2xVIDEO - ZÁPASOVÉ A FANOUŠKOVSKÉ NAJDETE V GALERII

Domácí vstoupili do derby vlažně a byli to Šumperští, kteří měli v úvodu třetiny více ze hry. Do vážnější šance se nedostali a tak se z první trefy mohli radovat Jestřábi. V přesilovce zavřeli hosty před jejich svatyni, Žajgla se pokusil vystřelit, puk se ale od bruslí obránců odrazil ke zcela volnému Čuříkovi a ten neměl se zakončením do prázdné branky problém.

Po prvním gólu byli Draci dlouho jako opaření a šance na vyrovnaní se jim naskytla až v závěru třetiny. Tu také dokázali využít. Rovněž v přesilové hře tečoval Ondráčkovu střelu hráč, který minulé utkání v Prostějově pro zranění nedohrál – Zdeněk Novosad.

Stejně jako do první třetiny, tak i do druhé vlétli lépe hosté, z gólu se ale jako první opět radovali domácí. Čuřík nahrával přes celou šíři kluziště na Šima a ten z těžkého úhlu dopravil puk za Peksova záda. Vedení Jestřábům ale opět dlouho nevydrželo. Před Slováka najel Hulva a podruhé srovnal skóre.

Jestřábi šli do vedení ještě do konce druhé třetiny. Po spolupráci bratrů Šebků se výborně trefil Patrik.

Také třetí perioda odstartovala tlakem hostů, tentokrát jej Draci již dokázali gólově zužitkovat, když chybu domácích potrestal Ondráček. Zápas ve třetí dvacetiminutovce gradoval a šance se střídaly na obou stranách.

Zase 4:4

Počtvrté šli do vedení domácí, když se David Šebek rozjel směrem k šumperské brance, zpoza kruhů vystřelil a puk skončil v síti překvapeného Peksy.

Jestřábí radost trvala ale pouhou minutu. Hosté závar před brankou Slováka zužitkovali ve vyrovnávací gól, pod který se podepsal Velecký. Stejně jako ve dvou předchozích přípravných zápasech obou týmu svítilo na ukazateli po šedesáti minutách skóre 4:4.

Prodloužení trvalo pouhých čtyřiasedmdesát vteřin. Utkání rozhodl svým druhým gólem Velecký a Šumperk mohl v jestřábím hnízdě slavit těsnou výhru.

Prostějov se tak poprvé v sezoně musel sklonit před silnějším soupeřem. „Do utkání jsme vstoupili špatně, dostávali jsme se hodně pod tlak. S postupem času se to hodně vyrovnalo, ale já dnes s bodem musím být spokojen,“ řekl po utkání trenér domácích Petr Zachar. „V některých situacích byl Šumperk lepší, my jsme se na góly strašně nadřeli.“

„V utkání se střídali pasáže, kdy byl lepší soupeř a kdy my, ovšem my jsme inkasovali dva nesmírně laciné góly,“ hodnotil kouč Draků Radek Kučera.

„Už v přípravě byly zápasy s Prostějovem vyrovnané a rozhodovalo štěstí. A tak tomu bylo i dnes, vyhrál šťastnější tým,“ dodal trenér hostujícího celku.

Prostějov v tabulce po pěti kolech figuruje stále na prvním místě. Draci se vyhoupli na druhou pozici a na Jestřáby ztrácejí dva body.

LHK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 4:5 po prodloužení (1:1, 2:1, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Čuřík (Žajgla, Kolibár), 32. Šimo (Čuřík, Halouska), 38. Šebek P. (Šebek D.), 52. Šebek D. (Stejskal) – 20. Novosad (Ondráček), 37. Hulva (Brunec, Matějka), 42. Ondráček (Hulva), 53. Velecký (Haas), 62. Velecký. Rozhodčí: Dědek – Hejda, Velínský. Vyloučení: 3:7 + Holík (Šumperk) 10min. OT. Využití: 2:1. Diváků: 1750.
Prostějov: Slovák – Stříteský, Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Kutmon, Doseděl, Kolibár – Zachar, Duba, Stejskal – Žajgla, Čuřík, Šimo – Bartošek, Šebek P., Šebek D. – Skácel, Kryl. Trenér: Petr Zachar.
Šumperk: Peksa – Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drtil – Fischer (od 41. Skoumal), Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Matějka – Haas, Velecký, Malý. Trenér: Radek Kučera.