Určice favorita potrápily, ale na výhru to nestačilo

Doslova v dubnovém počasí se třinácté Určice postavily na domácím trávníku favorizovaným Velkým Losinám a ty pěkně potrápily, ale na výhru to nestačilo. Hosté si tak z Prostějovska vezou tři body za vítězství 2:1.

23.4.2017

Ilustrační foto. Foto: František Panec

„Tři body se počítají, ale objektivně musím říct, že to tentokrát nebyla úplně zasloužená výhra,“ přiznal lodivod hostů Jiří Mika.

Jeho tým hned zkraje zápasu vyčkával, jak se domácí předvedou. Ti si vytvořili několik šancí, ale překonat brankáře Velkých Losin se jim nedařilo. Naopak ve dvaatřicáté minutě přišla branka do sítě Kostelky. Žídek využil přihrávky do kraje hřiště. S míčem prošel do středu hrací plochy a z dvaadvaceti metrů poslal míč do brány.

„Míč totiž šikovně skočil před brankářem a zapadl k tyči. Byla to ale skvělá individuální akce Žídka,“ chválil svého svěřence kouč Mika.

„Bohužel poločas skončil 0:1, ale nějaké šance jsme si vytvořili i my,“ posteskl si Pavel Zbožínek, trenér Určic.

Určice se snažily a ve druhé půlce také srovnaly. Ve skrumáži před Hatalovou bránou se nejrychleji zorientoval Petr Halouzka a balon protlačil za brankovou čáru. Tlak domácích ještě vzrostl a vše nasvědčovalo velkému překvapení. Kouč Mika ale poslal na trávník zkušeného Navrátila a ten po minutě na hřišti zápas rozhodl.

„Je to zkušený hráč a v šestnáctce to rychle dokázal,“ oddechl si Jiří Mika.

„My jsme sahali po vedení, ale naopak jsme inkasovali. V závěru jsme se snažili srovnat, ale už nám to nevyšlo,“ krčil rameny Zbožínek.

Určice – Velké Losiny 1:2 (0:1)

Branky: 61. Halouska – 32. Žídek, 80. Navrátil. Rozhodčí: Zavřel – Štětka, Jelínek. ŽK: Šlajs – Tejkl, Nýdecký, Kováč. Diváků: 80.

Určice: Kostelka – Neubauer (86. O. Halouzka), Frehar, Zelina, Plajner – Menšík (56. Krajíček), Paul – Šlajs, Bokůvka, Kvapil – P. Halouska. Trenér: Pavel Zbožínek.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Tejkl, M. Gargulák, Blaťák (75. Šinogl) – Nýdecký (84. Mičunda), Mareš, Dostál, Trunkát (71. kováč) – Žídek, Pecháček (79. Navrátil). Trenér: Jiří Mika.

23.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ranní zátah: tři stovky zastavených aut, pět řidičů "pod vlivem"

Řidič oslněný sluncem narazil u Konice do malotraktoru
2

Auto "sestřelilo" malotraktor u krajnice, pokutu dostali oba řidiči

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby?