Utkání začalo pěkně zhurta a první útok Petrohradu hned po buly zaměstnal gólmana Hamerlíka. Průcha ale mířil jen do jeho náruče. Největší šanci celého utkání spálil dokonce v oslabení Arťuchin, který se dostal do samostatného úniku, jenže na třineckého brankáře nevyzrál.

Třinec měl v úvodních minutách o něco málo více ze hry, z čehož pramenily fauly soupeře. V přesilovkách to však Ocelářům nešlo, ba naopak hrozil Petrohrad. Tým Miloše Říhy si následně také vynutil výhodu, a to hned dvou hráčů v poli. Jeho svěřenci pálili, co to dalo, ale na Hamerlíka si nepřišli. Ten předvedl exkluzivní zákrok i proti Weinhandlovi a jeho pokus lapil do rukavice.

Na první a zároveň jediný gól čekali diváci do 17. minuty. Afinogenov v přesilové hře našem mezi kruhy Petra Průchu a ten rozjásal přerovský zimní stadion.

Úvod druhé třetiny přinesl spíše boj, kdy se oba celky do zakončení příliš nedostávaly. Až kombinace mezi Martenssonem a Weinhandlem zvedla diváky ze sedadel. Druhý jmenovaný ale netrefil poodkrytou klec. Na druhé straně zkoušel překvapit gólmana Štěpánka zpoza branky Havel, český reprezentant si ale prostor u tyče pokryl.

Petrohrad kontroval pěknou souhrou v početní výhodě, na jejímž konci byl Afinogenov, který nechal vyniknout Hamerlíka. Třinecký muž v masce v úvodních minutách třetí části vychytal i Rybina a na druhé straně neuspěl Kohn. Přidat pojistku pro Petrohrad se snažil při akci tři na dva Kruchinin, následně pálil dvakrát Thoresen, jenže Hamerlík držel.

Blízko vyrovnání byl Třinec sedm minut před koncem utkání, kdy Štěpánek zabránil puku v cestě za brankovou čáru jen špičkou položené hole.

Oceláři měli v závěru tlak, dokonce i výhodu čtyřminutové přesilové hry, ovšem kýženou branku se jim nepodařilo vstřelit ani v závěrečné power play.

Oceláři si spravili chuť v nájezdech

Po skončení utkání následovaly na každé straně tři samostatné nájezdy. Do třinecké klece se postavil fanoušky vyvolávaný přerovský odchovanec Martin Vojtek a za svá záda nepustil jedinou penaltu. Postupně si na něm vylámali zuby Průcha, Afinogenov a Rybin. A jelikož hned v první sérii nájezdů uspěl třinecký McGregor, zvítězili Oceláři alespoň na nájezdy.

„Byl to skvělý hokej v parádní atmosféře. Kluci byli na finální zápas naší přípravy výborně připraveni a plnili všechny pokyny, které jsme si řekli. Škoda, hlavně i pro diváky, že nepadlo více branek. Měli jsme tam pěkné akce, ale scházela tomu branka. Pro Přerov to byl obrovský svátek,“ pověděl Miloš Říha, kouč Petrohradu. „Na to, že se jednalo o druhé oficiální utkání a kluci hráli v únavě, která je na nich naložená, tak to nebylo špatné,“ dodal.

Střetnutí okomentoval též trenér Třince Pavel Marek. „Zápas měl na úvod naší přípravy a proti tak kvalitnímu soupeři slušné tempo. Museli jsme ale improvizovat, máme totiž nějaké hráče mimo hru, takže ani v přesilovkách nebyla ideální souhra. Šance jsme neměli až tak vypracované. Někdy jsme hráli zbytečně složitě. Měli jsme více střílet a jít do tlaku před branku. Je to ale začátek. Musí se to ještě všechno vypilovat. Máme na to měsíc čas,“ řekl.

SKA Petrohrad – HC Oceláři Třinec 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 18. Průcha (Afinogenov).
Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. Buly: 30:22. Střely na branku: 28:22. Diváci: 3000 (vyprodáno). Rozhodčí: Mikula, Přikryl – Tošenovjan, Chytil.
SKA Petrohrad: Štěpánek – Kalinin, Koltcov, Denisov, Grebeshkov, Vishnevsky, Vorobyev, Petrov, Berdyukov – Průcha, Thoresen, Afinogenov – Weinhandl, Martensson, Klimenko – Nepryaev, Fedorov, Arťuchin – Kucheryavenko, Rybin, Kruchinin. Trenér: Miloš Říha.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík (na nájezdy Vojtek) – Hrabal, Zíb, Richter, Lojek, Pavlík, Seman, Hudec, Cartelli – Květoň, Bonk, Adamský – Orsava, Kohn, Polanský – McGregor, Rufer, Hrňa – Hampl, Ostřížek, Havel. Trenér: Pavel Marek.