Snad i proto byl k vidění hodně rozháraný hokej plný nepřesností a nevýrazných výkonů z obou stran. Jestřáby poslal do vedení v 11. minutě Berčák, Břeclav vzápětí kontrovala zásluhou Dory.

Druhé dějství patřilo Prostějovu, když se o jeho branky postarali Smejkal a Zábranský. Dvoubrankový náskok ale Břeclav ve třetí třetině umazala po trefách Seláčka a opět Dory. O tom, že tři body zůstanou na Hané, rozhodl v 55. minutě Smejkal, který zakončil výjimečně pohlednou akci Plzáka.

„Utkání bylo pro nás za stavu 3:1 dobře rozehrané, ale po hrubých chybách Matějky a Plzáka se soupeři podařilo vyrovnat. Plzák však svou chybu záhy napravil velmi pěknou přihrávkou na Smejkala, který trefil pod víko. Celkově však na utkání bylo vidět, že se blíží konec sezony, a zápasu chyběl ten správný náboj,“ řekl pro klubové stránky jeden z koučů Prostějova Svatopluk Kosík.

HK Jestřábi Prostějov – HC Břeclav 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Berčák (Brynecký), 24. Smejkal (Piecha), 34. Zábranský (Berčák, Brynecký), 55. Smejkal (Plzák) – 14. Dora (Karný, Pelán), 46. Seláček (Nekvasil, Hlouch), 53. Dora (Pelán, Nekvasil). Rozhodčí: Klapetek – Dučák a Matěj. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Zientek, Jedlička, Paška, Kolibár, Pozděna, Plzák, Bauer – Duba, Stejskal, Brynecký – Matějka, Piecha, Smejkal – Zábranský, Piluša, Kováč – Berčák. Trenéři: Aleš Tomášek a Svatopluk Kosík.

Břeclav: Žurek – Hlouch, Strýček, Nedvěd, Dora, Zapletal, Gajda, Mráz, Sedláček, Nekvasil, Prachař, Karný, Pelán, Grmela, Čikl, Kurial, Gabriška. Trenér: Bohumil Prachař.

Další utkání 42. hraného kola: Valašské Meziříčí – Přerov 1:3, Hodonín – Vsetín 3:4, Uničov – Orlová 5:6, Nový Jičín – Technika 6:0, Opava – Frýdek-Místek 6:4.