Jestřábi si vychutnali uničovské pantáty. Podívejte se

Prostějov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Vstup do nové sezony měl pro Jestřáby vítězný nádech. V úvodním utkání skupiny Východ druhé hokejové ligy si prostějovští hokejisté připsali jasné vítězství. Až na nervózní a vyrovnanou první třetinu domácí v zápase dominovali a kdyby proměnili aspoň polovinu příležitostí, mohl být ze zápasu opravdu pořádný debakl.

8.9.2010

Jestřábi (v červeném) proti UničovuFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Brankář Jestřábů Slovák si v úvodu utkání pomalu nesáhl na puk, přesto musel ze své sítě kotouč tahat hned dvakrát. Po sedmdesáti vteřinách hry se k ráně odhodlal Patrik Dostál a hosté, kteří byli v přípravných zápasech bez jediné výhry, překvapivě vedli.

Mírně zaskočení domácí srovnali krok v přesilové hře, kdy Paška přesně zakončoval po krásné kombinaci první pětky Jestřábů. Po chybě domácí obrany se do nájezdu dostal uničovský Jurča a bekhendovým blafákem vrátil hostům vedení.

„Musím naše kluky pochválit, že určité pasáže hráli tak, jak jsme chtěli. Pokud se nám to podaří přetáhnout do celého zápasu, tak s námi budou mít soupeři problémy,“ prohlásil uničovský trenér Tomáš Sršeň.

Hostům ale vedení dlouho nevydrželo, Jestřábi ještě do první přestávky srovnali zásluhou Stejskala a od druhé třetiny jasně přebrali iniciativu. Po bratrské spolupráci střílejícího Davida Šebka přidal další gól tečí Patrik Šebek. Na rozdíl dvou branek pro domácí zvyšoval po krásné akci Žajgly jeho parťák z druhého útoku Šimo.

Jedlička si to rozdal s Komínkem

Na ledě se hodně jiskřilo, diváky pobavil pěstní souboj Jedličky s Komínkem. Prostějovský bek svého uničovského protivníka poslal za ovací publika jednou ranou na led. „Bylo to první utkání sezony, takže tam nervozita určitě byla, navíc tomu trochu přidal rozhodčí,“ konstatoval Sršeň.

Skóre 4:2 pro domácí na světelné tabuli svítilo dlouhé minuty. Až v závěru hosté odpadli a nechali si dát další dva góly, o které se postaral krásným průnikem Stejskal a v závěru Halouska.

„Trochu jsme se k tomu vítězství potrápili. Myslím, že jsme byli během zápasu lepší, bohužel jsme nedali góly a v poslední třetině jsme dostali dva laciné,“ hodnotil první vítězství v sezoně trenér Jestřábů Petr Zachar, který si musel i přes šest branek svého týmu stěžovat na produktivitu.

„Někdy to tam padá a někdy ne, pokusíme se na tom zapracovat. Ale učte zkušené hokejisty zakončovat. To už je trochu pozdě,“ pousmál se Zachar.

„Kluci odvedli až na poslední minuty, kdy jsme dostali zbytečné góly, dobrou práci,“ uzavřel Sršeň.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Uničov 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Branky: 6. Paška (Duba, Stejskal), 19. Stejskal (Šebek D., Šebek P.), 25. Šebek P. (Šebek D., Jedlička), 27. Šimo (Žajgla), 57. Stejskal (Duba, Žajgla), 60. Halouska (Čuřík) – 2. Dostál (Handl), 10. Jurča (Hromádka). Rozhodčí: Dědek – Held, Trunečka. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváků: 1423.
Prostějov: Slovák – Stříteský, Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Kutmon, Doseděl, Kolibár – Zachar, Duba, Stejskal – Žajgla, Čuřík, Šimo – Bartošek, Šebek P., Šebek D. – Stráněl, Kryl, Skácel. Trenér: Petr Zachar.
Uničov: Koloušek (50. Vybíral) – Přikryl, Hodulák, Diviš, Frieb, Handl, Trojan, Pour, Vicherek, Komínek, Dvorčák, Hromádka, Řezáč, Jurča, Rak, Dostál, Brveník. Trenér: Tomáš Sršeň.

V zákulisí potíže, na ledě pohoda. Tým chráníme, říká Vykoukal

Zatímco v zákulisí stíhá Jestřáby jedna rána za druhou, na ledě jim to začíná šlapat. Hokejisté Prostějova ve středu podruhé v řadě zvítězili nad silným soupeřem a dávají aspoň částečně zapomenout na problémy kolem klubu.

Zásah v centru Prostějova: anonym nahlásil bombu

Rušno bylo v pátek dopoledne na náměstí TGM v Prostějově. Do pobočky Unicredit bank totiž přivolal neznámý člověk policisty s tím, že je zde uložená bomba.