Určice si stále drží domácí neporazitelnost, teď si vychutnaly i Hranice

Určice – Nedobytná tvrz, tak se dá označit určické hřiště. Divizní nováček totiž doma ještě neprohrál a nic na této bilanci nezměnily ani Hranice. Svěřenci trenéra Kučery si v neděli totiž poradili
i s tímto odvěkým rivalem
a připsali si další tři důležité body.

13.10.2013

Určice proti HranicímFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Zápas začal oboustranným respektem. V úvodních patnácti minutách se nikdo nehrnul do útoku. Až ve dvaadvacáté minutě přišla první větší šance utkání, když Zbožínek uvolnil Vaňka. Ten však netrefil bránu. O deset minut později se Vaněk objevil v další příležitosti, ale
i hlavou mířil mimo hranické tyče. Hosté se osmělili a prozkoušeli pozornost určického gólmana Dragona až před koncem první půle. Jejich snahy však byly neúspěšné. Největší šance prvního poločasu přišla ve čtyřicáté třetí minutě, když se uvolnil Haluza, položil si hranického brankáře, ale střela nakonec mířila mimo.

Po změně stran byli aktivnější hosté. Snažili se otevřít skóre a zaskočit tak domácí tým. Útoky Hranic vedl Lee, ale jeho snaha nepřinesla vysněný gól, dokonce se neprosadil ani Orava. V této situaci sáhl Evžen Kučera po střídání a na hřiště vypustil Tomáše Lose. Ostřílený určický útočník se mu za to královsky odměnil. Nejprve se pustil dopředu společně se Zapletalem, ten mu přihrál
a Los prodloužil na sbíhajícího si Bokůvku. Jeho práce už byla jednoduchá a s klidem poslal domácí do vedení. Vrchol zápasu pak už patřil přímo Losovi. Pět minut před koncem se vydal k Tomečkově bráně společně se Svozilem. Po skvělé kombinaci pak Los upravil na 2:0. Určice se tak mohou konečně radovat
z porážky Hranic.

„První poločas byl zápasem dvou vyrovnaných soupeřů. Do druhé půle nám bylo jasné, že kdo dá gól, tak ten vyhraje. Bohužel jsme to nebyli my. Snažili jsme se za stavu 1:0 průběh utkání zvrátit, otevřeli jsme obranu, a bohužel přišla další branka," posteskl si kouč Hranic Alexandr Bokij a neopomněl také pochválit soupeře: „Domácí předvedli bojovný fotbal. Hráli opravdu kolektivně a všichni se snažili jak v obraně, tak
v útoku. Proto jsme taky prohráli."

S chválou na soupeřův výkon začal i trenér Určic Evžen Kučera: „U Hranic mě překvapilo, kde jsou v tabulce
a jak reálně hrají. Odehráli velmi kvalitní zápas. Měli ale smůlu, že i my jsme předvedli kvalitní fotbal. My jsme branky dali a oni ne. Měli nějaké gólové šance, ale my jsme jich měli víc. Myslím si, že i z tohohle pohledu si výhru zasloužíme."

Určice mají i s nedělní výhrou na svém kontě devatenáct bodů a drží se stále mezi nejlepšími mužstvy divizní skupiny E. „My jsme se před sezonou bavili se starostou, že bychom chtěli mít dvacet dva bodů, což by mělo stačit na střed tabulky. Zatím se nám to potvrzuje. Před námi je ještě pět kol. Dvacet tři bodů by mělo stačit na poklidný střed, ale… Co je vlastně poklidný střed? Od druhého místa po třinácté je rozdíl šest bodů, stačí dvě prohry a jsme tam," upozorňuje Kučera.

TJ SOKOL URČICE – SK HRANICE 2:0 (0:0)

Branky: 72. Bokůvka, 85. Los. Rozhodčí: Skřítecký – Dohnálek, Gasnárek. ŽK: Javořík, Svozil, Los – Kušner, Čáp, Lee. Diváků: 280.

Určice: Dragon – Rus, Skopalík, Zbožínek, Javořík – Matoušek, Svozil, Vaněk (74. Ján), Bokůvka – Pekař (66. Zapletal), Haluza (65. Los). Trenér: Evžen Kučera.

Hranice: Tomečka – Bušina (80. Kalous), Kundrát, Kufa, Čáp – Pančochář (75. Bezděk), Málek, Ferenc, Orava – Kušner, Lee. Trenér: Alexandr Bokij.

13.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ranní zátah: tři stovky zastavených aut, pět řidičů "pod vlivem"

Řidič oslněný sluncem narazil u Konice do malotraktoru
2

Auto "sestřelilo" malotraktor u krajnice, pokutu dostali oba řidiči

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby?