Prohra je příležitost se zlepšit. My už jsme jich měli ale dost, říká Venkrbec

Prostějov /ROZHOVOR/ – Hokejovým Jestřábům se v posledních třech kolech příliš nevedlo. Slavie i Havířov je porazili. S Kladnem sice Prostějov vybojoval bod, ale pouze jeden. Tabulkou se tak Hanáci propadají stále níž. Sen o přímém postupu do play off se vzdaluje, a to se projevuje i na náladě v kabině. To pozorně vnímá i prostějovský kapitán Matouš Venkrbec.

8.1.2017

Prostějovští hokejisté prohráli svůj první domácí zápas v novém roce s pražskou Slavií 2:3, a to gólem z poslední minuty hry.Foto: DENÍK/Lukáš Horák

Matouši, o body se Slavií jste přišli v poslední půlminutě zápasu. Jak se to hodnotí?

Je to hodně frustrující. Myslím si, že jsme byli lepším týmem na začátku zápasu a zase jsme první inkasovali, což je hrozný. Trenér nám říkal, že z šestnácti posledních zápasů jsme čtrnáctkrát dostali první gól. To je prostě strašný. Stojí nás to strašně moc sil, a to nejen fyzických, ale i psychických. Samozřejmě nejsme v nějaké herní pohodě. Bylo to vidět, že jsme chvíli tlačili a pak zas jsme měli nějaké výpadky. Pořád tam ale byla velká snaha s tím zápasem něco udělat. I když jsme dostali druhý gól, tak myslím, že jsme zaslouženě vyrovnali.

Ale okamžitě po vašem vyrovnání přišla rozhodující branka Slavie.

Bohužel v závěru jsme to nezvládli. Poslali jsme se do čtyřech a trošku se v tom závěru ukázalo, který tým teďka hraje nahoře. Prostě byli klidnější v té koncovce a my jsme šance měli, ale v průběhu zápasu nevyužili. Ukázalo se, že Slavie je v pohodě. Ten zápas nakonec se štěstím, i když co je to štěstí, zvládli.

Cítíte tam nějakou větší nervozitu na začátku zápasu, když jste už čtrnáctkrát inkasovali první gól?

Je to taková nervozita a zároveň taková přemíra snahy. Taková křeč a ono to pak působí asi nějak těžkopádně. Chybí nám taková lehkost a prostě se strašně nadřeme. Hlavně v tom zakončení je důležité, aby byl hráč v takové pohodě. Nachystaný, ale zároveň uvolněný, a to teďka není naše situace. Musíme se k tomu dostat tvrdou prací.

Na druhou stranu se vám jak se Slavií, tak s Kladnem podařilo vrátit do zápasu. To je alespoň něco pozitivního, ne?

Těžko se v tom hledá pozitivum, protože my nechceme ty zápasy prostě honit. To je samozřejmě dobře, že ty zápasy dokážeme vyrovnat, ale to je strašně chabá náplast, to je jeden ze dvou zápasů. Zase prohra doma. Samozřejmě s odstupem času tam najdeme nějaká pozitiva i negativa. Budeme se snažit z té prohry posunout, ale bohužel nic pozitivního teďka nevidíme.

Když se podíváte na tabulku, tak play off se blíží a vy klesáte. Vnímáte to, nebo si říkáte play off je ještě daleko, to se zlomí?

To vůbec ne. My už hrajeme play off zápasy teďka, to už je dané. Minimálně, co se zlomil kalendářní rok, tak víme, že zbývá čtvrtina. Každý zápas je pro nás play off, i když to tak nevypadá. Hrajeme o desítku, to je jasné.

Když se vrátíme do Kladna, tam váš výkon nebyl špatný. Střelecky jste se soupeři vyrovnali, ve druhé půli jste byli lepším týmem.

Bylo to dost podobné. Byli jsme aktivnější v úvodu, potom jsme inkasovali a přišla tři oslabení za sebou. To určilo zbytek první třetiny, kde nás soupeř přehrál. Ve druhé třetině zase vyrovnaný zápas a opět jsme my inkasovali. Přesto jsme to nesložili a zase jsme dřeli a v power play, stejně jako v sobotu jsme srovnali, zaslouženě. Se Slavií to bylo podobné, ale s horším výsledkem.

Nemáte strach, že ten průběh sobotního zápasu, kdy jste z euforie spadli na takové pomyslné dno, že to může s týmem ještě víc zamávat?

Zamávat? S těmi nervy nejsme zrovna nahoře. Samozřejmě, že to s námi zamává, ale zase na druhou stranu čeká nás volný den a potom si to rozebereme a prohra je příležitost se zlepšit, ale už jsme jich měli dost. Hodila by se nějaká výhra. Další prohra, další možnost se poučit a dostat se nahoru. Odrazit se ode dna.

8.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Kam o víkendu? Na metal, ostatke či karnevaly

Následky silného větru v Olomouckém kraji. 24. února 2017
10

Vítr komplikuje dopravu v kraji, domácnosti jsou bez proudu

Nové výstavy i akce. Na zámku v Čechách pod Kosířem vrcholí přípravy na druhou sezónu

ROZHOVOR – Úvodní sezóna, to byl úspěch. Zámek v Čechách pod Kosířem se totiž loni v dubnu po dlouhých letech otevřel veřejnosti. Už první den pak naznačil, že zámek čeká zajímavý a také rušný rok.

Já Prostějov prostě miluji, přiznal Marek Indra

ROZHOVOR/ – Hokejový útočník Marek Indra vybojoval s Prostějovem postup do první ligy. Tu si v dresu Jestřábů i zahrál, pak ale z Hané odešel. Na podzim se z anglického Manchester Phoenix vrátil zpět do jestřábího hnízda. Společně s Matoušem Venkrbcem a Lukášem Luňákem pak vytvořil údernou lajnu.

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.

Děsivé VIDEO: takto se za jízdy rozletí "zavřené" dveře vlaku

Ačkoliv vypadají jako zavřené, ve velké rychlosti se najednou zprudka otevřou. Policie na videu zachytila, jak mohlo v rychlíku ČD dojít k tragickému pádu dvouleté holčičky. Neštěstí stalo loni v létě u Štěpánova na Olomoucku.