VYBERTE SI REGION

Prostějovští Jestřábi dostali od Slavie druhý výprask

Praha, Prostějov – Druhý čtvrtfinálový zápas přinesl Prostějovu druhé zklamání. Jestřábi nakonec prohráli ještě větším rozdílem než v pondělí, a to přitom už ve druhé minutě vedli. Přecechtělův tým nakonec znovu inkasoval pět branek a domů se vrací
s dvěma prohrami. Vstup do play-off je zatím spíš prostějovskou noční můrou než krásným snem.

1.3.2016
Fotogalerie
13 fotografií
Slavia - Prostějov. 2. čtvrtfinále

Slavia - Prostějov. 2. čtvrtfináleFoto: Michal Káva

„Výsledek je sice 5:1, ale ta naše hra byla rozhodně lepší než v pondělí. Prostě jsme zase udělali moc individuálních chyb, které nám zápas prohrály," krčil rameny asistent prostějovského trenéra Jiří Vykoukal.

V pondělí vstup Jestřábům do zápasu nevyšel. V úterý to však už byla radostnější podívaná, alespoň na chvíli. Hanákům stačily necelé dvě minuty a otevřeli skóre. Cetkovský našel během rychlého protiútoku Venkrbce a ten přihrál skvěle postavenému Drtinovi. Prostějovský dlouhán pak neměl problém Hylaka překonat. V sedmé minutě hry využil Hruškovu přihrávku z rohu Mikulík a srovnal.

„Velká chyba byl gól na 1:1. Před brankou byl volný hráč obklopený třemi našimi a nikdo jej nepokryl. Krejčík měl pak sice asi tři velké šance, ale gól jsme už nedali," líčil zklamaný Jiří Vykoukal.

Po dvanácti minutách hry znovu zvedali domácí hráči ruce nad hlavu. Mikulík trefil tyčku, odražený puk pak našel pod Horčičkou Šafránek a poslal svůj celek do vedení. Srovnat mohl Krejčík, který to zkoušel rychlým nenápadným průnikem zleva. Všiml si jej však Hylák a jeho střelu pokryl. Do konce úvodní části žádný další gól nepadl.

Začátek druhé třetiny patřil domácím, kteří si připsali už třetí trefu. Tentokrát Hraška vypálil puk za Horčičku hned po vyhraném buly. Slavisté navíc v nepříjemných útocích pokračovali dál. Hylákovi dělal největší vrásky Drtina, ale prostějovskému obránci se nedařilo přidat další gól.

Vykoukal: Slavie si svoje splnila a teď je řada na nás

Naopak velkou šanci měl Cetkovský. Ten během přečíslení zkusil obelstít Hyláka kličkou. Gólmanova výstroj však puk schovala. Minutu a půl před koncem třetiny se ve vlastním oslabení dostal do úniku Martin Novák, dokonce udělal kličku přes Hylakův beton, ale kotouč nedotlačil za brankovou čáru.

„První dvě třetiny jsme soupeře dokázali přestřílet, ale góly jsme dostali po chybách. To rozhodlo," zopakoval asistent jestřábího lodivoda.

Zlom ve vývoji zápasu nepřinesla ani poslední třetina. Jestřábi místo touženého srovnání znovu inkasovali,
a to hned dvakrát. Nejprve však Šafránek rozezvonil konstrukci Horčičkovy svatyně. O deset minut později už přišla na řadu čtvrtá branka Sešívaných.

Robinson si najel před Horčičku, oklamal obránce a poslal puk volnému Vasovi. Ten z blízka zamířil pod Horčičkovu vyrážečku. Dvě a půl minuty před koncem duelu zkusili Jestřábi hru bez brankáře, ale ta se jim nevyplatila. Bahenský vybojoval kotouč a přes celé hřiště jej poslal do prázdné klece. Pražský výběr tak vyhrál i druhý zápas, a to jasně 5:1.

„Slavie si svoje splnila a teď je řada na nás. Doma to bude určitě lepší. Teď si trochu odpočineme a musíme zapracovat na přechodu středního pásma, to nám dělá zatím velké problémy. V úterý jsme byli i přes prohru lepší než v pondělí a věřím, že doma ukážeme svou sílu," doufá Jiří Vykoukal.

HC SLAVIA PRAHA – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Mikulík (M. Hruška), 13. Šafránek (Mikulík, D. Hruška), 22. Hraško (Šafránek), 52. Vas (Robinson, Markovič), 58. Bahenský – 2. Drtina (Venkrbec, Cetkovský). Rozhodčí: Krob, Zubzanda – Gerát, Malý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2262. Stav série: 2:0.

HC Slavia Praha: Hylák – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Tuominen, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček. Trenér: Milan Razým.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný – Luňák, Venkrbec, Cetkovský – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin, Volek, Kuncek. Trenér: Kamil Přecechtěl.

1.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nově narozená miminka na Prostějovsku - 41. a 50. týden roku 2016

Prostějov - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Prostějovský deník narozeným dětem, rodičům gratulujeme.

Z Prostějova vyletěly balonky k Ježíškovi. Děti i dospělí poslali stovky přání

Prostějov – Stovky lidí i letos přitáhlo na Pernštýnské náměstí v Prostějově vypouštění fialových balónků Ježíškovi. Na nich jako vždy nemohla chybět malá ani větší přání dětí, někdy i jejich rodičů.

Schyluje se ke třetí bitvě o Hanou. Oplatí Zubři Prostějovu těsné porážky?

Přerov, Prostějov – Bitva o Hanou číslo sedm je tady, vypukne dnes večer v přerovské MEO Aréně. Zatím celkem šestkrát se hokejisté Přerova a Prostějova utkali v soutěžním zápase po návratu obou klubů do druhé nejvyšší soutěže. Čtyřikrát z ostře sledovaného derby odcházeli jako vítězové Prostějovští, dvakrát se radovali Zubři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.