„Dnes jsem mohl být spokojený. Po celý zápas jsme byli jasně lepší a Frýdek-Místek jsme do žádných větších šancí nepouštěli,“ pochvaloval si po zápase domácí trenér Petr Zachar. Jeho svěřenci otevřeli skóre ve 13. minutě zásluhou Patrika Šebka.

Ve druhé části hry Jestřábi definitivně rozhodli, v rozmezí dvou minut v polovině zápasu nejprve udeřil Stejskal, vzápětí Patrik Šebek svou druhou trefou zvýšil na 3:0. Hosté se v závěrečné třetině dočkali čestného úspěchu, když Sedláře v brance Prostějova překonal Kabeláč.

Prostějov ale odpověděl ještě rázněji, ve 48. minutě vstřelil druhou branku i Filip Smejkal, v 51. se dočkal premiérové branky v sezoně Tomáš Stráněl, který zároveň vyhnal brankáře Láníčka z frýdeckomístecké svatyně.

Ten ale taky ještě jednou inkasoval, pět minut před koncem z hole Martina Stejskala.

„Soupeř vyhrál jednoznačně zaslouženě, přemohl nás jak silově, tak kombinačně,“ uznal po zápase hostující kouč Radim Nečas.

Prostějovské Jestřáby čekají ještě dva domácí zápasy ze čtyřdílné série. V sobotu hostí Havířov, příští středu Opavu. Trenéra Zachara může těšit fakt, že v posledních dvou zápasech jeho tým inkasoval jedinou branku.

„Je to dobré, že jsme dostali jen jeden gól, ale musíme brát v úvahu, že jsme hráli proti týmům ze spodní části tabulky. Naši obranu pořádně prověří až Havířov,“ předpokládá kouč.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. P. Šebek (Kumstát, Čuřík), 29. Smejkal (Stejskal, Osina), 31. P. Šebek (Čuřík), 48. Smejkal (Duba, Kolibár), 51. Stráněl (Zachar, Černý), 55. Stejskal (Smejkal, Osina) – 46. Kabeláč (Diviš).

Rozhodčí: Volf – Lukš, Musil. Vyloučení: 2:8, navíc Krutil 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Peštuka, Halouska, Tomiga M., Paška – Stejskal, Duba, Ševčík – Šebek P., Žajgla, Čuřík – Smejkal, Černý, Šebek D. – Stráněl, Zachar. Trenér: Petr Zachar.

HC Frýdek Místek: Láníček (51. Jagoš) – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Michalčík, Hrubý, Krutil, Gančařík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matýsz, Štubňa, Gogolka, Mach, Majling, Pauliak. Trenér: Radim Nečas.

Další výsledky 14. kola: Havířov – Karviná 4:3 (2:0, 1:2, 1:1), Nový Jičín – Opava 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0), Uherské Hradiště – Vsetín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), Valašské Meziříčí – Přerov 1:3 (0:1, 1:2, 0:0).