VYBERTE SI REGION

První bitva je za námi. Kozlové "utrkali" Jestřáby až na nájezdy

Kolín, Prostějov – Vrchol hokejové sezony je tady. Ve středu večer se vydali prostějovští Jestřábi na kolínský led, aby zde zahájili barážová klání. Svěřencům trenéra Zachara se však vstup do poslední části sezony příliš nevyvedl. Hanáci sice několikrát vedli, nakonec ale prohráli v samostatných nájezdech.

2.4.2014 AKTUALIZOVÁNO 2.4.2014
Fotogalerie
3 fotografie
Jestřábi v baráži proti Kozlům

Jestřábi v baráži proti KozlůmFoto: Jan Kobzáň

Hned úvodní třetina ukázala kvalitu obou celků a také pět gólů. Jestřábi se neznámého soupeře vůbec nezalekli a už v první minutě vstřelili branku. Tlak prostějovských hokejistů přetavil v radost David Šebek. Domácí se vzpamatovali až díky přesilovce ze čtvrté minuty. Na trestnou lavici se odporoučel Polák a po minutě hry bylo skóre srovnáno. Pavel Šifta nedal Kociánovi šanci.

Prostějov se ještě neoklepal z vyrovnávacího gólu a už znovu inkasoval. Kolínský kapitán Josef malý poslal svůj tým do vedení. Jestřábům se nepodařilo využít své početní výhody. Nakonec přece jen srovnali, když Sejpala prostřelil Belay.

Minutu před koncem první části musel kolínský gólman kapitulovat potřetí. Střelcem vedoucí branky byl Matouš Venkrbec.

„Vstup do zápasu jsme měli poměrně dobrý. Bohužel nás sráželi naše zbytečné fauly," litoval prostějovský trenér Petr Zachar a také dodal na adresu soupeře: „Kolín nás překvapil jednoduchou hrou právě v přesilovkách. Neustále kotouč nahazoval na naší bránu, což se mu nakonec vyplatilo."

Hanáci byli aktivní také hned na začátku druhé třetiny. Gólově se neprosadili ani Jurík ani Luňák.

Největší šance Jestřábů přišla v devětadvacáté minutě, když se dostali do přečíslení tří na jednoho. Lukáš Skokan však jejich pokus ubránil. Vzápětí pak přišla studená sprcha. Petr Morkes překonal Kociána
a hrálo se opět od začátku. Do konce druhé třetiny už žádná branka nepřišla.

Třetí dvacetiminutovka pokračovala v aktivním pojetí hry na obou stranách. Ve čtyřicáté páté minutě pak přišel přesilovkový gól z prostějovských holí. Bartákovo vyloučení potrestal Filip Švaříček a opět tak dostal Jestřáby do vedení.

Kolínští Kozlové však znovu zabrali. Morkes na Kociána ještě nestačil, ale vyrovnání přece jen přišlo. Čtyři minuty před koncem neuhlídali oslabení Hanáci Kadlece, který po spolupráci s Mejzrem a Valáškem zakončoval do prázdné brány. Bitva mezi Prostějovem a Kolínem tak
v normální hrací době neměla vítěze.

„Deset minut jsme byli ve třetí třetině jasně lepším týmem. Potom přišel hloupý útočný faul, který nás značně oslabil. Dostali jsme se z pod tlaku, ale v zápětí fauloval opět v útočné třetině Šebek. Pak jsme už inkasovali gól," popisoval smutný Zachar.

Domácí dohrávali v prodloužení přesilovou hru, ale nedokázali ji využít. Kolínští Kozlové byli nebezpečnějším týmem, který se několikrát dostal před Kociána a také ho dokázal ohrozit. Branka však nepadla a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Šifta ani Venkrbec se neprosadili. Naopak domácí kapitán Malý Kociána překonal. Vzápětí se netrefil Stejskal. David Šafránek tak mohl rozhodnout a to také udělal. Kolín nakonec zvítězil 5:4.

„O výhru jsme se připravili sami. Dělali jsme zbytečné fauly, které postavily Kolín vždy na nohy," kroutil hlavou prostějovský kouč Petr Zachar, který mohl jen litovat: „Přitom jsme vůbec nehráli špatně. Řekl bych, že jsme byli lepším týmem po většinu zápasu. Bohužel kdykoliv jsme vedli, tak jsme neukázněností vrátili domácí do hry."

KOLÍN – PROSTĚJOV 5:4 PO SAM. NÁJEZDECH (2:3, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 4. Šifta, 5. Malý, 32. Morkes, 57. Kadlec, rozhodující sam. nájezd Šafránek – 2. Šebek, 13. Belay, 20. Venkrbec, 46. Švaříček. Rozhodčí: Hejduk, Čech – Gut, Rittich. Vyloučení: 4:7, navíc Šebek (Prostějov) 10 min. Bez využití. Diváci: 2110.

Kolín: Sejpal – Muláček, Pýcha, Pácal, Kulhánek, Hanzl, Barták, Skokan – Šifta, Kozák, Zumr, Morkes, Semirád, Malý, Ježek, Marvánek, Kadlec, Mejzr, Jankovský, Šafránek, Valášek. Trenér: Václav Rác.

Prostějov: Kocián – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibar, Polák, Malý – Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Stejskal, Coufal, Belay, Indra, Jurík, Duba, Kučera, Venkrbec. Trenér: Petr Zachar.