VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

14.11.2015

V Mořicích koncertoval pěvecký sbor z Němčic

Mořice – Skladby Sebastiana Bacha, Lea Hasslera či Sergeje Rachmaninova rozezvučily v sobotu odpoledne mořický kostel sv. Martina. Koncert pěveckého sboru CANTICUM připomněl nedávný svátek svatého Martina a také každoroční hody v Mořicích.

13.11.2015

Výtvarnice představila v Avatarce fotografie mikrosvětů

Prostějov – Svůj koníček, kterým je fotografování, představila ve čtvrtek v prostějovské kavárně Avatarka rodačka Zdeňka Trnečková. Umělkyně známá spíše svou výtvarnou tvorbou ukázala, že jí nejsou cizí ani fotografie. Především tedy, pokud jde o přírodu. „Fotím přírodní motivy. Díky výraznému zvětšení tak můžeme objevit skryté světy, které běžně nevidíme," řekla ke své zálibě autorka výstavy.

11.11.2015

Koncert Hany Zagorové a Petra Rezka sklidil bouřlivý potlesk

Prostějov – Ty největší hity české populární hudby zazněly v úterý večer ve společenském domě v Prostějově. Zdejší sál hostil hvězdnou stálici Hanu Zagorovou a populárního zpěváka hitů z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Petra Rezka.

11.11.2015

Princové, sudičky i tanečníci. Děti zahrály seniorům divadlo

Prostějov – Netradičně trávili v úterý svůj čas děti z Dětského domova v Prostějově. Společně se svým vychovatelem uspořádali divadelní, ale také hudební a taneční představení pro seniory v nedalekém Centru sociálních služeb. Obyvatelé dětského domova se během dopoledne zhostili celé řady rolí. Na pár minut se tak z nich stali princové či sudičky, ale ukázali také své nadání ke zpěvu. „Bavilo mě všechno, takže pro mě bylo vše lehké na zvládnutí," prozradil Michal Bajza.

5.11.2015

Kasko bude hostit Hanu Zagorovou, těšte se na její největší hity

Prostějov – Ve Společenském domě opět zazní ty nejznámější hity od populární české zpěvačky Hany Zagorové. Hvězdná stálice zavítá do Prostějova už desátého listopadu, kde se představí s kapelou BoomBand a zazpívá i spolu se zpěvákem Petrem Rezkem. Jak se nestárnoucí hvězda populární hudby těší na návštěvu rodné Moravy prozradila Hana Zagorová v rozhovoru pro Prostějovský deník.

4.11.2015

Hana Zagorová zazpívá v Prostějově, rozdáváme vstupenky!

Prostějov - Duhová víla, Maluj zase obrázky, Bludička Julie, Nešlap, nelámej, Znám křišťálovou studánku, Je naprosto nezbytné a další. Nestárnoucí hity popové zpěvačky Hany Zagorové si mohou poslechnout její fanoušci naživo i v Prostějově.

31.10.2015

Do varhan jsem se zamiloval na první pohled, říká Ondřej Mucha

Prostějov – Zvuk varhan se mu líbil odmalička. Když jej dědeček vzal v šesti letech na kůr, měl jasno. Do nástroje se zamiloval a rozhodl se, že bude varhaníkem. „Hudební nadání vnímám jako dar, který předávám dál svým studentům a posluchačům na koncertech," říká varhaník Ondřej Mucha.

27.10.2015

Na Ondřeje Brzobohatého s Deníkem ZDARMA!

Máme pro Vás dva lístky na koncert Ondřeje Brzobohatého. Po sérii padesáti úspěšných koncertů v rámci Identity Tour 2014-15 k platinovému debutovému albu Identity, vyráží Ondřej Brzobohatý na sérii koncertů se symfonickým orchestrem.

26.10.2015

Benefiční improvizace a koncert podpoří nemocného Kristiána

Prostějov – Pobavit se a pomoct mohou všichni, kteří v úterý večer přijdou do hudebního kubu Apollo 13, kde se bude od devatenácti hodin konat benefiční akce pro malého Kristiána.

23.10.2015

Duo Jamaha a Duo Adamis: dvojkoncert potěší milovníky šlágrů

Region - Oblíbené šlágry, zpěvné písničky, a dobrá nálada. To vše nabídnou hudební seskupení Duo Jamaha a Duo Adamis v Prostějově a Olomouci. Hudebníci známí například z TV Šlágr slibují, že milovníci šlágrů čeká bohatý výběr skladeb, ze kterých si vybere každý. Dvojkoncert bude totiž trvat zhruba čtyři hodiny.

18.10.2015

Taneční skupina Rut slavila 20 let, jak jinak než v pohybu

Prostějov – Židovskou hudbou a tancem ožil v sobotu sál v prostějovském Národním domě.

14.10.2015

Ptaly se, proč. Představení, které zobrazuje život židovských dětí za války

Prostějov – Divadelní představení prostějovského PV Dramu s tématikou židovských dětí během 2. světové války vyvolalo nadšení a bouřlivé ovace i za hranicemi Olomouckého kraje. Žáci dramatického oboru Základní umělecké školy v Prostějově secvičili pod taktovkou jejich vedoucí Jany Turčanové velmi netradiční dílo, symbolizující život i utrpení dětí, které se dostaly do koncentračního tábora. Ptaly se, proč – tak zní název představení, které donutilo žáky i jejich vedoucí poodhalit některé z temných stránek z naší nedávné historie.

11.10.2015

Vernisáž všestranného umělce sklidila úspěch

Konice – Prohlédnout si obrazy, fotografie i plastiky světoznámého umělce mají možnost lidé od pátečního večera v Zámecké galerii v Konici. Právě zde zahájil slavnostní vernisáží svou výstavu malíř, sochař a fotograf Pavel Surma.

11.10.2015

V Němčicích zněly známé muzikálové melodie

Němčice nad Hanou – Páteční večer v divadelním sále kina OKO v Němčicích patřil všem příznivcům muzikálového žánru. Divadelní přehlídku NEJEN divadelní pátky zde zahájilo ochotnické divadlo Stodola z Jiříkovic, které si pro diváky připravilo divadelní představení na motivy oblíbeného muzikálu Rebelové.

7.10.2015

Záhadolog poodhalí taje ocelového města nacistů

Prostějov – Přiblížit lidem neznámou část historie druhé světové války, takzvané ocelové město nacistů, přijede do prostějovské knihovny záhadolog a hledač pokladů Milan Zacha Kučera. Jeho přednáška začíná ve čtvrtek od sedmnácti hodin.

4.10.2015

Aplaus přiveze do Prostějova herecké hvězdy

Prostějov – Osmým ročníkem divadelní přehlídky Aplaus, která bude hostit známé herce z Čech i Slovenska, ožije prostějovské divadlo. Na své si přijdou milovníci komedie i vážných žánrů. Na prknech, co znamenají svět, se představí Jiřina Bohdalová, Milan Lasica, Emilia Vašáryová, Milan Kňažko, Miroslav Donutil a spousta dalších.

20.9.2015

Klášter Milosrdných bratří v Prostějově navštívili filmaři

Prostějov – Opuštěný klášter Milosrdných bratří na konci srpna ožil návštěvou týmu dokumentaristů, kteří zde připravovali novou epizodu seriálu pro svůj projekt PamátkyDnes.cz. Vzácná historická památka stála ve středu pozornosti filmařů už letos na jaře, kdy probíhala první etapa natáčení.

19.9.2015

Nápady se mi samy hlásí o slovo, říká úspěšná spisovatelka Jarmila Pospíšilová

Vincencov – Léta provozuje advokátní praxi, kterou se živí na plný úvazek. Do toho stihne napsat dvě knihy za rok a ještě se starat o obec. „Psaní mě velmi baví, ale přiznávám, že spolu s prací mi to dává pořádně zabrat," říká úspěšná spisovatelka a starostka Vincencova Jarmila Pospíšilová.

16.9.2015

Kresby mladé výtvarnice ozdobí galerii i v říjnu

Prostějov – Výstavu kreseb ilustrátorky dětských knížek a výtvarnice Terezy Skoupilové, která je od konce srpna k vidění v Galerii u Hanáka, mohou lidé navštívit i v říjnu.

15.9.2015

Výstava v Galerii N7 připomene obrazy Jaroslava France

Prostějov – Prohlédnout si díla Jaroslava France budou moct všichni, kteří se přijdou podívat do Galerie N7. Jeho obrazy budou v prostorách galerie k vidění do konce října.

15.9.2015

LiStOVáNí vrátí do hry Michala Viewegha

Prostějov – Zpátky ve hře. To je název prvního poprázdninového LiStOVání, na které mohou lidé zajít ve středu do prostějovského divadla. Poprvé za třináct let sáhli tvůrci pořadu po knize známého českého autora Michala Viewegha.

11.9.2015

Historické varhany v kostele Povýšení sv. Kříže čeká oprava. Pomoct můžete i vy

Prostějov – Historické varhany z konce devatenáctého století, které jsou již několik desetiletí v havarijním stavu, se dočkají kompletní rekonstrukce. Do rozsáhlých oprav varhan v kostele Povýšení sv. Kříže, které patří mezi největší svého druhu v prostějovském děkanátu a jsou cennou historickou památkou města, se chtějí varhaníci spolu s farností pustit už letos na podzim. Na opravy mohou přispět i lidé prostřednictvím veřejné sbírky.

8.9.2015

Na plumlovském zámku se potká malířka s klavíristkou

Plumlov – Umění bude patřit sobota na plumlovském zámku. Na své si přijdou milovníci výtvarného umění i hudby.

8.9.2015

Hladík před nevšední show: Nová syntéza je splněný sen

Olomouc - Jedinečná jazzrocková událost rozezní ve středu 9. září Korunní pevnůstku v Olomouci. Legendární projekt skupiny Blue Effect a někdejšího Jazzového orchestru Československého rozhlasu „Nová syntéza" se dočká teprve čtvrtého koncertního provedení v plné sestavě za více než 40 let od svého vzniku.

1.9.2015

Neúplňky či život Drúzů. Knihovna nabídne hravé září

Prostějov – Dozvědět se informace o vojenské historii či o životě v Izraeli, zhlédnout výstavu fotografií, vyrobit si drobný dárek nebo zapojit se do soutěžení o zajímavé ceny. To všechny čeká v září na návštěvníky, kteří zavítají do prostějovské knihovny. Bibliotéka se po více než dvou měsících vrací k běžnému režimu a nejen pro čtenáře si připravila bohatý program.

29.8.2015

Hanu Wichterlovou jsem navštěvoval v pražském ateliéru, vzpomíná Josef Dolívka

Prostějov – Patří k nejvýraznějším osobnostem českého meziválečného avantgardního sochařství a právem jí patří přízvisko první dáma českého sochařství. V sobotu tomu bude pětadvacet let, kdy zemřela ve svém pražském ateliéru prostějovská rodačka Hana Wichterlová.

26.8.2015

Simona Stašová zazáří jako Shirley Valentine

Přerov – Na herecký koncert Simony Stašové se mohou těšit všichni návštěvníci divadelního V.Klubu v Přerově.

24.8.2015

Výtvarnice ukáže v Galerii u Hanáka obrázky ze šuplíku

Prostějov – Výstavou kreseb ilustrátorky dětských knížek a výtvarnice Terezy Skoupilové začne na konci letních prázdnin opět provoz Galerie u Hanáka.

20.8.2015

Benefice na zámku: rap, DJs i flétna. Máme pro vás LÍSTKY

Plumlov – Plumlovský zámek bude v sobotu hostit druhý ročník benefiční akce Child at Heart. Výtěžek poputuje na podporu olomouckého Fondu ohrožených dětí. Akce je rozdělená na tři pódia. Každé je přitom zaměřené na jiný druh zábavy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies