Jestřábi tentokrát nájezdy zvládli

PROSTĚJOV - Tři body vytěžili hokejisté HK Jestřábi Prostějov ze dvou úvodních duelů 1. ligy mužů 2007/08 na domácím ledě. Zatímco vstupní prohra na samostatné nájezdy s Havířovem byla jednoznačnou ztrátou, sobotní vítězství stejným způsobem nad favorizovaným Brnem lze považovat za jasný úspěch.

17.9.2007

Trenér Jestřábů Martin Stloukal (první zleva) se svým asistentem Jiřím Vítkem.Foto: DENÍK/Milan Začal

Prostějov – Brno 4:3 SN (2:2, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 16. Opatovský (Piecha, Bartoň), 20. Fojtík (Šúrek, Mikšovský), 25. Fojtík, rozhodující nájezd Kotásek – 10. Dlouhý (Lipina, Lhotský), 19. Moskal (Ambruz), 29. Lipina. Rozhodčí: Trombík – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:5. Navíc: Kumstát 5 minut + do konce utkání – Čech 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. Diváků: 3500. Sestava Prostějova: Štůrala – Chovan, Kumstát, Vomela, Procházka, Suchý, Bartoň, Hegegy – Vrba, Piecha, Opatovský – Berzinš, Kotásek, Bartošek – Fojtík, Šúrek, Vymazal – Škatula, Mikšovský. Trenéři: Martin Stloukal a Jiří Vítek.

Více než třemi tisícovkami fanoušků zaplněné hlediště sledovalo v úvodu tlak hostí. Papírově velice silní Jihomoravané jej korunovali v 10. minutě, kdy Dlouhý prostřelil Štůralu ranou z levého kruhu – 0:1. Krátce nato přišlo – bohužel tradiční – divácké extempore se světlicí, jež přilétla na led z ochozů a dýmem zamořila celou HŽP Arénu. Sudí museli střetnutí na čtvrt hodiny přerušit a teprve po uplynutí této doby mač pokračoval, ačkoliv viditelnost ani dýchatelnost rozhodně nebyly ideální. Pauza však jakoby pomohla Hanákům zbavit se přehnaného respektu, což vedlo k vyrovnání Opatovského na 1:1 z přesilovky čtyř proti třem. Podruhé poslal Kometu do vedení v 19. minutě Moskal, ovšem ještě před první sirénou znovu srovnal Fojtík – 2:2.

Stejný hráč strhnul skóre na stranu Jestřábů ve 25. minutě, když ujel z brněnského tlaku do sóla a zakončil jej přesně pod víko – 3:2. Gólová přestřelka úvodní poloviny atraktivní bitvy tím ale ještě neskončila, neboť ve 28. Lipina pohotovou dorážkou z bezprostřední blízkosti v početní převaze potřetí překonal Štůralu – 3:3. Za prostějovskou klecí se vzápětí servali Kumstát a Čech, což pro oba znamenalo předčasný konec zápasu kvůli odchodu pod sprchy.

Ve zbytku prostřední části stejně jako ve většině té třetí pak herní vzrušení dost opadlo, protože se hokejoví sokové mnohem víc zaměřili na bezpečnější defenzivu. Velice slibně jí pronikl až ve 42. minutě hostující Černý, jehož tutovku však skvěle zneškodnil Štůrala. Na druhé straně si Jarina počínal naprosto stejně proti příležitosti aktivního Fojtíka, kterému tím znemožnil hattrick i rozhodnutí v normální hrací době. Prodloužení patřilo jednoznačně Kometě, zvlášť když její převahu umocnila přesilová hra. HK se naštěstí s vypětím všech sil ubránil a v samostatných nájezdech slízl vítěznou smetanu. V dresu favorita totiž na Štůralu nevyzráli Vostřák, Padělek ani Černý, zatímco Prostějov střelecky podržel po dílčím neúspěchu Opatovského chladnokrevný Kotásek. Jarinu si vychutnal efektním blafákem a zařídil tím důležitý dvoubodový zisk – 4:3.

Hlasy po utkání

Martin Stloukal, kouč HK Prostějov:
„Po Havířovu jsme provedli důkladný rozbor na videu a s hráči rozebrali všechny chyby, což nám proti Kometě hodně pomohlo. Také se ukázalo, že když kluci plně důvěřují novému systému hry, tak funguje a můžeme uspět i s tak silným soupeřem. Brno má velkou kvalitu, jenže my proti němu zahráli velmi dobře a kvalitním výkonem si zasloužili bodovat. Výsledek mě moc těší i kvůli našim příznivcům, kterých dnes přišlo mnohem víc než na úvodní zápas s Havířovem. Jen mě mrzí to extempore s dýmovnicí vhozenou na led. Teď už se plně soustředíme na pondělní derby v Olomouci, kam jedeme neprohrát. Žádné oslavy před tímto očekávaným soubojem nepřichází v úvahu, musíme se na soupeře pořádně připravit.“

Josef Fojtík, střelec večera:
„Oboustranně byl k vidění dobrý hokej, my i Kometa jsme předvedli perfektní výkon. Se dvěma góly jsem určitě spokojený, ale mnohem větší radost mám z toho, že jsme uspěli jako tým. Jedinou kaňkou výborného utkání se stala ta nešťastná dýmovnice. Derby v Olomouci? Beru ho jako zcela normální zápas. Věřím, že všechno špatné už je za námi a že se fandové nebudou chovat nijak extrémně. Snad se střetnutí normálně dohraje.“

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Mistrovské utkání III. třídy OFS Prostějov mezi Sokolem Olšany a FC Kostelec na Hané B.
1 29

Olšany zachránily v derby s Kostelcem bod

Lídr ODS Michal Zácha odpovídal ON-LINE

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jubilejní ročník Memoriálu Gustava Frištenského se opět vydařil

FOTOGALERIE / V prostějovské Tělocvičné jednotě Sokol I pracují trenéři zápasu s mládeží velmi dobře a perspektivně. Potvrdily to jejich výsledky i na jubilejním XXX. ročníku Memoriálu Gustava Frištenského, který probíhal minulou sobotu v sále prostějovské sokolovny na Skálově náměstí.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.