Jestřábi tentokrát se Zubry jen remizovali. Podívejte se

Prostějov – Během týdne odehráli Jestřábi už druhé hanácké derby. V pátek se bitva s Přerovem přestěhovala na prostějovský led. Domácí tým chtěl odčinit porážku z Břeclavi, ale tentokrát se Zubry jen remizoval.

6.9.2013

Jestřábi proti ZubrůmFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Do první třetiny naskočili lépe Zubři. Byli aktivnější
a především jejich pohyb byl rychlejší. Dlouho netrvalo
a dostali se do vedení. Kotouč získal v prostoru pravého kruhu Ministr a přesně mířenou střelou překonal Kociána. Prostějov si začal vytvářet větší šance až během přesilové hry v deváté minutě, ale Jiří Sklenář bedlivě hlídal svou svatyni. Zvýšit na 2:0 mohl Goiš, ale jeho ránu si pohlídal Kocián. Okamžitě se pustil do protiútoku Luňák, ale i on ztroskotal. V samotném závěru byl vyloučen Lukáš Duba
a tuto výhodu Přerov bezezbytku využil. Tři vteřiny před koncem třetiny se od modré prosadil Janota.

Druhá dvacetiminutovka patřila brankářům. Kocián
i Sklenář předváděli skvělé výkony a mnohý jejich zákrok vyvolal ovace i mezi fanoušky. Především prostějovský gólman podržel svůj tým a nepřipustil navýšení přerovského náskoku. Svou hru oživili i domácí hráči a začali postupně ohrožovat soupeře.
V přesilové hře se prosadil Stejskal, ale rozhodčí branku neuznal, protože přerovského gólmana zalehl jeden z útočících hokejistů. Jestřábi se ale přece jen dočkali. Tři minuty před koncem třetiny se prosadil Antončík, který se jako první dostal k puku před ležícím Sklenářem.

Útočný nápor si Jestřábi přenesli i do třetí části. Hned zkraje se podařilo Belayovi dopravit odražený puk do přerovské brány. Tlak domácích pokračoval a vrcholem byl gól Michala Černého. Ostřílený útočník si bekhendovou kličkou vychutnal Sklenáře a poprvé poslal svůj tým do vedení. Domácí radost však trvala jen tři minuty. Konečnou úpravu skóre totiž udělal Šťastný, k němu se opravdu šťastně odrazil kotouč od prostějovské tyčky. Druhé hanácké derby tak nakonec nemá vítěze.

„Ze začátku měli domácí mírnou převahu, ale my jsme se dokázali prosadit a vést 2:0. Paradoxně v naší lepší druhé třetině jsme se neprosadili
a Jestřábi se po první brance probudili. V závěrečné části už měli navrch. Naštěstí jsme vyrovnali. Bereme remízu jako zaslouženou," přiznal asistent prostějovského trenéra Lubomír Václavíček.

„Těžko se mi to hodnotí. Byl to poslední přípravný zápas
a musím říct, že šlo o velmi slušné utkání. Nejdůležitější bylo, že se do něj nepletl pan rozhodčí, narozdíl od Břeclavi. Duel měl spád a šmrnc. Nám se nyní moc nedaří v zakončování. Přerov je natolik kvalitní mužstvo, že remíza tomuto střetnutí rozhodně sluší," okomentoval utkání domácí trenér Josef Málek
a rovnou prozradil své odhady pro nadcházející sezonu: „Myslím si, že toto jsou dvě mužstva, která se budou pohybovat na vrcholu tabulky, což dokázal i tento kvalitní zápas."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC ZUBŘI PŘEROV 3:3 (0:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 37. Antončík (Belay), 17. Belay, 52. Černý (D., Šebek) – 2. Ministr (Kuďělka), 20. Janota (Brančík), 55. Šťastný (Faltýnek). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0

Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolinár, Švaříček, Kaluža – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík J., Jurík D., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kuďelka, Osina, Jergl, Sedlák – Štastný, Blinka, Brančík, Sakrajda, Holoďa, Brada, Ministr, Goiš, Kundrátek, Loupal. Trenér: Pavel Sedlák.