VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

AKTUALIZOVÁNO
25.6.2016

Někdy se zastavte, buchtů se udavte, u nás je dobře

Tištín – Tina Turner, Luciano Pavarotti, Ewa Farna, Světlana Nálepková, Jarmila Šuláková, Dan Nakonečný i další hosté přijeli pobavit Tištínské na sobotní hodové veselí. Konalo se už tradičně od 16 hodin v areálu výletiště Malý zámeček a program měl případný název „Vesnice se baví sama". V Tištíně ožily známé televizní pořady i filmy, které všichni znají z obrazovek.

13.6.2016

Kapela Kryštof vystoupí v Prostějově

Region - Fanoušci kapely Kryštof si mohou vychutnat koncert této kapely, který se koná v rámci turné nazvaném „SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016" ve Společenském domě Prostějov. Hostem večera je kapela Nebe. Vystoupení se uskuteční 6. prosince 2016 od 19.00 hodin, vstupenky jsou ale k dostání už nyní.

11.6.2016

FOTO, VIDEO: Klebetili, tančili, zpívali a hodovali

Kralice na Hané – Už 15. ročník tradičních Kraleckych klebet se v sobotu uskutečnil v Kralicích na Hané. Na programu bylo letos vystoupení místních souborů Kláseček, Klásek a Klas, hostem představení byl horácký soubor Pramínek z Jihlavy, který předvedl například Nezbednou holku, Šla dívka pro pivo nebo Beranovský třasák.

11.6.2016

Noc kostelů otevřela svou náruč. Podívejte se, jak to vypadalo v Prostějově

Prostějov – Už posedmé se v pátek večer v regionu otevřely brány bezmála dvaceti kostelů, kaplí a modliteben. Noc kostelů otevřela svou náruč všem, kteří se přišli podívat na místa, kam obvykle nechodí, i těm, kdo jsou naopak jejich pravidelnými návštěvníky.

11.6.2016

To byl nářez! Kapela Buty hrála pod širým nebem

Čechy pod Kosířem – Kapela Buty zahrála v pátek večer v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Open Air koncert přilákal stovky mladších i starších fanoušků, nechyběly ani ti nejmenší posluchači v dětských kočárcích.

9.6.2016

Nová výstava na zámku: lidé se setkají s díly malířky Lilian Amann

Plumlov – Kresby rudkou, malby akrylem i ukázka komputerové grafiky. Zhruba čtyřicítka obrazů malířky Lilian Amann bude od neděle k vidění na plumlovském zámku, kde startuje retrospektivní výstava s názvem Setkání s originály.

9.6.2016

Muzeum praskalo ve švech. Tvrdej chleba přilákal rekordní návštěvu

Prostějov – To, že učitel hodnotí své studenty, je samozřejmostí. Při výstavě Tvrdej chleba, kterou obstarala Střední škola designu a módy, však vše bylo naopak. Studenti tak mohli zkritizovat výtvory svých pedagogů. A jak tedy kantoři obstáli? Vzhledem k návštěvě a ohlasům na jedničku.

9.6.2016

Kamenný sál na zámku hostí výstavu obrazů Renáty a Tomáše Lacinových

Plumlov – Temné náměty inspirované sci-fi a fantasy, i další zajímavá výtvarná díla budou ke zhlédnutí na výjimečné výstavě Renáty a Tomáše Lacinových, která bude zahájena v pátek 10. června v 18 hodin v Kamenném sále na nádvoří plumlovského zámku.

31.5.2016

MEDart už odstartoval, skvěle se uvedly i dívky z PV Babince

Prostějov /PROGRAM/ - Na přelomu května a června prostějovskou kulturní scénu ozdobí MEDart, představení nejen místních divadel. Během něj se můžete těšit jak na divadlo Point či olomouckou Tramtárie, tak i základní umělecké školy. Ty zastupují i dívky z PV Babince, které v úterý předvedly hru Emily, v níž hlavní hrdinka zjistila, že není součástí rodiny a mezi své domnělé příbuzné se nehodí. I když, jak se to vezme.

28.5.2016

Řinčící zbroj, dunící bubny. Prostějov se na den ponořil do středověku

Prostějov – Dva týdny po setkání čtyřkolých a dvoukolých veteránů se na náměstí TGM v Prostějově uskutečnila další velká akce. Vozidla však v sobotu vystřídala ukázka historie mnohem dávnější. Davy lidí si totiž při středověkém programu připomněly dobu Karla IV., od jehož narození letos uplynulo sedm set let. „Jsem nadšená z atmosféry. Podobná je na náměstí celkem vzácností," pochválila pořadatele například Lenka Smékalová.

15.5.2016

Centrem Prostějova se prohnala stovka historických vozidel. Už podvacáté

Prostějov – Víc než kdy jindy zavoněl v neděli ráno na náměstí TGM v Prostějově benzín. Dostaveníčko si zde už totiž podvacáté dali vyznavači dvou, tří a čtyřkolových fešáků. U některých aut a motocyklů si návštěvníci akce zavzpomínali na mladá léta, další pak jakoby vypadla z historických seriálů.

13.5.2016

To vypadá zajímavě! Prostějovský klavírista zahraje s japonskou houslistkou

Prostějov – Svůj nový program představí milovníkům hudby prostějovský klavírista Daniel Jun. Po společném podzimním koncertě s violistou a skladatelem Jiřím Kabátem si na některé ze svých jarních koncertů přizval japonskou houslistku Sakuru Itoh. V rámci společného miniturné vystoupí oba interpreti v neděli i v Prostějově.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

5.5.2016

Prostějovští umělci dostali Ceny kraje. Předávali je Vetchý i Vondráčková

Olomoucký kraj - Osobnosti, které se v loňském roce podílely na kulturním dění v kraji, si ve středu večer převzaly ocenění za svou činnost. Jubilejní desátý ročník akce Cen Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury se konal v Moravském divadle.

30.4.2016

Stovky lidí povzbudily při prohlídkách čarodějku na cestě za kouzelným elixírem

Plumlov – S Drákulou, čarodějnicemi i skřítkem se v sobotu mohli setkat návštěvníci plumlovského zámku. Ti měli po celý den možnost obdivovat herecké umění mladých lidí, kteří účinkovali v Čarodějných prohlídkách. Jejich výkony pak publikum ocenilo – jednou smíchem, jednou tleskáním.

30.4.2016

V Němčicích startuje Hanácký divadelní máj. Na co se můžete těšit?

Němčice nad Hanou – Sál kina Oko v Němčicích nad Hanou bude od soboty až do následujícího víkednu hostit desítky amatérských divadelníků. Nadšení ochotníci se utkají v jubilejním ročníku soutěžní přehlídky Hanácký divadelní Máj.

13.4.2016

Malby i perokresby olomoucké malířky Anny Pospíšilové zaplnily galerii N7

Prostějov – Prostějovská galerie a kavárna N7 hostila ve středu odpoledne mladou olomouckou výtvarnici Annu Pospíšilovou, která na slavnostní vernisáži představila svá díla.

13.4.2016

Jan Rejžek přiveze do Prostějova hudební kaleidoskop

Prostějov – Pořad známého hudebního kritika a publicisty Jana Rejžka si mohou poslechnout i lidé v Prostějově. Se svým hudebním kaleidoskopem zavítá ve čtvrtek do prostějovské knihovny.

11.4.2016

Prostějov má novou galerii současného umění, ve věži kostela

Prostějov – Věž prostějovského kostela Cyrila a Metoděje v Brněnské ulici se proměnila ve zbrusu novou galerii současného umění.

7.4.2016

Loutkové divadlo Starost válí. Teď vyhrálo postup do celostátní soutěže

Prostějov – Prostějovské loutkové divadlo Starost má za sebou další úspěch. Na krajské soutěžní přehlídce amatérských loutkových divadel v Třebíči se prostějovští herci probojovali až do celostátního kola v Chrudimi.

29.3.2016

Folklorní klub Mánes bude reprezentovat město na slavnostech v Praze

Prostějov – Prostějovský folklorní soubor Mánes bude prezentovat město na druhém ročníku Krojovaných slavností ve Valdštejnské zahradě v Praze. Náklady s tím spojené jim uhradí město ze svého rozpočtu.

29.3.2016

Divadlo u Olinka uvede komedii s Pavlem Liškou

Lhotka – Na představení Commedia dell´arte, která odkazuje na slavný žánr italského komediálního divadla, se můžou těšit divadelní příznivci ve čtvrtek 7. dubna od 19. hodin v Hostinci U Olinka ve Lhotce nedaleko Přerova.

27.3.2016

Prostějovští ochotníci z Divadla Point získali další ocenění

Prostějov – Prostějovské amatérské Divadlo Point sklízí úspěchy i za hranicemi regionu. Na přehlídce amatérského divadla ve Slavičíně, která každoročně hostí ochotnické soubory z celé České republiky, získalo představení E=mc2, lásko moje, ocenění za režii, herecké výkony a scénografii.

22.3.2016

Soutěžte s námi o volné vstupenky na koncert AC/CZ

Prostějov – Už za pár dní rozezní Prostějov skupina AC/CZ, která je kritiky označovaná jako nejlepší revivalová kapela AC/DC v České republice.

19.3.2016

Klas přivítal tancem a zpěvem jaro ve Smržicích

Smržice – Netradičně tradiční přivítaní jara zažili v sobotu ve Smržicích. Na zahradě místní fary se totiž tančilo a zpívalo, a to hanácky. Členové souboru Klas v krásných krojích předvedli už téměř zapomenuté umění našich předků. Kromě zpěvu a tance pak ještě upletli tradiční kocary.

8.3.2016

Avatarka láká na výstavu obrazů a fotografií

Prostějov – Obrázky malované enkaustikou si mohou od úterý prohlédnout lidé v art kavárně Avatarka na náměstí TGM. Vpodvečer startuje v jejich prostorách výstava arteterapeutky a lektorky tvořivých dílen Izabely Machútové. Na společné výstavě s Josefem Jelínkem budou však k vidění i fotografie.

6.3.2016

FOTO, VIDEO: Do Čech pod Kosířem připluli piráti

Čechy pod Kosířem – Princezny, komiksoví superhrdinové, pohádkové víly, ale především piráti a pirátky zaplnili v sobotu odpoledne sál multifunkční budovy v Čechách pod Kosířem. Probíhal zde totiž tradiční dětský karneval, tentokrát v pirátském duchu. Kromě tance a volné zábavy čekaly na děti i originální hry a soutěže, inspirované životem pohádkových korzárů.

1.3.2016

Chci, aby měli lidé z mých obrazů dobrý pocit, říká Soňa Holíková

Prostějov – Malování je pro ni životní nutností až závislostí. Svými obrazy vyjadřuje svoje pocity, nálady a sny. „Lidé mi říkají, že na ně z mých obrazů dýchá klid, pohoda a pozitivní energie. A to je i mým cílem," říká prostějovská rodačka a malířka Soňa Holíková.

27.2.2016

Lenka Hatašová ukázala celebrity V jiném světle

Prostějov – Zpěvák Karel Gott se žárovkou místo mikrofonu, herec Bohumil Klepl s režisérkou Belou Schenkovou na skútru či herečka Nela Boudová ve Vltavě plné labutí. Slavné osobnosti v netradičních okamžicích a situacích si mohou lidé prohlédnout od pátku v Galerii U Hanáka. Výstavu fotografií V jiném světle zde na vernisáži představila známá fotografka celebrit Lenka Hatašová.

23.2.2016

Ondřej Provazník natáčí nové album i videoklip

Prostějov – Nadějný zpěvák Ondřej Provazník z Prostějova začíná v neděli nahrávat své historicky první album. Nové cédéčko bude obsahovat deset písní, z nichž k některým vznikne i videoklip.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení