VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.6.2014

V Prostějově bude hrát Vladyka, Nárožný i Holubová. K mání je teď přeplatné

Prostějov – Zájemci o předplatné mohou v těchto dnech zamířit k divadelním pokladnám. Městské divadlo v Prostějově v pondělí odstartovalo prodej abonentních vstupenek na následující sezonu. Současně s předplatným si mohou lidé v předprodeji koupit vstupenky na chystané koncerty či si zajistit pohádkové předplatné pro děti. Divadlo letos přišlo s novinkou, kterou je předplatné na cyklus LiStOVáNí.

18.6.2014

57. ročník Wolkrova Prostějova zahájili draci na náměstí

Prostějov – 57. ročník Wolkrova Prostějova uvítali draci.

16.6.2014

Wolkrův Prostějov odstartuje ohnivý drak. Co vás čeká dál?

Prostějov – Kapela Burma Jones, Mandrage, Sabrage, Kajbar, Divadlo Kvelb, TYAN Plzeň, NAJT Pardubice, Jesličky Hradec Králové, Dohráli jsme z Uherského Hradiště nebo Liberi In Utero z Olomouce poctí svou návštěvou 57. ročník Wolkrova Prostějova. Přijedou ale také divadelníci z Brna, Mostu, Karlových Varů nebo Hlinska.

15.6.2014

Žena a Charme: plumlovským nádvořím se prohnal řecký a španělský živel

Plumlov – Temperament a krásu žen letos potřetí slavili na zámku v Plumlově. Řecko – španělskému programu zaměřeného na módu a tanec Žena a Charme příliš nepřálo počasí. Úsměvy ve tvářích diváků však byly důkazem dobré nálady. K té přispěl, kromě jiného, výlet do slunného Řecka, o který se svými písněmi a šarmem postaraly zpěvačky řeckého původu Martha a Tena Elefteriadu.

15.6.2014

Koncert Marie Rottrové na prostějovském náměstí navštívily stovky lidí

Prostějov – Stoletým oslavám prostějovské radnice přispěla svým hlasem zpěvačka Marie Rottrová s kapelou Neřež. Na její koncert, který odstartoval v pátek krátce po sedmé, se vydaly davy diváků.

3.6.2014

Prostějovská knihovna v červnu ukáže mikrosvět a zaveze do Afriky

Prostějov – Knihovna ukáže cestu a na vás bude, jaký zvolíte cíl. Jelikož se blíží letní prázdniny a doba dovolených, ponese se červnový program Městské knihovny v duchu cestování.

30.5.2014

Nohavica, Helloween či Tublatanka. Kam v létě na festival?

Olomoucký kraj - Kam vyrazit v létě za muzikou, tancem, přáteli či hudebními hvězdami?

27.5.2014

Olšanskou faru a školku zaplavily obrazy umělců malujících ústy a nohama

Olšany u Prostějova – Snad každému alespoň jednou za život přistála o Vánocích či Velikonocích v poštovní schránce pohlednice s malůvkou umělce, který své dílo namaloval ústy nebo nohou. Právě na tyto umělce se rozhodli upozornit v Olšanech u Prostějova. Dvanáct z nich přijalo pozvání do zdejších prostor mateřské školy a ve středu zde představili široké veřejnosti své umění na živo.

23.5.2014

Zkuste filmový tábor v Sobotíně. Zájemci mají ještě šanci

Prostějov, Sobotín – Mladí filmaři či filmoví nadšenci, kteří se nestihli přihlásit na tradiční filmový tábor v Sobotíně, mají ještě šanci. Organizátorům oblíbeného letního kempu, který se letos koná už podesáté, však zbývá zaplnit už jen pár míst.

14.5.2014

Změna! Klavírista Daniel Jun v neděli zahraje lidem v sále U Kalicha

Prostějov – Plánovaný nedělní koncert mladého klavíristy Daniela Juna, který se měl konat v prostějovském Kasku, se přesouvá do sálu Českobratrské církve evangelické U Kalicha 1/Kollárova 6.

12.5.2014

V Kasku prsty po klaviatuře prožene hudebník Daniel Jun

Prostějov – Hrál na plumlovském zámku, v prostějovských kostelích, v sále prostějovské Českobratrské církve evangelické a všude sklízel bouřlivý potlesk. V neděli 18. května bude klavíristovi Danielu Junovi patřit prostějovské Kasko.

12.5.2014

Mým cílem je zlepšit lidem náladu, říká výtvarnice Tereza Skoupilová

Prostějov – Mladá výtvarnice Tereza Skoupilová se narodila v Prostějově v roce 1983. Začínala s kresbou, jak sama říká, jako samouk. Své veselé obrázky nazývá „malovánkami" a její výstavu viděly desítky lidí. Málokdo však ví, že nadaná výtvarnice se podílela na ilustraci dětské knihy spisovatele a držitele ocenění Magnesia Litera Pavla Šruta Kde zvedají nožku psi, aneb v Pantáticích na návsi (2012), či že vyzdobila zdi Fakultní nemocnice v Olomouci. A tím výčet její činnosti rozhodně nekončí.

11.5.2014

Testosteron ovládl plumlovský zámek, ženy se smály non-stop

Plumlov – Mezilidské vztahy, hodně humoru, ale také ostřejší výrazy. Na to všechno a mnohem více se mohli těšit příznivci prostějovského divadla Point, které v sobotu večer zavítalo na zámek v Plumlově.

8.5.2014

Prostějovským zámkem se v sobotu ponese jidiš, vystoupí Létající rabín

Prostějov- Hrají instrumentální hudbu východoevropských Židů, získali několik ocenění a v prosinci do světa vypustili nové album s názvem Módy, tak to je prostějovská klezmerová kapela Létající rabín. Pokud máte zájem si jejich písně poslechnout naživo. Máte možnost v sobotu v 19:00 v sále prostějovského zám­ku.

6.5.2014

Nechceme hrát jen klasiku, říká dirigent Rudolf Prosecký

Prostějov – Funguje už deset let a za dobu svého působení stihl posbírat celou řadu ocenění. A za pár dní svou sbírku cen ještě rozšíří. Za úspěšnou reprezentaci města u nás i v zahraničí, za šíření hudby různých žánrů, za své desetiletého působení i za výchovu mládeže si dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově za pár dní odnese Cenu města Prostějova za rok 2013. O fungování dechového orchestru a o hudbě jsme si povídali s vedoucím a dirigentem orchestru Rudolfem Proseckým.

2.5.2014

Horkýže Slíže po půl roce opět zamíří do Prostějova

Prostějov – Okolo Prostějova ve čtvrtek 8. května projedou hudebníci slovenské kapely Horkýže Slíže. Při té příležitosti se zastaví v hudebním klubu Apollo 13 a přítomným předvedou rockový nářez.

2.5.2014

Prodaná nevěsta táhne, město zajistí druhé představení

Prostějov – Prostějov – Milovníci vážné hudby, na které nezbyla žádná vstupenka na operu Prodaná nevěsta, nemusí zoufat. Město se rozhodlo, že pro usedlíky uspořádá ještě jedno představení.

30.4.2014

Prostějovské Apollo se rozhoupe v rytmu reggae, přijede Deadly Hunta

Prostějov – Anglický zpěvák původem z Jamajky míří do Prostějova. První květnovou sobotu rozhoupe v rytmech reggae hudební klub Apollo 13 zpěvák Deadly Hunta. Ten už hanácké město navštívil dvakrát. Naposledy se představil prostějovskému publiku ve Smetanových sadech v rámci kulturního léta. 3. května s sebou nepřiveze jen hudební zážitek, ale také své nové, v pořadí druhé sólové album.

26.4.2014

Hanácký divadelní Máj láká na pohádky a komedie. Tady je program

Němčice nad Hanou – Jedenáct představení během šestí dní nabídne letošní Hanácký divadelní Máj v Němčicích nad Hanou. Osmadvacátý ročník soutěžní exhibice amatérských divadel nabídne publiku v místním kině Oko soubory z nejen z kraje, ale z celé republiky.

22.4.2014

Prostějovské dny hudby odstartuje Deset strun a jeden smyčec

Prostějov – Druhá polovina dubna patří v Prostějově hudbě. Letos tomu není jinak. Ve středu 23. dubna v 19 hodin v Přednáškovém sále Městského divadla startuje 22. ročník festivalu Prostějovské dny hudby. Měsíc hudebního vyžití zahájí duo hudebníků kytarista Pavel Seidel a violoncellista Eugen Prochác na koncertě Deset strun a jeden smyčec.

22.4.2014

Jobova zvěst zamíří ve čtvrtek do Prostějova

Prostějov – Starověké texty a fotografie ze současnosti vedle sebe. Historie se opakuje, aneb konfrontace starých textů s moderním médiem fotografie. Reportážní fotograf Jan Šibík představí ve čtvrtek v prostějovské Městské knihovně od 17 hodin originální výstavu svých fotografií s názvem Jobova zvěst. Zdokumentoval osudy lidí v různých koutech světa a postavil je k textům starozákonní Knihy Job, která spatřila světlo světa před více než 3 tisíci lety.

20.4.2014

V autokempu Žralok grilovali pašíka a točili pivní speciál zdarma

Plumlov – Autokemp Žralok u Podhradského rybníka v sobotu přivítal nadcházející sezónu. Lidé ji sem dorazili vítat dobrým jídlem a pitím. Pracovníci kempu ugrilovali selátko, napekli cukroví, nebo natočili pivo, nechyběl ani velikonoční krasličák.

16.4.2014

Z koncertu lze odejít s úsměvem a klidně tancovat na ulici, říká Trio Martinů

Prostějov – Trio Martinů oslnilo ve čtvrtek večer prostějovské divadlo. Skladby českých velikánů sem přijeli zahrát Petr Jiříkovský na klavír, Pavel Šafařík na housle a Jaroslav Matějka na violoncello. Trio, které vzniklo v roce 1990 při Pražské konzervatoři, hrálo v Prostějově poprvé.

12.4.2014

Při psaní nechci být svázaná skutečnými příběhy, říká Jarmila Pospíšilová

Prostějov/Vincencov – Píše nejen oblíbené detektivky, ale vydala také několik společenských románů. Její detektivky jsou většinou zasazené do venkova a prolíná se jimi postava Marie Kovandové, ve společenských románech se zaměřuje na mezilidské vztahy. Je vášnivou zahrádkářkou a houbařkou a baví ji procházky se psem v přírodě. Advokátka, starostka Vincencova a spisovatelka Jarmila Pospíšilová besedovala ve středu se čtenáři v prostějovské knihovně.

11.4.2014

FOTO: Trio Martinů zahrálo v Prostějově

Prostějov - Do Prostějova ve čtvrtek zamířilo Trio Martinů. Hudbu od velikánů českého hudebního nebe přijeli představit do sálu Městského divadla Petr Jiříkovský (klavír), Pavel Šafařík (housle) a Jaroslav Matějka (violoncello).

11.4.2014

Merde! Do Prostějova přijelo Listování i se Stephenem Clarkem

Prostějov – Do Prostějova přijel Lukáš Hejlík aneb doktor Kalina nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě. Opět zde pokračoval v rozjetém seriálu Listování. Tentokrát ale nepřijel rozhodně sám. Dorazil představit bestseller Merde Stephena Clarka v rámci takzvaného Merde Tour a s sebou si vzal na pomoc herečku Věru Hollou a samotného autora knihy, anglického spisovatele Stephena Clarka.

10.4.2014

Rozdáváme lístky na koncert Tria Martinů

Prostějov - Prostějovský deník má pro své čtenáře volné lístky na jedinečný koncert Trio Martinů.

9.4.2014

Do Prostějova míří Tublatanka. Slaví 30 let a vystoupí v Kasku

Prostějov – Po Kryštofech čeká na prostějovské publikum další hudební nářez. Mega koncert si v Kasku v pátek 25. dubna střihne slovenská kapela Tublatanka, která letos slaví třicet let na hudební scéně. Na pódiu se k této příležitosti objeví i rockoví hoši z Desmod.

8.4.2014

Trio Martinů zahraje v Prostějově i skladby od Vítězslava Nováka

Prostějov – Zvuk klavíru, houslí a violoncella se ve čtvrtek večer ponese sálem prostějovského divadla. Trio Martinů, které tvoří Petr Jiříkovský (klavír), Pavel Šafařík (housle) a Jaroslav Matějka (violoncello) přivezou skladby od hudebního skladatele Bohuslava Martinů, Vítězslava Nováka a Antonína Dvořáka.

7.4.2014

Jaké peníze půjdou letos na kulturní akce? Kdo získal podporu v rámci grantů?

Prostějov – Wolkrův Prostějov, Prostějovské hanácké slavnosti či krajské postupové přehlídky tance, divadla, poezie či zpěvu. To jsou akce, na které se radnici podařilo získat dotace od kraje i od státu. Celkem na kulturní akce přiteče do městské kasy 490 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení