VYBERTE SI REGION

Jestřábi zdolali i napotřetí Opavu, tentokrát až v prodloužení

Prostějov – Souboj prostějovských hokejistů se Slezanem Opava pokračoval třetím vzájemným zápasem v řadě. Jestřábi se ve dvou předešlých kláních radovali z vítězství, ale Opavané v sobotu chtěli stůj co stůj jejich sérii přerušit a průběh utkání tomu jen napovídal. Svěřenci trenéra Zachara dokázali postupně třikrát srovnat nepříznivý stav a v prodloužení vybojovat cenné dva body.

8.12.2012 4
Fotogalerie
24 fotografií
Jestřábi proti Opavě

Jestřábi proti OpavěFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Hned úvodní část patřila hostujícímu týmu. Slezané jakoby chtěli Prostějovu vrátit předchozí porážky i s úroky. V první minutě se po buly prosadil Lukáš Černý, který tečoval Tichého přihrávku. Domácí zůstali očividně zaskočení a jen s obtížemi se vraceli do hry. V desáté minutě navíc přišla další rána. Tůma přihrál na najetého Jakuba Vítka a ten si blafákem vychutnal i brankáře Vrbu. Za dvacet sekund se krize ještě prohloubila. Měch střelou od mantinelu trefil mezeru mezi Vrbovou lapačkou a betonem. Za stavu 3:0 pro Opavu vystřídal trenér Zachar gólmany a mezi tyčky prostějovské brány se postavil Lukáš Vydržel. Změna oživila hru domácích a přinesla i úpravu nepříznivého skóre na 3:1, poté co se prosadil Robin Ševčík.

Druhá třetina se nesla v duchu dvouminutových trestů, především hráči Slezanu trávili většinu času na trestné lavici, ale Jestřábům se nedařilo prosadit se, a to ani v přesilovkách pěti na tři. Až v polovině druhé dvacetiminutovky to zlomil Zdeněk Novosad, který střelil nad ležícího brankáře Šafránka. Domácí celek měl našlápnuto k vyrovnání, a toho také dosáhl. Kumstát předal puk před branku Davidu Šebkovi, který neměl problém trefit odkrytou klec. Radost Jestřábů však netrvala dlouho, protože Opava stačila využít přesilovky a dát gól na 4:3. Šťastným střelcem byl Lukáš Černý.

Třetí část pokračovala v ofenzivním stylu hry. Domácí chtěli opět dorovnat nepříznivý stav a zásluhou Michala Černého se to i povedlo. Ale obdobně jako v předešlé situaci ani ne po dvou minutách dokázali hosté na branku odpovědět. Kumstát udělal ve středním pásmu chybu. Kotouče se zmocnil Michal Mlýnek a tvrdou ránou prostřelil Vydržela mezi betony. Slezané opět vedli. Sedm minut před koncem hrací doby přišlo další vyloučení hostů a první útok Prostějova jej využil prakticky okamžitě. Novosad vyhrál buly, posunul na Handla a ten z první prostřelil Šafránka. Stav 5:5 vydržel až do konce třetí třetiny.

V prodloužení se lépe vedlo Jestřábům, kteří se snažili rozhodnout co nejrychleji. Do velké příležitosti se dostal obránce Jedlička, který byl ale nedovoleně atakován a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Toho se Jedlička chopil a blafákem mezi Šafránkovy betony rozhodl o třetí výhře Prostějova nad Opavou.

„K zápasu nemam co říct,"vyjádřil se stručně očividně rozladěný trenér Opavy Karel Suchánek.

„Utkání bylo úplně stejné jako v Opavě. Katastrofálně jsme vstoupili do zápasu. V Opavě nás podržel Adam Vrba, ale dneska mu to nevyšlo a prohrávali jsme rychle 3:0. Musím klukům poděkovat, že to nepoložili a do zápasu se vrátili a uhráli jsme pěkný výsledek," ohodnotil zápas domácí trenér Petr Zachar a dodal: „ kdyby mi někdo před tímto trojzápasem, řekl, že třikrát porazíme Opavu, tak bych mu nevěřil. Ale odedřeli jsme si to a máme osm."

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 6:5 po prodl. (1:3, 2:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Ševčík (Černý), 31. Novosad (Arnošt, Ševčík), 39. Šebek (Kumstát, Černý), 46. Černý (Šebek), 54. Handl (Novosad), 63. Jedlička – 1. Černý (Tichý, Měch), 10. Vítek (Tuma), 11. Měch (Herman), 40. Černý (Tichý, Herman), 49. Mlýnek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 831. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (11. Vydržel) – Kolibár, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Stráněl, Handl, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák. Trenér: Petr Zachar

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek

8.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 4

Krimi Prostějovsko: Při práci ho srazil nakladač, na Spojenců řádil zloděj

Putování za zimní královnou pořádané ekocentrem Iris
5

Ekocentrum Iris zahájilo nový rok Putováním

Držovice se bavily. V obecním domě se konal dětský karneval

Držovice – Obecní sál v Držovicích ovládly kostýmy všeho druhu, konal se tu totiž dětský karneval pořádaný rodinným centrem Sluníčko. Akci s téměř rodinnou atmosférou si nenechaly ujít desítky malých návštěvníků nejen z Držovic, ale i z Prostějova a jeho okolí.

Jestřábi těsně padli v Kadani

Kadaň, Prostějov – Těsnou porážku si z Kadaně vezou domů prostějovští hokejisté. V sobotu po dvou zápasech znovu jako první inkasovali a i když třikrát srovnali, nakonec padli. Tentokrát Hanákům nepomohl ani Jakub Neužil v bráně.