V bitvě s lídrem tekla krev. Jestřábi padli v řeži s Budějovicemi

Prostějov – Už podruhé během týdne se prostějovští hokejisté střetli s lídrem první ligy – Českými Budějovicemi.

7.2.2017

Na zápase prostějovských Jestřábů s Českými Budějovicemi létaly pěstiFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Tentokrát se Hanáci Motoru postavili na domácí půdě, ale na výhru už znovu nedosáhli. Přes dramatický závěr duelu padli 3:2.

„Porážka nás mrzí, ale musíme uznat kvalitu Českých Budějovic. Škoda dvou chyb z třetí třetiny, tam nám soupeř odskočil,“ posteskl si domácí kouč Jiří Vykoukal.

Naopak radost měl asistent budějovického kouče Martin Štrba: „Takový zápas jsme potřebovali, byl odmakaný, odbojovaný. To nám minulý měsíc chybělo.“

První třetinu symbolizoval hokej u mantinelů. Celých dvacet minut bylo protkáno tvrdými souboji o kotouč, a to předevšímv rozích kluziště.

Jestřábi přitom už zkraje duelu měli výhodu čtyřminutové přesilovky, ale do větší šance se nedostali. Obrany obou týmů si útočníky dokázaly pohlídat a navíc Kantor i Kvača skvěle chytali.

Diváky tak rozvášnily až dvě bitky. Rukavice jako první odhodili Kolář s Heřmanem. To měl navrch domácí hráč.

Druhá bitka mezi Zdražilem a Hřebejkem zbarvila led rudě. Tentokrát i přes krvavý šrám v obličeji vyhrál budějovický bitkář.

Druhá část začala svižným hokejem Prostějov favorita zatlačil do obranné třetiny, ale neprosadil se. Krejčík byl ale blízko gólu.

Vzápětí pak ukazovali své ofenzivní umění hosté, a to přímo před Kantorem.

V polovině zápasu ale prostějovský brankář už ohromný tlak budějovických hráčů neustál.

První gól zápasu protlačil za jeho záda Vladimír Škoda. Jestřábům ale zase pomohla jejich největší zbraň – přesilová hra. Vyloučení Pavla Pýchy přesnou střelou potrestal Lukáš Krejčík.

Pouhé tři minuty z třetí části stačily Českým Budějovicím na druhý gól. Tvrdou dělovku od modré vyslal za Kantora Žiga Pavlin.

Budějovičtí ožili a vzápětí přidali další branku. Tentokrát si vyjel od levého mantinelu Walker a rychlou střelou nedal Kantorovi šanci.

Navíc se zranil Aleš Holík, kterého musel do šatny odnášet prostějovský kustod Lukáš Duba na zádech. Tvrdý zákrok vyřadil ze hry i Jakuba Šlahaře.

Hřebejk si za to vysloužil pětiminutový trest a sudí jej navíc vyloučil do konce utkání. Přesilovku pak využil svým slalomem přes celé kluziště Matouš Venkrbec. Ale to bylo ze strany domácích vše, závěrečný tlak branku nepřinesl.

„Jaký je zdravotní stav hráčů? To se dá teď těžko říct, je moc brzy. Uvidíme. Každopádně je škoda, že jsme tu pětiminutovou přesilovku nevyužili víc,“ dodal Jiří Vykoukal.

„Konec jsme se snažili odbojovat a oslabení jsme zvládli výborně,“ usmíval se Martin Štrba.

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. L. Krejčík (Matuš), 54. Venkrbec (Martin Novák) – 29. Škoda (Babka, Fillman), 43. Pavlin (Vlček), 46. Walker (Rob, Čermák). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 7:7. Vyšší tresty: 0:2 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1471.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – D. Kolář, Štindl, V. Zadražil, Protivný, Pařízek, A. Holík – Fiala, Hozák, Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Indra – L. Krejčík, Martin Novák, Rudovský – Zabloudil. Trenér: Jiří Vykoukal.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Walker, Rob, Čermák – Nouza, Vak, Heřman – Hřebejk, Škoda, Vlček – Fronk, Babka, Žovinec. Trenér: Antonín Stavjana.