VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.3.2014

Divadelní soubor Pointík zazářil. Díky Tomu Sawyerovi

Prostějov/Slavičín – Původně to byl studijní text, nyní je z něj divácky úspěšné představení. S divadelní hrou Tom Sawyer bodovali herci a herečky z Divadelního souboru Pointík na letošní divadelní přehlídce Valašské křoví ve Slavičíně.

16.3.2014

Dokud zdraví slouží, budu psát. Máme vždy plný sál, říká Karel Foltin

Prostějovsko - Karel Foltin se narodil v roce 1948 v Prostějově, kde prožil dětství. Vystudoval Gymnázium Jiřího Wolkera, pak Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Po vysokoškolských studiích se současný vedoucí divadelního souboru PĎĎ (Ptenské dětské divadlo) stal učitelem a po sedmi letech ředitelem ptenské Základní školy. Rodák z Prostějova dnes více než čtyřicet let žije ve Ptení.

14.3.2014

LiStOVáNí přinese představení Dobrý proti severáku

Prostějov – Vtip a kreativita herců, nevšední zážitky a dojmy diváků, tak by se daly shrnout zkušenosti po minulých představeních divadelního seriálu LiStOVáNí.

14.3.2014

PĎĎ po roce rozesměje publikum. Letos s Dudánkem

Ptení – Rej nápaditých kostýmů se prožene v neděli aulou ptenské školy. Všichni, kdo dorazí na premiéru pohádky Jak se Dudánek přestal bát, potká strašidla ve strašidelné škole, bezhlavého rytíře, vodníka nebo strašáka do zelí. Ptenské dětské divadlo pod vedením Karla Foltina pohádkou vstoupí do třetí dekády své existence.

10.3.2014

Wolkrův Prostějov sbírá hlasy v krajské anketě. Podpořte jej

Prostějov – Více než stovka lidí považuje Wolkrův Prostějov za výjimečný počin v oblasti kultury.

10.3.2014

Barevné obrazy přilákaly do galerie N7 desítky lidí

Prostějov – S barevnými obrazy přijel do Prostějova. Umělec Pavel Zugar z Rousínova ve čtvrtek zahájil v galerii N7 velkolepou výstavu pod názvem Mix Pavla Zugara.

9.3.2014

Peníze z punčů putovaly do Soběsuk a pomáhají dětem s atopickým ekzémem

Prostějov – Rotary Club Prostějov, v sobotu večer v Městském divadle Prostějov uvedl jubilejní desátý Rotariánský reprezentační charitativní ples. Hlavním momentem zde bylo slavnostní předání finančního výtěžku z vánočního prodeje punčů.

9.3.2014

Olivy a Ostružiny v sobotu zařádily pro Kristiána

Prostějov – Rubikova kostka, ženy v třídírně odpadů, ženy v kamenolomu nebo zazpívat šanson podle obsahu kabelek přítomných dam. Tak to jsou jen některé z úkolů, které v sobotu večer dostaly herečky olomouckých Oliv a ostravských Ostružin od diváků.

5.3.2014

Umělec z Rousínova představí svou tvorbu v prostějovské galerii N7

Prostějov – Jmenuje se Pavel Zugar, pochází z Rousínova, celý život maluje a tvoří, a ve čtvrtek se mladý umělec představí prostějovským příznivcům kultury a umění.

27.2.2014

Dělám umělecký street art, říká Greg. Tady jsou jeho malby

Prostějov – Maluje přes šablony, na stěny a vyrábí nálepky, ke své tvorbě potřebuje tužku, nůžky a spreje. I když své dětství prožil na vesnici, inspirací se mu stalo městské prostředí. Lidé ho neuvidí pobíhat se sprejem po ulici, ale jeho díla vznikají v ateliéru. „Nechci být ve světových galeriích, ale chci především starším lidem ukázat, že sprejem jde dělat i umění," říká mladý umělec Jiří Grepl, který tvoří pod pseudonymem Greg.

26.2.2014

Kraj udělí cenu spolku Historia a fotografovi "naháčů" Karlu Novákovi

Prostějov – Olomoucký kraj rozdá 9. dubna v prostějovském Městském divadle ceny za přínos v kultuře. Krajští zastupitelé vybrali z Prostějovska z deseti nominovaných dva aspiranty na cenu.

22.2.2014

Střet generací na jevišti ukázal, že všechno není košér

Němčice nad Hanou – Hrou na motivy světoznámého amerického muzikálu Šumař na střeše pokračovala v pátek v Němčicích nad Hanou letošní sezona Divadelních pátků. Do kina Oko přivezli inscenaci divadelního režiséra Ladislava Valeše s názvem Všechno není košér herci z Rádobydivadla Klapý.

21.2.2014

Do Prostějova míří kapela Vypsaná fixa, vystoupí v Apollu 13

Prostějov – Do prostějovského klubu Apollo 13 se 21. března přijedou předvést členové pardubické kapely Vypsaná fixa.

19.2.2014

Zpověď fotografa naháčů aneb život v hledáčku policie či FBI

Prostějov – Nahota, pro jednoho skandál, pro druhého životní styl a zcela přirozená věc. Součástí života je i pro Karla Nováka, a to již desítky let. Fotograf, který o sobě s nadsázkou říká, že je mu něco „mezi padesáti a osmdesáti lety" syrově zaznamenává téměř od počátku umělecké dráhy naturisty nebo chcete-li „naháče". Vybojovat si místo ve společnosti, kde je nahota, jak sám fotograf říká, na všech rovních společnosti spojována se sexem, nebylo pro fotografa nikdy jednoduché.

18.2.2014

O cenu za výjimečný počin bojuje i Wolkrův Prostějov

Prostějov – Wolkrův Prostějov. Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie je želízkem v ohni, které má region v anketě olomouckého hejtmanství o výjimečný počin v oblasti kultury. Přehlídce recitátorů a divadla poezie mohou lidé dávat hlasy do konce března.

10.2.2014

Začal jsem v Praze fotit nahatý holky, a zůstal tam, říká Steiger

Prostějov, Praha, Klopotovice – Plný sál galerie, ženský sbor Proměny a fotograf Jiří Steiger s černobílými snímky nahých ženských těl. „Ženská krása je nádherná," rozplývali se v pátek muži při pohledu na zdi Galerie u Hanáka vyzdobené ženskými křivkami. S úderem pátečního večera se totiž očím veřejnosti představily fotografie rodáka z Klopotovic Jiřího Steigera.

10.2.2014

Kapela Kryštof ovládne v sobotu Kasco, ještě je pár lístků

Prostějov – Do Kasca na Kryštofy! Kulturní a společenské centrum navštíví úspěšná česká kapela při příležitosti podzimního klubového turné, které pro velký úspěch pokračuje i v únoru.

4.2.2014

Kytarista Kocůrek ze STRAMu říká: S hudbou se skončit nedá, je to jako droga

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Rockoví STRAM už se pohybují nejen na Valašské hudební scéně více než dvacet let. Kromě reprodukcí hrají i vlastní muziku, která je také proslavila a stali se díky ní nedílnou součástí regionálních akcí.

3.2.2014

Zuzana Michlerová skládá opery a nebrání se ani filmové hudbě

Prostějov/Mostkovice /ROZHOVOR/ – Pozoruhodná hudební skladatelka, rodačka z Mostkovic, Zuzana Michlerová, která plynně hovoří pěti jazyky, zavítala z Prahy do Prostějova, aby v Městském divadle ve čtvrtek uvedla prostějovskou premiéru úspěšné opery Pramen, jíž vytvořila na motivy dramatu Hrob básníka Jiřího Wolkera. Na vyprodané prostějovské premiéře se podílelo Pěvecké oddělení Pražské konzervatoře, Talichova komorní filharmonie a Gymnázium Jiřího Wolkera, které celou akci uspořádalo a započalo tak mimo jiné oslavy 115. výročí od svého založení. Prostějovský deník pro vás mladou úspěšnou skladatelku vyzpovídal.

3.2.2014

Vilhelmová s Dykem přivezou do Prostějova Bláznivého Petříčka

Prostějov – Bez Belmonda, zato s Tatianou Vilhelmovou a Vojtou Dykem. Na hereckou dvojici vsadil režisér Peter Serge Butko a obsadil ji do nové inscenace Bláznivý Petříček, v níž si zahrají milenecký pár. Hra inspirovaná slavným filmem legendy francouzské kinematografie Jeana Luka Godarda se představí lidem na prknech městského divadla sice až v květnu, koupit vstupenku si však mohou milovníci umění už od 1. února.

31.1.2014

Zabíjačka. To je jedinečná výstava Michala Wolfa v Němčicích

Němčice nad Hanou – Jak vypadá tradiční zabijačka a co všechno je s ní spojené, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do kina Oko v Němčicích nad Hanou. Až do konce února je ve foyer kina k vidění výstava fotografa Michala Wolfa s názvem Zabijačka. Středeční vernisáž výstavy, kterou provázela vůně jitrnic a uzeného masa, zaplnila foyer kina do posledního místa.

29.1.2014

Lístky na operu Pramen a Nahého Wolkera zmizely závratnou rychlostí

Prostějov – Prostějovská premiéra opery Pramen rodačky z Mostkovic Zuzany Michlerové a derniéra divadelního představení Nahý Wolker divadla Point má vyprodáno.

24.1.2014

Ilustrátorka dětských knížek, Tereza Skoupilová, vystavuje v Konici

Konice – Ilustrátorka dětských knížek a výtvarnice, jejíž barevné kresby uchvátí i dospělého, Tereza Skoupilová z Prostějova, do 31. ledna vystavuje své umělecké kusy v Městské knihovně v Konici.

23.1.2014

Divadelní pátky v Němčicích odstartují Zmatkaři

Němčice nad Hanou – Představením o složitosti mezilidských vztahů odstartují v pátek v Němčicích nad Hanou Divadelní pátky. Návštěvníkům kina Oko se jako první představí soubor Zmatkaři z Dobronína.

23.1.2014

Výstava v knihovně provede představeními Pointu

Prostějov – Průřez tvorbou prostějovského Divadla Point nabízí výstava fotografa Marka Gerharda, která je k vidění od středy v prostorách knihovny. Lidé se mohou podívat na snímky z představení Švédský stůl, Velký šéf, Umění milovat podle Ovidia, Kabaret Pointu, Houpačka nebo Hotel Palermo.

20.1.2014

V Galerii ND je živo, malířku střídá fotograf a floristka

Prostějov – Pořádně živo je v lednu v Galerii Národního domu. Výstavu obrazů Zdenky Trnečkové vystřídají na dva týdny fotografie pražského uměleckého fotografa Vladimíra Bruntona a floristické asambláže z dílny Anny Marciánové z Kostelce na Hané.

AKTUALIZOVÁNO
11.1.2014

Pomáháme tancem vybralo 75 tisíc na speciální pomůcky pro nevidomé děti

Prostějov – Letos potřetí si lidé přišli zatančit pro dobrou věc. Od půl osmé se to v pátek v prostějovském Kulturním a společenském centru hemžilo desítkami tanečníků.

6.1.2014

Jiří Wolker měl kulaté výročí, expozice v muzeu láká k návštěvě

Prostějov – V pátek jsme si připomněli 90. výročí úmrtí básníka Jiřího Wolkera. Do detailu také poznávají jeho život a dílo návštěvníci prostějovského muzea.

4.1.2014

Tříkrálový koncert u kočárů: plný sál a skvělý Pachman

Čechy pod Kosířem - Páteční večer byl v Čechách pod Kosířem ve znamení hudby. Zdejší depozitář Muzea historických kočárů se stal dějištěm Večera tříkrálového, čtvrtého a posledního ze série koncertů z přelomu roku. Hlavním bodem pořadu byl tentokrát zpěvák a muzikant Richard Pachman, autor zhruba 400 písní, jenž působí na české i světové hudební scéně již dvacet let.

29.12.2013

Umělkyně hrála v chrámu na "stávkující" varhany, koncert se moc líbil

Němčice nad Hanou – Období Vánoc a poslední nedělní odpoledne roku 2013 si několik příznivců hudby zpestřilo koncertem hudební umělkyně Zdislavy Krausové – Otrubové. Kromě kulturně stráveného odpoledne, lidé v kostele svaté Máři Magdalény v Němčicích mohli najít klid a mír.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies