzvané ocelové město nacistů, přijede do prostějovské knihovny záhadolog a hledač pokladů Milan Zacha Kučera. Jeho přednáška začíná ve čtvrtek od sedmnácti hodin.

4.10.2015

Aplaus přiveze do Prostějova herecké hvězdy

Prostějov – Osmým ročníkem divadelní přehlídky Aplaus, která bude hostit známé herce z Čech i Slovenska, ožije prostějovské divadlo. Na své si přijdou milovníci komedie i vážných žánrů. Na prknech, co znamenají svět, se představí Jiřina Bohdalová, Milan Lasica, Emilia Vašáryová, Milan Kňažko, Miroslav Donutil a spousta dalších.

20.9.2015

Klášter Milosrdných bratří v Prostějově navštívili filmaři

Prostějov – Opuštěný klášter Milosrdných bratří na konci srpna ožil návštěvou týmu dokumentaristů, kteří zde připravovali novou epizodu seriálu pro svůj projekt PamátkyDnes.cz. Vzácná historická památka stála ve středu pozornosti filmařů už letos na jaře, kdy probíhala první etapa natáčení.

19.9.2015

Nápady se mi samy hlásí o slovo, říká úspěšná spisovatelka Jarmila Pospíšilová

Vincencov – Léta provozuje advokátní praxi, kterou se živí na plný úvazek. Do toho stihne napsat dvě knihy za rok a ještě se starat o obec. „Psaní mě velmi baví, ale přiznávám, že spolu s prací mi to dává pořádně zabrat," říká úspěšná spisovatelka a starostka Vincencova Jarmila Pospíšilová.

16.9.2015

Kresby mladé výtvarnice ozdobí galerii i v říjnu

Prostějov – Výstavu kreseb ilustrátorky dětských knížek a výtvarnice Terezy Skoupilové, která je od konce srpna k vidění v Galerii u Hanáka, mohou lidé navštívit i v říjnu.

15.9.2015

Výstava v Galerii N7 připomene obrazy Jaroslava France

Prostějov – Prohlédnout si díla Jaroslava France budou moct všichni, kteří se přijdou podívat do Galerie N7. Jeho obrazy budou v prostorách galerie k vidění do konce října.

15.9.2015

LiStOVáNí vrátí do hry Michala Viewegha

Prostějov – Zpátky ve hře. To je název prvního poprázdninového LiStOVání, na které mohou lidé zajít ve středu do prostějovského divadla. Poprvé za třináct let sáhli tvůrci pořadu po knize známého českého autora Michala Viewegha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení