Prostějov opět vedl dočasný hlavní kouč Svatopluk Vařeka, který se musel vypořádat s absencí jihlavského dua Pometlo – Kotlík i s olomouckým Petrem Vlkem. Všechny tři neuvolnily mateřské kluby.

V první třetině poslal rozhodčí Jestřáby pětkrát na lavici hanby. Nejen že hosté oslabení díky jistě chytajícímu Petru Tučkovi přestáli, v úvodních dvaceti minutách dokonce Orlovou přestříleli v poměru 14:12.

„Což je vzhledem k tomu, že jsme hráli jen jednu přesilovku slušný počin,“ podotkl Vařeka.

Plány na překvapivý bodový zisk nabourala 22. minuta a první kuriózní situace. Tuček vyráží střelu Grygara před sebe, obránce Jedlička místo toho, aby odpálil puk do bezpečí, šokoval všechny přítomné.

Namířil do vlastní sítě! „Takový vlastenec se opravdu nevidí,“ kroutí hlavou Vařeka.

Jeho svěřenci se ale nepoložili. I nadále si vytvářeli šance a v 47. minutě po zásluze vyrovnali. Jiří Paška přesnou přihrávkou našel Valka a ten věděl co s pukem – 1:1.

Okamžik zápasu přišel šest minut před koncem. Několik hráčů leželo v brankovišti, hra se nepřerušila ani po posunutí Tučkovy svatyně a Grygar poslal kotouč někam, kde bývá prostor tří tyčí. „Já se nemůžu vyjádřit k výkonu rozhodčího, takže nevím, co bych k tomu řekl,“ hlesl Vařeka.

V zoufalé power play inkasoval Prostějov potřetí. „Kluci zápas odbojovali a do dalších utkání je to příslib. Orlová doma obyčejně naděluje čtyři branky i víc, my jsme hráli do 54. minuty 1:1 a pak padl gól, o kterém nemá cenu hovořit,“ dodal trenér Hanáků, který do první lajny nasadil i Martina Dufka.

„Chybělo nám hodně hráčů a tak jsem naskočil,“ řekl jednačtyřicetiletý hrající asistent HK.

HC Orlová – HK Jestřábi Prostějov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Grygar, 54. Grygar, 60. Prokop (Škatula, Potočný) – 47. Valko (Paška). Prostějov: Tuček – Doseděl, Jedlička – Staněk, Paška – Šimek, Kolibár – Dufek, Skokan, Piluša – Cik, Janečka, Žibrita – Kučera, Sedlák, Valko – Ondrejkovič. Trenér Svatopluk Vařeka.