VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.5.2016

MEDart už odstartoval, skvěle se uvedly i dívky z PV Babince

Prostějov /PROGRAM/ - Na přelomu května a června prostějovskou kulturní scénu ozdobí MEDart, představení nejen místních divadel. Během něj se můžete těšit jak na divadlo Point či olomouckou Tramtárie, tak i základní umělecké školy. Ty zastupují i dívky z PV Babince, které v úterý předvedly hru Emily, v níž hlavní hrdinka zjistila, že není součástí rodiny a mezi své domnělé příbuzné se nehodí. I když, jak se to vezme.

28.5.2016

Řinčící zbroj, dunící bubny. Prostějov se na den ponořil do středověku

Prostějov – Dva týdny po setkání čtyřkolých a dvoukolých veteránů se na náměstí TGM v Prostějově uskutečnila další velká akce. Vozidla však v sobotu vystřídala ukázka historie mnohem dávnější. Davy lidí si totiž při středověkém programu připomněly dobu Karla IV., od jehož narození letos uplynulo sedm set let. „Jsem nadšená z atmosféry. Podobná je na náměstí celkem vzácností," pochválila pořadatele například Lenka Smékalová.

15.5.2016

Centrem Prostějova se prohnala stovka historických vozidel. Už podvacáté

Prostějov – Víc než kdy jindy zavoněl v neděli ráno na náměstí TGM v Prostějově benzín. Dostaveníčko si zde už totiž podvacáté dali vyznavači dvou, tří a čtyřkolových fešáků. U některých aut a motocyklů si návštěvníci akce zavzpomínali na mladá léta, další pak jakoby vypadla z historických seriálů.

13.5.2016

To vypadá zajímavě! Prostějovský klavírista zahraje s japonskou houslistkou

Prostějov – Svůj nový program představí milovníkům hudby prostějovský klavírista Daniel Jun. Po společném podzimním koncertě s violistou a skladatelem Jiřím Kabátem si na některé ze svých jarních koncertů přizval japonskou houslistku Sakuru Itoh. V rámci společného miniturné vystoupí oba interpreti v neděli i v Prostějově.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

5.5.2016

Prostějovští umělci dostali Ceny kraje. Předávali je Vetchý i Vondráčková

Olomoucký kraj - Osobnosti, které se v loňském roce podílely na kulturním dění v kraji, si ve středu večer převzaly ocenění za svou činnost. Jubilejní desátý ročník akce Cen Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury se konal v Moravském divadle.

30.4.2016

Stovky lidí povzbudily při prohlídkách čarodějku na cestě za kouzelným elixírem

Plumlov – S Drákulou, čarodějnicemi i skřítkem se v sobotu mohli setkat návštěvníci plumlovského zámku. Ti měli po celý den možnost obdivovat herecké umění mladých lidí, kteří účinkovali v Čarodějných prohlídkách. Jejich výkony pak publikum ocenilo – jednou smíchem, jednou tleskáním.

30.4.2016

V Němčicích startuje Hanácký divadelní máj. Na co se můžete těšit?

Němčice nad Hanou – Sál kina Oko v Němčicích nad Hanou bude od soboty až do následujícího víkednu hostit desítky amatérských divadelníků. Nadšení ochotníci se utkají v jubilejním ročníku soutěžní přehlídky Hanácký divadelní Máj.

13.4.2016

Malby i perokresby olomoucké malířky Anny Pospíšilové zaplnily galerii N7

Prostějov – Prostějovská galerie a kavárna N7 hostila ve středu odpoledne mladou olomouckou výtvarnici Annu Pospíšilovou, která na slavnostní vernisáži představila svá díla.

13.4.2016

Jan Rejžek přiveze do Prostějova hudební kaleidoskop

Prostějov – Pořad známého hudebního kritika a publicisty Jana Rejžka si mohou poslechnout i lidé v Prostějově. Se svým hudebním kaleidoskopem zavítá ve čtvrtek do prostějovské knihovny.

11.4.2016

Prostějov má novou galerii současného umění, ve věži kostela

Prostějov – Věž prostějovského kostela Cyrila a Metoděje v Brněnské ulici se proměnila ve zbrusu novou galerii současného umění.

7.4.2016

Loutkové divadlo Starost válí. Teď vyhrálo postup do celostátní soutěže

Prostějov – Prostějovské loutkové divadlo Starost má za sebou další úspěch. Na krajské soutěžní přehlídce amatérských loutkových divadel v Třebíči se prostějovští herci probojovali až do celostátního kola v Chrudimi.

29.3.2016

Folklorní klub Mánes bude reprezentovat město na slavnostech v Praze

Prostějov – Prostějovský folklorní soubor Mánes bude prezentovat město na druhém ročníku Krojovaných slavností ve Valdštejnské zahradě v Praze. Náklady s tím spojené jim uhradí město ze svého rozpočtu.

29.3.2016

Divadlo u Olinka uvede komedii s Pavlem Liškou

Lhotka – Na představení Commedia dell´arte, která odkazuje na slavný žánr italského komediálního divadla, se můžou těšit divadelní příznivci ve čtvrtek 7. dubna od 19. hodin v Hostinci U Olinka ve Lhotce nedaleko Přerova.

27.3.2016

Prostějovští ochotníci z Divadla Point získali další ocenění

Prostějov – Prostějovské amatérské Divadlo Point sklízí úspěchy i za hranicemi regionu. Na přehlídce amatérského divadla ve Slavičíně, která každoročně hostí ochotnické soubory z celé České republiky, získalo představení E=mc2, lásko moje, ocenění za režii, herecké výkony a scénografii.

22.3.2016

Soutěžte s námi o volné vstupenky na koncert AC/CZ

Prostějov – Už za pár dní rozezní Prostějov skupina AC/CZ, která je kritiky označovaná jako nejlepší revivalová kapela AC/DC v České republice.

19.3.2016

Klas přivítal tancem a zpěvem jaro ve Smržicích

Smržice – Netradičně tradiční přivítaní jara zažili v sobotu ve Smržicích. Na zahradě místní fary se totiž tančilo a zpívalo, a to hanácky. Členové souboru Klas v krásných krojích předvedli už téměř zapomenuté umění našich předků. Kromě zpěvu a tance pak ještě upletli tradiční kocary.

8.3.2016

Avatarka láká na výstavu obrazů a fotografií

Prostějov – Obrázky malované enkaustikou si mohou od úterý prohlédnout lidé v art kavárně Avatarka na náměstí TGM. Vpodvečer startuje v jejich prostorách výstava arteterapeutky a lektorky tvořivých dílen Izabely Machútové. Na společné výstavě s Josefem Jelínkem budou však k vidění i fotografie.

6.3.2016

FOTO, VIDEO: Do Čech pod Kosířem připluli piráti

Čechy pod Kosířem – Princezny, komiksoví superhrdinové, pohádkové víly, ale především piráti a pirátky zaplnili v sobotu odpoledne sál multifunkční budovy v Čechách pod Kosířem. Probíhal zde totiž tradiční dětský karneval, tentokrát v pirátském duchu. Kromě tance a volné zábavy čekaly na děti i originální hry a soutěže, inspirované životem pohádkových korzárů.

1.3.2016

Chci, aby měli lidé z mých obrazů dobrý pocit, říká Soňa Holíková

Prostějov – Malování je pro ni životní nutností až závislostí. Svými obrazy vyjadřuje svoje pocity, nálady a sny. „Lidé mi říkají, že na ně z mých obrazů dýchá klid, pohoda a pozitivní energie. A to je i mým cílem," říká prostějovská rodačka a malířka Soňa Holíková.

27.2.2016

Lenka Hatašová ukázala celebrity V jiném světle

Prostějov – Zpěvák Karel Gott se žárovkou místo mikrofonu, herec Bohumil Klepl s režisérkou Belou Schenkovou na skútru či herečka Nela Boudová ve Vltavě plné labutí. Slavné osobnosti v netradičních okamžicích a situacích si mohou lidé prohlédnout od pátku v Galerii U Hanáka. Výstavu fotografií V jiném světle zde na vernisáži představila známá fotografka celebrit Lenka Hatašová.

23.2.2016

Ondřej Provazník natáčí nové album i videoklip

Prostějov – Nadějný zpěvák Ondřej Provazník z Prostějova začíná v neděli nahrávat své historicky první album. Nové cédéčko bude obsahovat deset písní, z nichž k některým vznikne i videoklip.

AKTUALIZOVÁNO
20.2.2016

Ve Víceměřicích koštovali slivovice i likéry

Víceměřice – Ruky, nohy, záda, plíca léčí dobrá slivovice – pod tímto motem v sobotu degustovali pálenky a likéry ve Víceměřicích. Na šestadvacet vzorků nejrůznějších pálenek ze švestek, jablek, hrušek či třešní prošlo rukama přísné viceměřické poroty, která vybírala nejlepší slivovici.

20.2.2016

Nevěsta, kam se podíváš! Ve Smržicích pořádali již popáté Svatební den

Smržice – Krásné bílé svatební šaty, cukroví ve tvaru srdce, snubní prstýnky, moře květin a slavnostní nálada, tak přesně taková byla sobota ve Smržicích. Probíhal zde totiž již pátý ročník Svatebního dne. Mladé zamilované páry si mohly v restauraci u tamějšího hřiště prohlédnout nové trendy pro svatby a nabrat inspiraci.

12.2.2016

Výstava v Atriu představuje Zimní romanci objektivem Josefa France

Prostějov – Krásy zimy zachycené objektivem fotoaparátu mohou lidé obdivovat v Restauraci Atrium. Své fotografie zde lidem na výstavě ukazuje Josef Franc.

11.2.2016

Výstava v muzeu ukáže poklady Egypta. Tady jsou na snímcích

Prostějov – Možnost seznámit se s dávnou civilizací na březích Nilu budou mít lidé, kteří si najdou cestu do prostějovského muzea. Na začátek letošní sezony si pracovníci Muzea a galerie v Prostějově připravili pro návštěvníky výstavu Egypt – dar Nilu.

8.2.2016

Automatická kresba mi dala do života novou hodnotu, říká Anetta Pantělejevová

Prostějov – Kouzlo barevného spektra a fascinující síla neviditelných energií, které nás obklopují, učarovali Anettě Pantělejevové natolik, že se začala naplno věnovat automatické kresbě. Dnes tato oblíbená lektorka přednáší a vede semináře o netradiční sebepoznávací metodě. V poslední době se věnuje také kreativnímu drátkování a krom toho se s kolegyní podílí i na vedení Ženského kruhu v Prostějově.

7.2.2016

Klas na Hanáckém bále fascinoval swingem

Kralice na Hané – V duchu folklóru se jako už tradičně nesl sobotní Hanácké bál v Kralicích na Hané. Své umění ukazovali zástupci souboru Klas, který rozdělil svá vystoupení hned na několik částí. První se dala označit za tradiční a byla blízká tomu, co Klas ukazuje i během dalších svých akcí. Folkloristé si však připravili také zábavní část, v níž, stejně jako loni, sehráli scénku s trpaslíky.

6.2.2016

Autoři se vrátili o desítky let zpět. Pokřtili knihu o válce na Prostějovsku

Čelčice – Nová kniha přišla v pátek na svět v Čelčicích. Klub vojenské historie Dukla zde v kulturním domě uspořádal křest díla, které pojednávalo, jak jinak, než o vojenské historii. Čtveřice autorů se v knize Pod pásy tanků, pod křídly letadel věnovala posledním dnům druhé světové války na Prostějovsku. Okres Prostějov byl stejně jako zbytek tehdejšího Československa většinu konfliktu daleko od míst bojů, během dubna a května 1945 si však válka vyžádala oběti i v okolí Prostějova.

4.2.2016

V Konici bude vystavovat malířka z Prostějova

Konice – Zámeckou galerii v Konici ozdobí obrazy prostějovské rodačky Heleny Pirohové. Oblíbená malířka zahájí svou výstavu v pátek, pátého února.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies