Po velkých finančních potížích přivítal v úvodním kole druhé ligy Prostějov Šternberk. Krajské derby se vším všudy vyvrcholilo vítězstvím hostů v penaltové loterii.

„Jsem zklamán za bod. Jsem totiž maximalista. Vždy chci vítězství,“ prozradil svou životní filozofii trenér Jestřábů Alois Chlustina. Přesto šel v jeho pozápasovém hodnocení nalézt i tón jakési spokojenosti. Prostějovští nechali na ledě srdce.

„Viděli jsme kvalitní hokej z obou stran. Pro nás rozhodlo větší štěstí v koncovce. Průběh hry byl vyrovnaný. Domácí měli víc vyložených šancí. Nás podržel výborným výkonem brankář Pekař,“ chválil muže šternberského brankoviště kouč Lubomír Fischer.

Gólmani byli ozdobou vyrovnaného boje. Domácí jednadvacetiletý Adam Švach předvedl suverénní zákroky a pasoval se na nejzářivější hvězdu Jestřábů. „Našeho mladíka v bráně bych vyzvedl. Jinak celkově byl výkon kompaktní,“ doplnil Chlustina.

Jako povolený dopink zafungovala olomoucká trojice Staněk, Paška, Vlk. „Kluci nám moc pomohli,“ děkoval Chlustina ještě jednou Olomouci za kladné vyřízení střídavých startů.

Prostějov se po první nerozhodné třetině ujal vedení trefou Sedláře z 23. minuty. Už za deset minut ale prohrávali. Bod zajistil ve vyhroceném závěru pohotovou tečí Krajíčkova nahození Piluša.

Prodloužení nic podstatného nenabídlo. O radosti Šternberka rozhodly nájezdy.

„Za bod jsme rádi. Netvrdím, že jsme outsideři, ale musíme dohnat fyzičku. Za měsíc nám tady tyto týmy brát body nebudou. O tom jsem přesvědčený,“ věří Krajíček.

HK Jestřábi Prostějov – HC TJ Šternberk 2:3 s.n. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Sedlář (Dostál, Syrůček), 58. Piluša (Krajíček) – 30. Dobrý (Fiala, Trunda), 34. Jurdič T., rozh. náj. Fiala. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700.

Prostějov: Švach – Raszka, Krajíček, Doseděl, Paška, Staněk, Kolibár – Piluša, Žibrita, Vlk – Dostál, Sedlář, Syrůček – Berčák, Cik L., Jakubec – Kučera, Cik J., Jedlička. Trenér Alois Chlustina.

Šternberk: Pekař – Stříteský, Zapletal, Hruška, Jurák, Fiala, Dobrý, Anděl, Hrbatý, Vích, Trunda, Jurdič T., Fekiač, Musil, Kohút, Klimovič, Zima, Jurdič J., Tomášek. Trenér Lubomír Fischer.