Přerovští Zubři tak zvládli oba duely a postupují do semifinále play off.

Domácí Prostějov zaskočil v úvodu Zubry svojí bojovností a po zásluze ovládl úvodní třetinu.

Na vedoucí branku Radka Meidla ze čtvrté minuty navázal druhou prostějovskou trefou David Šebek.

Zubři byli opaření, přežili ale oslabení pět na tři a to je postavilo na nohy.

Ve druhé třetině to byli hosté, kteří diktovali tempo hry. A také snížili zásluhou Kotáska na rozdíl jediné branky.

Přerovští měli další gólovky, ale Sedlář držel prostějovské akcie ve hře.

Ve třetí třetině se Jestřábi spíše soustředili na udržení náskoku, což se jim nakonec nevyplatilo.

Prostějov v posledních pěti minutách přežil dvě oslabení a třicet vteřin před koncem dokonce začala přesilová hra domácích.

Ti ale po hrubé chybě obrany inkasovali a zápas dospět do prodloužení.

Ošidné nájezdy

V něm domácí pokračovali v přesilovce, ale tu nevyužili a rozhodovat museli nájezdy. V nich ani jeden z domácích Tihláře nepřekonal. Hádanku zápasu rozluštil přerovský Ditrich, který zařídil Přerovu postup do semifinále play off.

„Šance byly na obou stranách, ale my jsme bohužel takticky nezvládli závěr a nechali si dát zbytečný gól, když už jsme hráli přesilovku pět na čtyři. Myslím, že se nemáme za co stydět, ale ve finále nám chybělo trochu štěstí,“ prohlásil trenér Jestřábů Petr Zachar.

„Jeli jsme sem vyhrát, ale nebylo to pro nás jednoduché. Dostali jsme dva hloupé góly a těžko se nám to dohánělo. Měli jsme hodně šancí a zápas jsme mohli otočit, ale podařilo se nám to až v poslední minutě. Ale takový je hokej,“ usmíval se spokojený trenér Zubrů Lubomír Oslizlo.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 2:3sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Meidl (Kolibár, Coufal), 8. Šebek (Šimo, Zbořil) – 24. Kotásek (Kolařík), 60. Ševčík, 71. Ditrich (rozhodující nájezd). Rozhodčí: Pokorný – Lukš, Musil. Vyloučení: 10:9 navíc Kotásek (PRE) 10 min. OT. Bez využití. Diváků: 3153.
Prostějov: Sedlář – Peštuka, Kolibár, Doseděl, Staněk, Halouska, Paška – Zbořil, D. Šebek, Šimo – Smejkal, Čuřík, Žajgla – Coufal, Bartošek, Meidl – Stejskal, Duba, D. Zachar. Trenér: Petr Zachar.
Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Musil, Osina, Vlček, Valenta, Ferenc, Novajovský – Kolář, Sprušil, Ševčík – Kočara, Kolařík, Kotásek – Menšík, Sedlák, Ditrich. Trenér: Lubomír Oslizlo.