První výhra! Jestřábi doma skolili Sokolov a v baráži jsou třetí

Prostějov – Prostějovští hokejisté slaví první výhru v baráži o první ligu, když v pondělí večer porazili na domácím ledě Sokolov 3:1.

7.4.2014
Fotogalerie
21 fotografií

Takto to dokáží rozjet fanoušci JestřábůFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Zápas začal aktivní hrou domácích. Kolibár už v první minutě prozkoušel pozornost sokolovského gólmana Habala.

Na druhé straně pak Dobřemysla zastavil Juraj Jurík. Do slibné příležitosti se probojoval i Viktor Coufal, ale na Habala nevyzrál.

Prostějovští Jestřábi v prvoligové baráži proti SokolovuLepší Jestřábi dostali také možnost přesilové hry. Tu však proti dobře bránícímu soupeři nevyužili.

Nejnebezpečnějším Hanákem byl Frank Kučera, ale ani on nedokázal své šance přetavit v branku.

V samotném závěru první třetiny poprvé vážněji zahrozili hosté, ale Kocián byl na Hudáka připraven.

Tempo upadlo a Baník udeřil

S nerozhodným stavem chtěli domácí rychle něco udělat, a tak hned zkraje druhé dvacetiminutovky se vrhli do útoku. Ale ani Jurík ani Šebek skóre neotevřeli.

Naopak do velké šance se dostal Sokolov. Sýkora však prázdnou bránu netrefil.

Tempo hry začalo upadat. Navíc domácí se nedokázali přes výbornou obranu hostů a Habala v bráně prosadit.

Toho využil Baník a v jednatřicáté minutě zasadil Prostějovu nečekanou ránu. Habal vyhodil kotouč až na rozjetého Kverku, ten pak nedal Kociánovi šanci.

Hanáci zůstali zaskočeni a do konce třetiny nesrovnali. Sýkora
v závěru druhé periody znovu nepříjemně prověřil Kociánovy reflexy.

Tlak ve třetí třetině rozhodl

Prostějovští Jestřábi v prvoligové baráži proti SokolovuTřetí část byla pro Prostějov rozhodující.

Jestřábi museli rychle srovnat, pokud chtěli pomýšlet na úspěch. To se jim také podařilo. Při hře ve čtyřech se probil před sokolovskou bránu Coufal a protlačil puk za Habala.

Poté domácí zahájili obrovský útočný tlak. Z něj vytěžili přesilovou hru. V ní však nebyli úspěšní.

Ve dvaapadesáté minutě se ale tři tisíce diváků dočkaly vítězné branky. Konečně se totiž prosadil Frank Kučera.

Aktivita domácích stále nepolevovala. Luňákův pokus zastavil Habal, ale poté přišla velká chvíle Aleše Knesla.

Duba poslal po vyhraném buly kotouč právě tomuto obránci. Knesl svou dělovkou nedal Habalovi žádnou šanci.

Závěr zápasu už nepřinesl další branku, a tak si Prostějovští připsali první barážovou výhru.

Sedm hodin cesty hrálo roli

Prostějovští Jestřábi v prvoligové baráži proti Sokolovu„Byli jsme po celý zápas lepší. Naše převaha byla
v prvních dvou třetinách spíše platonická. Nevytvořili jsme si žádné výrazné šance," řekl po utkání prostějovský kouč Petr Zachar a s úlevou pak popsal třetí třetinu:

„Tam jsme zvýšili důraz do brány, což se nám vyplatilo. Soupeře jsme už plně přehrávali."

„Věděli jsme, že je Prostějov silný v útoku, a to se nám
i potvrdilo. Celý zápas jsme bránili, vyšel nám i brejk
a vedli jsme 1:0. Bohužel jsme nezvládli začátek třetí třetiny, kdy domácí vyrovnali na 1:1. Po další inkasované brance už bylo těžké stav otočit," přiznal sokolovský kouč Mikuláš Antonín.

Lodivod Baníku také dodal, že svůj podíl na prohře má i dlouhá cesta:

„Takovou cestu jsme ještě nikdy neabsolvovali. Takže to mělo vliv. V nohách jsme navíc měli těžký zápas s Kolínem."

Také podle prostějovského kouče Zachara měla dlouhá cesta vliv na utkání:

„Určitě svou roli hrálo i sedmihodinové cestování. To je důvod, proč my chceme v Sokolově hrát v pátek a mohli si poté odpočinout. Každý den odpočinku je důležitý."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC BANÍK SOKOLOV 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 45. Coufal (Venkrbec, Malý), 52. Kučera (Venkrbec, Duba), 55. Knesl (Duba) – 31. Šik (Habal). Vyloučení: 2:6, navíc Parýzek (Sokolov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3322.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Polák, Malý, Kolibár, Veselý, Švaříček, Knesl – Stejskal, Luňák, Venkrbec – Černý, Šebek, Jurík J. – Duba, Indra Kučera – Belay, Coufal, Antončík. Trenér: Petr Zachar

HC Baník Sokolov: Habal – Rohan, Parýzek, Tomeček, Ruprecht, Schusser, Šik – Boušek, Kverka, Vaněk, Bauer, Dobřemysl, Rohan, Sýkora, Hudák, Švec, Kašpar, Račanský, Říha. Trenér: Mikuláš Antonín.

Další výsledek 3. kola:

Kolín – Beroun 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 53. a 60. Šafránek, 23. Kadlec, 39. Pácal, 58. Mejzr – 24. Kubeš, 47. Půlpán. Rozhodčí: Doležal, Úlehla – Kis, Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Chalupa (Beroun) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1600.

Šofér otočil auto na střechu, zamknul a zmizel

Po řidiči, který boural v Brodku u Prostějova, pátrají policisté. Ti zjišťují okolnosti nehody, k níž došlo v pátek asi ve dvě hodiny ráno a řidič z místa zmizel.

Řidič nechtěl čekat na projetí vlaku, raději zničil závory

O závory přišel v pátek železniční přejezd v Ptenském Dvorku. Zničil je netrpělivý řidič, který nehodlal čekat na projetí vlaku.

Miss středních škol: Chtěla jsem také stát na pódiu, tak jsem se přihlásila

ROZHOVOR / Novou MissOK je od pátku Lucie Henslová z Olomouce. I přes úspěch v soutěži krásy středních škol Olomouckého kraje se chce sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského soustředit hlavně na vzdělání.

Mažoretky nadchly němčické publikum

VIDEO / Více než sto mažoretek o víkendu zaplavilo němčickou sportovní halu. Ta v neděli odpoledne patřila jejich kvalifikaci na republikové mistrovství. Bylo se tak na co dívat. Své umění předváděly jak téměř dospělé slečny, tak holčičky, které ještě nejsou pomalu školou povinné.