Vítězná šňůra Jestřábů skončila, padli v Brně na penalty

Brno, Prostějov – Jestřábi se ve středu vydali do Brna aby se zde pokusili získat osmou výhru
v řadě. Z ledu osmé Techniky si však přivezou pouhý bod.
V utkání ztratili vedení 3:1
a poté padli v samostatných nájezdech.

27.11.2013

Ondřej KociánFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Přitom vstup do zápasu měli Hanáci dobrý. Už ve druhé minutě dal Juraj Jurík úvodní branku.

Brno se však v zápětí z rychlého gólu otřepalo
a samo začalo útočit, což se mu vyplatilo. Už v páté minutě srovnal Petr Štindla. Jestřábi pak dotlačili kotouč za Novákova záda ještě jednou, ale kvůli nepřehledné situaci hlavní kouč Held branku neuznal. První třetina nakonec skončila 1:1.

Hned zkraje druhé třetiny zahrozil Kumstát, ale jeho střelu skryl Novák pod betony.

Brno se dostalo do útoku až po třech minutách hry, ale Kociána neohrozilo. Naopak se vedení opět chopili hosté.

PODÍVEJTE SE I NA MALÉ HOKEJISTY: Jestřábata přivítala v Prostějově budoucí hokejové hvězdy

Premiérovou trefu v dresu Jestřábů zaznamenal obránce Jiří Polák. Po čtyřiceti minutách prohrávali 1:2.

Do třetí části naskočili brněnští hráči s jediným cílem dorovnat. Ale jejich plány se zprvu vůbec nenaplňovali. Už po šesti minutách hry zvýšil náskok Jestřábů Frank Kučera.

Prostějov pak odmítl zápas definitivně rozhodnout v přesilovce.

Naopak Brno stejnou nabídkou nepohrdlo. Po vyloučení Veselého se nejprve prosadil Benýšek a za půl minuty srovnal Čtvrtníček.

Látal mohl vzápětí rozhodnout, ale klička před Kociánem se mu nevydařila. Nervy drásající koncovka jasně spěla do prodloužení.

V něm byli aktivnější hosté a vytvořili si taky obrovskou šanci. Šimon Antončík však
v úniku nepřekonal výborného Nováka a tak se zápas přetavil do samostatných nájezdů.

Brněnský kouč postavil do brány Chvátala a udělal dobře. Nový gólman nedostal žádný gól. Jediná branka přišla
z hole Kozáka. Černý v rozhodující chvíli nedal.

V Brně tedy skončila vítězná prostějovská šňůra.

„Celý zápas jsme byli lepší týmem. Brno jsme měli pod tlakem. paradoxně i v té třetí části jsme byli lepší, ale přišel zbytečný faul následovaný chybou obránce. Bylo srovnáno. Mrzí nás, že jsme přišli
o body," litoval kouč Prostějova Petr Zachar.

VSK TECHNIKA BRNO – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:3(1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Štindl (Látal), 51. Benýšek (Látal, Štindl), 52. Čtvrtníček (Zábranský), rozh. náj. Kozák – 2. Jurík J. (Černý), 32. Polák (Luňák), 47. Kučera (Antončík, Jurík D.) . Rozhodčí: František Held – Lukáš Linhart, Jiří Lošťák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.

VSK Technika Brno: Novák (na nájezdy Chvátal) – Havíř, Habrovec, Štindl, Klimeš, Zapletal, Dittrich – Brzobohatý, Bělohlávek, Česnek – Látal, Benýšek, Jurča – Kozák, Zábranský, Čtvrtníček – Maršálek. Trenér: Roman Kaňkovský.

Prostějov: Kocián – Kryl, Kořínek, Kumstát, Kolibár, Švaříček, Veselý, Polák, Malý – Coufal, Luňák, Venkrbec – Černý, Duba, Jurík J. – Antončík, Kučera, Belay – Jedlička, Jurík D. Trenér: Petr Zachar.

27.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Prostějovské volejbalistky. Ilustrační foto

Agelky se pokusí zvrátit osud a zdolat silný Stuttgart

Řidič nezvládl rychlou jízdu a vyletěl z dálničního sjezdu, prorazil svodidla a zastavil se až o keře.
1 7

Mladík nezvládl rychlou jízdu a vyletěl z dálničního sjezdu

Muzeum kočárů chystá novou expozici a plánuje jubilejní Josefkol

Novou expozici si pro letošní sezonu připravilo Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem. Týkat se bude cestovních kočárů.

Playmakeři opět bodovali a stoupají vzhůru tabulkou!

Litovel – Pořádnou formu nabrali v roce 2017 florbalisté Playmakers Prostějov. Béčko tohoto klubu totiž zatím neprohrálo. A svou šňůru neporazitelnosti si drží i po posledním víkendu, kdy mužstvo zajíždělo do Litovle. Zde už tradičně čekali dva vyzyvatelé – tentokrát Jeseník a Troubelice. A taky dva zajímavé zápasy, po nichž Prostějov mohl být spokojený: potvrdil totiž zlepšenou formu a z předposledního místa k prvnímu lednu se posunuli na šesté, tedy přesně doprostřed tabulky Olomouckého přeboru mužů.