Nepovedená generálka. Prostějov dostal ve Vsetíně šestku

Poslední příprava před startem nové sezony Jestřábům nevyšla. Tým Jiřího Vykoukala prohrál na ledě Vsetína 2:6, když čtyři branky inkasoval již v první třetině. Sezonu Prostějov zahájí v sobotu na ledě Přerova.

5.9.2017

Jakub NeužilFoto: DENÍK/Lubomír Budný

Trenér Vykoukal po zápase kritizoval hlavně hru v defenzivě.

„Ten zápas nám nevyšel. První třetinu jsme ještě byli v autobuse. Udělali jsme spoustu chyb v předbrankovém prostoru. To co to trénujeme, tedy hraní v prostoru před brankou, tam jsme byli strašně průchodní. Ve druhé třetině se trochu zlepšilo,“ konstatoval kouč Hanáků.

O osudu zápasu rozhodla první třetina. Nejprve otevřel skóre v 8. minutě po několika dorážkách Březina. Poté v rozmezí minuty a šesti vteřin vstřelil Vsetín dva góly zásluhou Vávry a Pokorného a na hrozivých 4:0 zvýšil v 18. minutě po přihrávce Kucharczyka Tomáš Frolo.

Třetinu hrůzy trochu zjemnil Voženílek, který gólem v oslabení snížil na 1:4. I přesto bylo o přestávce po první třetině v kabině Prostějova pořádně dusno. „Odehrajeme výborný zápas s Pardubicemi a potom předvedete tohle. Nedůraz, nebruslení, nekoncentrace. Takže v kabině napadal hezká slova,“ přiznal Vykoukal.

Ve druhé třetině si oba týmy rozdělili po gólu. Nejprve zvýšil domácí Holomek, aby o minutu později zkorigoval skóre povedenou tečí Venkrbec. V poslední třetině už pak uzavřel skóre na konečných 6:2 Březina.

Výsledek v generálce na derby s Přerovem tak příliš sebevědomí Jestřábům nedodal. „Doufám, že se tým z toho vzpamatuje. Nemůžeme odehrát jeden výborný a pak takhle špatný zápas. Máme teď tři dny, abychom tým připravili,“ prohlásil trenér Prostějova.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Březina (Markovič, Kucharczyk), 13. Vávra (Frolo), 14. Pokorný (Hořanský, Karafiát), 18. Frolo (Kucharczyk, Ostrčil), 36. Holomek (Hořanský, Slováček), 46. Březina (Markovič) – 19. Voženílek, 37. Venkrbec (Dvořáček, Luňák). Vyloučení 8:3. Využití: 2:0. Diváků: 1275.

Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Teper, Janáček, Holomek, Dundáček, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Vrána, Šilhavý, Kajaba – Hořanský, Pokorný, Karafiát – Finsterle. Trenér: Jiří Dopita.

Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Mikliš, Holík, Žovinec, Pospíchal, Bažant, Horyna – M. Zabloudil, Divíšek, Nouza – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Švec, Fiala, Voženílek – Z. Zabloudil, Hozák, Švarc. Trenér: Jiří Vykoukal.

Autor: Ondřej Kašlík

5.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto

Jestřábi nestačili na Benátky. Stupidní chyby, zlobil se Vykoukal

Stavba rychlé železnice se blíží. Starostka varuje před spekulanty

Řidička seděla muži na klíně, nabourala cizí fabii

Kuriózní případ řeší v těchto dnech policisté na Prostějovsku.

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Prostějovsku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.

Plumlovské vinobraní trápilo počasí, náladu vylepšil burčák a muzika

FOTOGALERIE / Během sobotního odpoledne se na Prostějovsku zdálo, že se počasí nemůže rozhodnout, jestli dá venkovním akcím zelenou. Nakonec ale déšť zasáhl i plumlovský zámek. Ten byl však na nepříznivé počasí vybaven a návštěvníci se tak mohli schovat pod plátěné stany.