„Podali jsme asi nejhorší výkon v probíhající soutěži. Utkání bylo z naší strany naprosto nezodpovědné a špatně odehrané. Jsem z toho výkony hodně zklamaný," hodnotil zápas prostějovský trenér Kamil Přecechtěl.

V první periodě se diváci po svižném úvodu z obou stran dočkali branky v jedenácté minutě zápasu. Jan Rudovský si vybruslil za brankou do rohu a svým pasem našel přesně hokejku nejproduktivnějšího obránce WSM ligy Aleše Holíka, jenž si mezitím sjel z modré mezi kruhy. Na jeho střelu z první neměl ústecký brankář Soukup nárok. Ústečtí po inkasované brance zvýšili obrátky, ve veliké šanci se objevil Vrdlovec, jenž si sjel před Kantora na přihrávku od Loskota, z první však neproměnil.

Do druhé třetiny šli Jestřábi ve třech, minutu a půl dlouho početní výhodu však Slovan nevyužil. Nakonec se ale hosté dočkali, když dokonce během jedné minuty otočili skóre.

David Merta si sjel před kruhy jako v předešlé třetině jeho soupeř Aleš Holík a podobně i zakončil. Záhy střílel z blízkosti na Kantora Moučka, ten v těžké pozici pouze vyrazil betonem před bránu, kde stál připravený Jan Dalecký, který doklepl puk do brány. Prostějov z herní mizérie vysvobodila přesilovka, ve které si Lukáš Luňák sjel zpoza brány, zamíchal pukem a vystřelil. Puk se odrazil k pravé tyči, kde u něj byl osamocený Matouš Venkrbec, a ten srovnal stav utkání.

Třetí třetina přinesla vedoucí branku Ústí nad Labem, paradoxně v pasáži hry, kdy Jestřábi zamkli svého soupeře. Z protiútoku však zkusil štěstí Jaroslav Moučka a díky Novákově teči, která zmátla Kantora, se puk dostal do brány.

Jestřábi však i tentokrát vyrovnali. V přesilové hře se po Šlahařově střele dostal puk k Lubomíru Korhoňovi, který jej zametl do prázdné brány. V posledních dvou minutách utkání ještě vytvořili Ústečtí díky přesilovce před Kantorem závar, branka však nepadla.

Co se Ústeckým nepovedlo v základní hrací době, to dokonali krátce po ní. Smutným hrdinou se stal Aleš Holík, jenž si chtěl prohodit ve středním pásmu puk přes Vrdlovce, to se mu však nepovedlo, a ten pelášil sám na bránu. Svou příležitost ještě neproměnil, dorážející Jan Kloz už ano.

Ústí tak vyloupilo z jestřábího hnízda dva body, s čímž byl hlavní trenér Miroslav Mach nadmíru spokojen. „My jsme šťastní, že jsme po zápase bereme dva body. Mohli jsme mít tři, ale ke konci zápasu jsme udělali zbytečné fauly. Mohli jsme pak rozhodnout, v posledních dvou minutách jsme měli přesilovku a různě to okolo brány skákalo. V prodloužení jsme byli šťastnější my, ale dneska musím mužstvo pochválit," zhodnotil výkon.

HK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. A. Holík (Rudovský, Luňák), 35. Venkrbec (Luňák, Krejčík), 58. Korhoň (Šlahař, Moskal) – 30. Merta (Z. Doležal, M. Vágner), 31. Dalecký (Moučka), 51. Moučka (Melka), 61. Kloz (Vrdlovec). Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1286. Střely na branku: 31:28.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil, Šafář – Luňák, Venkrbec ©, Rudovský – M. Novák, Moskal, Augustin – L. Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák. Trenér: Kamil Přecechtěl.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup (Volke) – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner ©, Brož, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Komárek, Melka, Navarra. Trenér: Miroslav Mach.