Zápas začal v nezvykle vysokém tempu. Jestřábi začali okamžitě střílet, ale Robin Malý se ještě neprosadil. Už ve třetí minutě se ale domácí mohli radovat. Obrovský tlak, jaký si vytvořili, totiž zúročil Vladimír Stejskal. Objel si branku a bez problému zasunul za Urbánkova záda. Za pět minut na něj navázal Matouš Venkrbec. Najel si zprava a po spolupráci s Nedbálkem zvýšil na 2:0. Třetí prostějovskou trefu pak přidal Michal Černý. Ten také využil skrumáže za soupeřovou bránou a bez problému vstřelil gól. V samotném závěru třetiny zahrozili i domácí, ale Grepl nastřelil jen tyčku.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro Orlovou. Ta se dokázala vymanit z prostějovského tlaku a několikrát ohrozila i Kociána. Největší šanci si vytvořil Štefanka, ale neprosadil se. V té chvíli se
z prostějovské střídačky ozýval jasný pokyn: „Hrajte důrazně!" Jestřábi si to vzali
k srdci a v závěru třetiny předvedli výborný výkon. Nejprve Juraj Jurík netrefil prázdnou bránu, ale hned poté přišly gólové hody. Svým důrazem se prosadil Marek Indra. Za dvě minuty pak přidal další trefu. Tentokrát bez větší práce, protože mířil do odkryté brány. Za třicet sekund zvýšil Stejskal na 6:0.

Závěrečná pasáž už byla jen o klidném dohrání jasného utkání. Nikdo se nikam příliš nehrnul. Kouč Zachar stáhl hru na tři útoky a některé své hráče nechal odpočívat. Více práce měl Kocián, ale výbornými zákroky soupeři nic nedovolil. V padesáté minutě pak přidal sedmou trefu Lukáš Luňák, který z poměrně velkého úhlu překonal Urbánka. V samotném závěru se hosté přece jen dočkali první a poslední branky. Šťastným střelcem byl Václav Studený.

„Soupeř byl určitě lepší. My jsme přijeli bez našeho prvního brankáře, takže jsme se báli, jak to bude vypadat. Nakonec musím i přes těch sedm branek Urbánka pochválit," řekl po utkání kouč Orlové Daniel Marosz.

Nejvíce trenéra hostů zklamali rozhodčí: „Nerad to říkám, ale zklamali mě rozhodčí.
Z dvaceti faulů nepískli ani jeden, a to za stavu 6:0. To je to, co hokej kazí."

Spokojený s výkonem svých svěřenců mohl být lodivod Prostějova Petr Zachar.

„Od začátku jsme byli lepším týmem. Měli jsme převahu. Jen ve druhé třetině to bylo horší. To ale nic neměnilo na naší celkové převaze," usmíval se Zachar.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC ORLOVÁ 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Stejskal (Venkrbec, Nedbálek), 8. Venkrbec (Nedbálek), 16. Černý (Kučera, Polák), 37. Indra (Jurík, Černý), 39. Indra (D., Kořínek), 39. Stejskal (Knesl, Duba), 50. Luňák (Kolibár, Jedlička) – 59. Studený (Pavliš, Badžo). Rozhodčí: Volf – Kašík, Vožda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 826.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Malý, Knesl, Polák, Jedlička, Švaříček, Kolibár, Kořínek, Nedbálek – Antončík, Venkrbec, Kučera, Duba, Stejskal, Jurík J., Jurík D., Černý, Sršeň, Luňák, Indra.Trenér: Petr Zachar.

HC Orlová: Urbánek – Hegegy, Štefanka, Vydra, Hoďa, Zientek, Sznapka – Galgonek, Szajter, Pavliš, Badžo, Blatoň, Studený, Grepl, Plášek, Mráz, Matějíček, Voznica. Trenér: Daniel Marosz.