V celém zápase pak zářila především první prostějovská lajna Luňák, Cetkovský, Venkrbec.

„První lajna zařídila tři góly, tak ji mohu jen pochválit. Luňák byl rychlý a ty tři branky vyloženě vybojoval. Cetkovský potvrdil svou skvělou střeleckou formu a Matouš Venkrbec podal standardně výborný výkon", pochvaloval si po zápase prostějovský lodivod Kamil Přecechtěl.

První třetina pondělního zápasu prostějovských hokejistů s Litoměřicemi přinesla jen jeden jediný gól. Střelcem nebyl nikdo jiný než doslova fenomenální Matouš Venkrbec.

Nejlepší hráč týmu posledního měsíce využil Luňákovy přihrávky zpoza brány a poslal kotouč k bližší tyči Pavelkovy svatyně.

O pět minut později mohl navýšit vedení Jestřábů Dominik Volek, ten však nedosáhl na Pavelkou vyražený puk.

Litoměřice také několikrát zahrozily, především po vyloučení Mojžíše, ale Horčička byl pozorný. V závěru dvacetiminutovky sehráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale Novák, Husák i Drtina mířili mimo.

„V první třetině jsme hráli pomateně, udělali jsme jednu hrubou chybu a tu domácí potrestali", posteskl si litoměřický trenér Daniel Tvrzník.

Prostějovští Jestřábi proti Litoměřicím

Druhá třetina přinesla hned dvě branky. A radost měli opět jen domácí. Gól na 2:0 zařídila výborně hrající první lajna. A znovu u toho byl Matouš Venkrbec. Tentokrát však v pozici nahrávače, protože z pravé strany posunul puk Jiřímu Cetkovskému, který s ledovým klidem vyslal kotouč nad ležícího Pavelku.

O pět minut později přišla třetí domácí trefa. Novák s Volkem vybojovali puk za litoměřickou bránou a poslali ho do pravého kruhu, kam si sjel Patrik Husák.

Na jeho dělovku byl Pavelka prostě krátký. To však nebylo z prostějovské strany vše, velmi blízko gólu byli také Mojžíš, Novák a Illéš. Na druhé straně zůstal nepřekonán Luboš Horčička.

Třetí dvacetiminutovka začala dalším prostějovským náporem. Pavelka byl však tentokrát pozorný a svou svatyni si dokázal uhlídat. Naopak na druhé straně ztratil Luboš Horčička svou nulu.

Po sedmi minutách hry se z levé strany prodral k bráně Ondráček a protlačil puk mezírkou mezi tyčkou a Horčičkovým betonem až do brány.

Čtvrtá branka zápasu byla pro oba týmy živou vodou.

Hra se zrychlila a o nebezpečné situace nebyla nouze.

Pět minut před koncem zápasu jednu takovou situaci proměnil Jiří Cetkovský ve svůj druhý gól. Husák nahrál Protivnému a ten z levé strany poslal puk před Pavelkovu bránu, Cetkovský se okamžitě zorientoval a potvrdil výhru Jestřábů.

Litoměřice si připsaly ještě jeden čestný úspěch, když o minutu později Orság puk doslova dovezl do Horčičkovy brány.

Necelých 18 vteřin před koncem celého zápasu se prosadil obránce Tomáš Protivný a udělal definitivní tečku za hokejovým rokem 2015.

„Ve chvíli, kdy dali domácí čtvrtý gól, tak byl zápas rozhodnutý a vítězství už si pohlídali. My jsme hráli v lepené sestavě a myslím si, že jsme předvedli maximum z toho, co jsme mohli", dodal kouč Litoměřic.

„Myslím si, že jsme kromě deseti minut odvedli opravdu kvalitní výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Vytvořili jsme si spoustu šancí, dali jsme pět branek, což jsme nedávali, takže jsem spokojený", usmíval se trenér Prostějova Kamil Přecechtěl

LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice 5:2(1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Venkrbec (Luňák, Husák), 33. Cetkovský (Venkrbec, Luňák), 38. Husák (Moskal, Volek), 55. Cetkovský (Protivný, Husák), 60. Protivný (Illéš, Zadražil) – 47. Ondráček (Nedvídek), 56. Orság (Miškář). Rozhodčí: Mikula – Ganger, Hanzlík . Vyloučení: 3:3. Využití: Bez využití. Diváci: 2343.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Volek – Meidl, Čuřík, Šlahař – Zadražil, Illéš, Krejčík. Trenér: Kamil Přecechtěl.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Šulc, Toman, Pavlas, Bílek, Havránek, Plášil, Málek, Piegl – Kalla, Doležal, Rousek, Ondráček, Filip, Nedvídek, Valášek, Miškář, Berger, Krátoška, Racek, Orság. Trenér: Miloš Říha.