Jestřábi s Havířovem prohráli až na samostatné nájezdy

Havířov/Prostějov – Druhým duelem pokračovalo vložené dvojkolo druhé hokejové ligy, tentokrát se vydali prostějovští hokejisté do Havířova, aby zde odčinili středeční porážku z domácího ledu. Ale i v sobotním duelu nakonec prohráli 4:3, ale tentokrát až po samostatných nájezdech.

27.10.2012

Jestřábi proti HavířovuFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Hned do začátku hry vlétli Jestřábi naplno a po vyloučení domácího Najdka se už ve třetí minutě radovali z gólu. Ten ale rozhodčí neuznal kvůli posunutí branky, takže se dále hrálo za stavu 0:0. Naopak na druhé straně se povedlo Jiřímu Krislovi potrestat Dubovo vyloučení. Jeho střela od modré mířila přesně do růžku Vrbovy branky. Poté přišel čas obou gólmanů. Nejprve havířovský Daneček skluzem zlikvidoval Korhoňův únik a posléze Adam Vrba zneškodnil šanci Jana Danečka. První radost hostů přišla ve dvanácté minutě, kdy se Martin Kryl trefil pod horní tyč, bylo srovnáno. Za tři minuty přišel další neuznaný gól hostí. Kumstát se natlačil zpoza branky před Danečka a protlačil puk pod betonem za brankovou čáru, ale domácí brankář předtím úmyslně posunul branku. Daneček si za to vysloužil dvouminutový trest. Po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1.

Začátek druhé dvacetiminutovky jasně patřil Jestřábům, kteří ostřelovali havířovskou branku. Největší příležitost měl opět Pavel Kumstát, ale byl zastaven faulem. Ale ani domácí nezůstali pozadu, především Bursík si vytvořil několik slibných šancí, ale nejvíce co z nich dokázal vytěžit, byla nastřelena tyč Vrbovy branky. Druhá třetina skončila, tak jak začala, tedy 1:1.

Třetí část měla přinést rozluštění a i přes Dubovu útočnou snahu se k vítězství přiblížili domácí, když Patrik Rimmel trefil pro změnu levý růžek prostějovské branky. Do pěti minut bylo ovšem opět srovnáno. Nová posila Jestřábů Lubomír Korhoň zaznamenal již svůj čtvrtý gól ve dvou zápasech. Vedení na stranu hostů přetáhl Pavel Handl, který také využil přesilovku. Dvě minuty před koncem základní hrací doby využili početní převahu i domácí. Martin Balčík nahodil puk, ten se od mantinelu odrazil k tyči Vrbovy branky, kde zůstal stát. Balčík pak jen puk doklepl do sítě. Zápas tedy skončil nerozhodně 3:3 a pokračovalo se v prodloužení. V něm byl aktivnější Havířov, ale rozhodující branka nepřišla.

V samostatných nájezdech se nedařilo prostějovským střelcům. Černý ani Korhoň na Danečka nevyzráli, naopak Vrbu postupně překonali Najdek a Prokop. Zápas skončil výhrou domácích 4:3.

„ Zápas se mi hodnotí opravdu těžko. Musím říct, že utkání ovlivnili hlavně rozhodčí, neuznali nám několik gólů, nepískali některé zákroky na naše hráče. Už po první třetině jsme měli vést 3:1, ale bohužel kvůli rozhodčím tomu, tak nebylo. S hrou kluků jsem spokojený, předvedli opravdu dobrý hokej. Vložené dvoukolo nám přineslo jeden bod, ale i tak jsem klukům poděkoval za jejich výkon," chválil své svěřence trenér Petr Zachar.

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 po sn (1:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. Krisl (Sztefek), 49. Rimmel (Sztefek), 58. Balčík, 65. Najdek – 12. Kryl (Černý), 54. Korhoň (Kolibár, Duba), 56. Handl (Duba, Korhoň).

AZ Havířov: Daneček L. – Prokop, Vydra, Krisl, Balčík, Rimmel, Zientek, Hartmann – Maruna, Najdek, Daneček J. – Klimša, Pechanec, Kolařík – Sztefek, Potočný, Stránský – Bursík, Haas, Pavlas. Trenér: Tomáš Potěšil

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Dufka, Arnošt – Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Korhoň, Duba. Trenér: Petr Zachar.