Zubři opět přehráli Jestřáby, padlo 10 branek

Prostějov – Druhý vzájemný zápas mezi Prostějovem a Přerovem, druhá výhra pro Zubry. Vyrovnaný zápas strhli na svou stranu Přerovští ve třetí třetině a dokonce hrozili, že uštědří Jestřábům debakl. Ti však třemi brankami stáhli své manko na pouhý gól, ale poslední slovo měl Jiří Goiš, který svým hattrickem pečetil výhru Zubrů nad Jestřáby 6:4.

18.8.2016 AKTUALIZOVÁNO 18.8.2016

Jestřábi prohráli s Přerovem 6:4Foto: DENÍK/Dominik Voráč

„Myslím si, že pro diváky to bylo atraktivní utkání, jednalo se přece o derby. Obě mužstva šla z plného tréninku, takže to samozřejmě ještě nebylo úplně ono," začal s hodnocením přerovský trenér Petr Dočkal.

Utkání začalo v poklidném tempu a na první větší šanci si diváci museli počkat až do sedmé minuty. Od modré vypálil prostějovský Aleš Holík, jehož střelu se snažil ještě dorazit Fiala, oba se svými pokusy však neuspěli. I hosté však za chvíli spálili obrovskou příležitost, když se Sikora hnal sám na brankáře Kantora, ten ho ale vychytal lapačkou.

Úvodní branku zápasu tak vsítili Jestřábi. V přesilové hře vypálil Vojtěch Zadražil od modré čáry a jeho puk se zastavil až v síti. Ze svého vedení se Prostějov neradoval dlouho. Početní výhodu dostali také hosté, při této příležitosti tečoval Jiří Goiš puk od modré čáry. Pavel Kantor byl bez šance.

Ve druhé třetině šli Zubři do tří, avšak Novák netrefil prázdnou bránu a Protivný zase svým pokusem orazítkoval tyč. Nevyužitých šancí litoval i trenér Prostějova. „Několikrát jsme měli prázdnou bránu, trefili jsme tyč, ale branku jsme nedali," litoval Kamil Přecechtěl.

Přerov početní nevýhodu přečkal a posléze i trestal. Po křídle ujel Jakub Ižacký a jeho pokus dorazil Petr Školoud. „První dvě třetiny jsme my i soupeř hráli ze zajištěné obrany, proto nepadlo moc gólů," myslí si kouč Přerova Petr Dočkal.

Třetí třetina přinesla zubří smršť. Hned od jejího začátku zamkl Přerov díky přesilovce svého soupeře v jeho vlastní třetině a neslo to ovoce. Dvěma slepenými góly od Matouše Kratochvíla a Tadeáše Krále šel do luxusního tříbrankového vedení. Když k tomu přidal pátou branku Přerova Jiří Goiš, zavánělo to debaklem.

Jestřábi však zabrali a díky Augustinově střele z křídla, Šlahařově dorážce a krásném Káňově úniku stáhli náskok soupeře na pouhý gól. Na vyrovnání měli tři minuty, avšak Jiří Goiš završil svým úspěšným únikem hattrick a rozhodl tak o osudu zápasu, Jestřábi totiž už nestačili na tento gól zareagovat.

„Šli jsme sice do výrazného vedení, ale po našich hrubkách jsme nabídli soupeři, aby se vrátil do hry. Takových chyb se musíme v mistrovských zápasech určitě vyvarovat," zdvihl po výhře varovný prst trenér Zubrů.

„Měli jsme hodně vyloučených, což se pak časem projevilo, protože nám už chyběly síly. Když k tomu připočtu ty neproměněné příležitosti, tak jsme mohli vyhrát klidně i 3:0, ale nakonec jsme prohráli," hodnotil zklamaně trenér Jestřábů Přecechtěl.

LHK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov 4:6 (1:1, 0:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 8. Zadražil (Šafář, Krejčík), 53. Augustin (Půhoný), 54. Šlahař (Krejčík, Káňa), 57. Káňa – 10. Goiš (Vágner), 34. Školoud (Ižacký, Malina), 45. M. Kratochvíl (Školoud, Ižacký), 45. Král (Vágner, Procházka), 51. Goiš (Popelka), 58. Goiš (Kovařík). Rozhodčí: Kašík – Nazad, Zedník. Vyloučení: 9:7, navíc Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 862.

Prostějov: Kantor (Neužil) – Holík, Kolář, Protivný, Vokurka, Zadražil, Šafář, Kaluža, Krejčí – Luňák, Venkrbec, Fiala – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Šlahař, Káňa – Augustin, Půhoný, Švec. Trenér: Kamil Přecechtěl.

Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Pala, Vágner, Grof, Novotný, Ferenc, Malina, Šnajnar – Procházka, Král, Plášek – Sikora, Sýkora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík, Školoud, M. Kratochvíl, Ižacký. Trenér: Petr Dočkal.

Autor: Dominik Voráč