Uběhlo přesně sedmdesát vteřin hry, když se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho. Jakub Čuřík poslal před branku volnému Radku Meidlovi přihrávku, která se musí zužitkovat a povedlo se. Jednadvacetiletý útočník střelou pod víko poslal Jestřáby do rychlého vedení.

To byl ale na dlouhé minuty jediný gólový moment, který se na prostějovském ledě udál. Šancí na vstřelení branek bylo přitom spousta a to na obou stranách. Jak Jiří Slovák v domácí brance, tak Adam Vrba v havířovské, dávali jasně najevo, že s jejich překonáním to budou mít soupeři v dalším průběhu zápasu dost těžké.

Nejblíže dosažení branky byly oba celky logicky v přesilových hrách. Těch měli v úvodní polovině více Jestřábi, ale druhý gól nebyli schopni přidat. Naopak málem inkasovali ve 27. minutě, když Čuřík namazal havířovskému Klimšovi, který tak upaloval sám na branku Jestřábů. Skvělým skokem pod nohy mu ale šanci znemožnil prostějovský bek Petr Doseděl.

Velkou šanci měl uprostřed druhé třetiny Žajgla, kterému zpoza branky přiťukl puk Čuřík, ale ani on nedokázal podruhé překonat Vrbu.

Domácí druhá formace byla nejaktivnější, hlad po dalším gólu byl vidět především na Meidlovi, ale v zakončení mu ve zbytku zápasu již chyběl klid a potřebné štěstí. Svůj střelecký den neměla ani jindy úderná dvojice bratrů Šebků a tak se až do třetí třetiny čekalo, zda Jestřábům bude k vítězství stačit jeden vstřelený gól.

Třetí dvacetiminutovka ale začala pro domácí nešťastně vyloučením Peštuky a hosté poprvé gólově udeřili. V přesilovce se puk od bruslí hráčů před brankou odrazil na hůl volného Roberta Říčky a nejproduktivnější hráč AZ Havířov již věděl, jak uklidit puk za Slovákova záda.

Jestřábi chtěli vzápětí vstřelit další góly a vrátit se do vedení. O to se hned pokusil Patrik Šebek, který projel přes celé kluziště, ale gólově nezakončil. Hned vzápětí přišla největší šance zápasu. Po akci Duby se k dorážce dostal Bartošek, na kterého zívala prázdná branka. Mladý prostějovský útočník ale trefil pouze lapačku bezmocně ležícího gólmana Vrby.

Druhý tým tabulky z Havířova dokázal tuto minulu domácího útočníka potrestat. Osm minut před třetí sirénou projel před Slováka Maruna a bekhendovou střelou pod víko zajistil hostům sedmou výhru v řadě.

Marně se domácí snažili vyrovnat. Nepomohlo ani odvolání gólmana. Drtivý tlak v power play byl již platonický.

„Na druholigové poměry to bylo výborné utkání,“ hodnotil spokojený trenér Havířova Jan Daneček. „Obě mužstva se soustředila na obranu, která převažovala nad útokem. S tím jsme sem také jeli, protože jsme si byli vědomi střeleckých schopností soupeře,“ pokračoval havířovský kouč. „Bylo to vyrovnané utkání, v koncovce jsme byli trochu šťastnější.“

To domácí trenér Petr Zachar příliš radosti neměl. „V poslední třetině jsme zbytečně faulovali. To se nám stalo již v minulém zápase,“ zlobil se domácí trenér. „Minimálně na bod jsme dosáhnout mohli, prohráli jsme si to dneska sami,“ prohlásil Zachar.

„Ke konci jsme hru stáhli na dvě pětky. Dali jsme důvěru určitým klukům, ale druhá gól jsme tam již nedotlačili. Nehráli jsme špatně, ale nedisciplinovaností některých hráčů jsme bez bodu,“ řekl Zachar.

Kromě nedisciplinovanosti Jestřábi nezazářili ani v koncovce. „Kdo dá víc gólů, ten vyhraje. Bohužel my jsme nedali, ani když byla prázdná brána. Pokud nedáme ani takové šance, tak se vyhrát nedá,“ narážel kouč Jestřábů na šanci Bartoška ze třetí třetiny.

Na mladé hráče ale porážku prostějovský trenér rozhodně nehází. „Když nedají góly ani hráči zkušení, tak to nemůžeme házet jen na mladé. Hrajeme jako jedno mužstvo a góly jsme zkrátka nedali,“ dodal Zachar.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Meidl (Čuřík, Doseděl) – 44. Říčka (Maruna), 53. Maruna. Rozhodčí: Humpolíček – Held, Trunečka. Vyloučení: 6:8, bez využití. Diváků: 1750.
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák – Paška, Halouska, Kolibár, Doseděl, Staněk, Peštuka, Jedlička – Zachar, Duba, Stejskal – Žajgla, Čuřík, Meidl – D. Šebek, P. Šebek, Šimo – Bartošek. Trenér: Petr Zachar.
AZ Havířov: Vrba – Pokop, Zientek, Krisl, Michálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Pechanec, Říčka, Mach, Toman, Pavlas, Jindřich, Mráz. Trenér: Jan Daneček.