Jestřábi padli potřetí v řadě, tentokrát ve Vsetíně

Vsetín/Prostějov – Třetí porážku v řadě si na své konto připsali hokejisté Prostějova. Ve včerejším utkání 8. kola druholigové skupiny Východ nestačili na Vsetín, kterému podlehli 4:3. Na ledě šestinásobného české mistra přitom měli velkou šanci uspět, ještě dvanáct minut před koncem vedli 3:2. Za stavu 3:3 pak neproměnili trestné střílení a rozhodující čtvrtou branku obdrželi v 55. minutě ve vlastní přesilovce.

5.10.2011 1

Jestřábi proti VsetínuFoto: DENÍK/Martin Dostál

„Pro nás to jsou strašně důležité body. Utkání jsme uhráli se štěstím a také díky naší urputnosti a bojovnosti. Zápas byl vyrovnaný s množstvím faulů. Zlomový moment nastal za stavu 3:3, kdy hosté nedali trestné střílení a klukům se pak podařilo strhnout skóre na naši stranu,“ hodnotil utkání pro klubový web trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Jeho protějšek Petr Zachar byl o poznání smutnější. „Těžko se mi utkání hodnotí, když jsme znovu prohráli a opět o gól,“ připomněl minulý zápas v Opavě, kde Jestřábi vedli už 3:0, aby nakonec prohráli 6:5. „Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme doplatili na chyby vzadu a Vsetín měl v koncovce víc štěstí,“ podotkl Zachar.

Do utkání vstoupili lépe domácí, už v 7. minutě našel Vaněk rozjetého Vítka, který poprvé překonal Dalibora Sedláře v brance Prostějova. Hosté kontrovali ve 14. minutě vyrovnávací brankou Martina Stejskala. Stav 1:1 ale vydržel pouze sedmatřicet vteřin, když druhou branku domácích vstřelil z velkého úhlu František Zúbek.

Ve druhé části předvedli Jestřábi na Lapači velký obrat. Na 2:2 srovnal v 29. minutě Jakub Čuřík, tři minuty před druhou přestávkou pak vstřelil vedoucí branku hostů Petr Žajgla, jehož nastřelení před branku si srazil za svá záda domácí gólman Hromada.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě pohrdl šancí zvýšit na rozdíl dvou branek Stejskal, a tak domácí trestali. Střelu Spitzera od modré si do vlastní branky srazil pro změnu prostějovský brankář Sedlář. Ve 49. minutě se Jestřábům naskytla velká příležitost strnout vedení opět na svoji stranu. Za faul Tasaříka na ujíždějícího Ševčíka nařídil trestné střílení. Exvsetínskému útočníkovi se však pokus o bekhendový blafák nepodařil a kotouč mu sjel z hokejky.

V 55. minutě zasadil Prostějovu rozhodující úder Jiří Korčák. Ten ujel ve vlastním oslabení, udělal Sedlářovi kličku a stal se hrdinou utkání.

„Druhý gól jsme dostali po chybě obránce, který soupeři doslova namazal, třetí gól propadl gólmanovi, čtvrtý ve vlastní přesilovce. Myslím, že chyby dělal i Vsetín, ale zatímco my šance nevyužili, Vsetín je využil. Trápíme se v zakončení i v disciplíně. To musíme zlepšit,“ uzavřal své hodnocení prostějovský kouč Petr Zachar.

Jeho svěřenci se v příštím utkání představí v sobotu na domácím ledě v derby s Přerovem. Ten včera poprvé v sezoně prohrál, doma nestačil na Havířov, kterému podlehl 0:2. Do čela soutěže se tak probojovala po vítězství ve Frýdku-Místku Opava.

VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Vítek (Vaněk, Kořák), 15. Zúbek (Hruška O.), 48. Spitzer (Zúbek), 55. Korčák (Farda) – 14. Stejskal (Duba), 29. Žajgla (Kumstát), 37. Žajgla (Čuřík, Smejkal). Rozhodčí: Obadal – Dučák, Poláček. Vyloučení: 13:13 navíc Vítek (VSE) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 911.
Vsetín: Hromada – Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar (41. Žabčík), Hrčka – Zúbek, Hruška O. Hruška P. – Korčák, Vaněk, Vítek (41. – 49. Holík) – Kubo, Sprušil, Děděk (31. Semenov). Trenér: Viktor Hlobil.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouzka, M. Tomiga – Stejskal, Duba, Ševčík – Zachar, Čuřík, Smejkal – Černý, Šebek P., Šebek D. – Stráněl, Jedlička, Žajgla. Trenér: Petr Zachar.
Další zápasy 8. kola 2. hokejové ligy: Frýdek-Místek – Opava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Přerov – Havířov 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), Uherské Hradiště – Poruba 3:7 (1:2, 1:2, 1:3), Valašské Meziříčí – Nový Jičín 8:1 (2:1, 2:0, 4:0).

TABULKA PO 8. KOLE

Autor: Martin Dostál

5.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
Panorama hřbitova v pohledu směrem k dnešní škole je vytvořené z fotografií, které byly pořízeny před vytrháním náhrobků asi v roce 1943
7

Aktivisté našli další židovské náhrobky, pocházejí z 19. století

Malí Jestřábi v akci - trénink mladších žáků

Jestřábi vypověděli smlouvu SK, hrozí i převod licence

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Devatenáctiletý spisovatel: Knihu o Prostějově jsem chtěl hlavně čučavou

Je mu teprve devatenáct, jeho zkušenosti jsou však působivé. Kdo může v tomhle věku říct, že byl jako novinář na mistrovství světa v ledním hokeji, napsal nepřeberné množství článků a především: jako se podílel na dvou knihách?