„Zápas hodnotím kladně, protože jsme získali bod z venku. Bylo to kvalitní utkání z obou stran," zhodnotil zápas trenér Prostějova Kamil Přecechtěl.

Začátek utkání byl pro Jestřáby slibný. Hned ve čtvrté minutě se prosadil svým premiérovým gólem v sezoně Ondřej Fiala, když pohotově dorazil střelu od modré čáry.

Vedení však Hanákům nevydrželo dlouho, v jedenácté minutě v přesilovce 5 na 3 našel Kanko volného Tomáše Franka, jenž z bezprostřední blízkosti neměl problém vstřelit vyrovnávací gól.

Ve druhé třetině vsítil druhou branku domácích bývalý Jestřáb David Ciencala.

Frýdecko-místečtí pak odskočili ve 48. minutě na rozdíl dvou branek. Tentokrát David Ciencala nahrával z rohu kluziště a za Kantorova záda dopravil puk Aron Chmielewski.

Jestřábi se však nevzdali a vysloužili si vyrovnání. V 51. minutě překvapil domácího brankáře Šimbocha Jan Rudovský, když mu vyšlo mazácké nahození na bránu téměř z nulového úhlu. O pět minut později vyslal Matouš Venkrbec dělovku na bránu, s níž si brankář Šimboch nedokázal poradit.

„Už jsme z toho nešťastní, protože jsme kvůli naší nedisciplinovanosti zase soupeřům dovolili, aby se vrátil do utkání," svěřil se klubovému webu trenér Frýdku-Místku Jiří Juřík.

Trenéra Juříka však mohla mrzet ztráta pouhého jednoho bodu, vítězství totiž Severomoravané překlopili na svou stranu díky zásahu Davida Klimši v prodloužení. Frýdek-Místek tak zvítězil 4:3 a Jestřábi berou jeden bod.

„Když tým prohrává o dva góly a poté skóre dotáhne, tak je to vždy pro to mužstvo dobré. Nám se to v posledních zápasech daří a hráči jsou o to více sebevědomější," těšilo Kamila Přecechtěla.

HC Frýdek Místek – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 pp (1:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Franek (Kanko, Chmielewski), 27. Cienciala (Chmielewski, Luka), 48. Chmielewski (Cienciala, Luka), 63. Klimša (Jank) – 4. Fiala (A. Holík, T. Kvapil), 51. Rudovský (M. Novák), 56. Venkrbec (A. Holík, Luňák). Rozhodčí: Kašík – Novák, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1996. Střely na branku: 38:29.

HC Frýdek Místek: Šimboch – Roupec, Kania, Adámek, Jeník, Matyáš, Michal Roman, L. Doudera, Jank – Chmielewski, Cienciala, Luka – Klimša, T. Káňa ©, O. Kovařčík – Christov, M. Kovařčík, Kanko – Franek, Jaroš, R. Meidl. Trenér: Jiří Juřík.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Vokurka, V. Zadražil, Šafář – Luňák, Venkrbec ©, Rudovský – M. Novák, Moskal, Fiala – L. Krejčík, Šlahař, Korhoň – Augustin, Hozák. Trenér: Kamil Přecechtěl.