Jestřábi na soupeře znovu museli vyrukovat v oklešťené sestavě.

Trenéra Petra Zachara musela nejvíce mrzet absence gólmana Dalibora Sedláře, který v zápase s Přerovem vychytal nulu, ale rovněž si utrhl meniskus.

Domácí Havířov chtěl odčinit sedmigólový výprask na ledě Šumperka, a do zápasu proto šel velmi zostra. Výsledkem byly dvě využité přesilové hry, díky kterým si Havířov vypracoval náskok.

V 9. minutě tečoval Maruna střelu Říčky a o deset minut později se po příhře Prokopa prosadil Klimša.

V polovině zápasu přišla možná rozhodující branka, kterou vstřelil znovu Maruna a zvýšil na 3:0. Třinecký odchovanec tak v letošní sezoně dal Jestřábům již čtvrtý gól ze tří zápasů a stává se postrachem prostějovského týmu v zápasech s Havířovem.

Hosté se gólově prosadili až v třetí části hry. V rozmezí sto dvaceti vteřin se dvakrát trefil Filip Smejkal, pro kterého to byly premiérové trefy za Jestřáby v letošní sezoně.

To už hostující svatyni střežil gólman Lukáš Vydržel, který vystřídal Jiřího Slováka. Devatenáctiletý gólman při své druholigové premiéře za dvacet minut inkasoval tři branky.

Třetí prostějovský zásah přišel po známé spolupráci Lukáše Duby s Martinem Stejskalem. Na lepší výsledek než prohru 3:6 to ale Jestřábům v Havířově nestačilo. A to i proto, že rozhodčí Krenželok poslal hosty devětkrát na trestnou lavici. Domácí vstřelili v přesilovce hned čtyři branky.

Jestřábi v tabulce znovu klesli na šestou pozici. Posunout se mohou po dalším zápase, který hrají v sobotu na domácím ledě s Novým Jičínem.

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 9. Maruna (Říčka), 19. Klimša (Prokop, Najdek), 33. Maruna (Zientek L., Najdek), 42. Prokop (Říčka, Maruna), 52. Najdek (Maruna, Říčka), 59. Sztefek (Krisl) – 45. Smejkal (Šebek), 47. Smejkal, 57. Stejskal (Duba). Rozhodčí: Krenželok – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:1. Diváků: 1581.

Havířov: Daneček – Zientek, Prokop, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Doczy, Jindřich – Klimša, Najdek, Maruna, Stránský, Vydra, Sztefek, Říčka, Pavlas, J. Daneček, Pechanec. Trenér: Jan Daneček.

Prostějov: Slovák (od 40. min Vydržel) – Paška, Halouska, Jedlička, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Tomiga, Finkes – Šimo, Duba, Šebek, Žajgla, Kryl, Stejskal, Smejkal, Bartošek. Trenér: Petr Zachar.

Druhá hokejová liga skupina Východ – další výsledky 33. kola:

Břeclav – Technika Brno 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1), Hodonín – Frýdek-Místek 7:0 (4:0, 2:0, 1:0), Orlová – Šumperk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0), Přerov – Nový Jičín 1:3 (0:0, 0:3, 1:0), Valašské Meziříčí – Opava 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0).