Prostějov zakončil vítězný turnaj v Líšní trápením proti Blansku

Prostějov /FOTOGALERIE/ – Utrpěným vítězstvím završili fotbalisté Prostějova zimní turnaj v Líšni, který bez jediné bodové ztráty suverénně vyhráli. V posledním duelu proti Blansku sice nepředvedli oslnivý výkon a spíše se trápili, přesto zásluhou úspěšné hlavičky Tomáše Machálka porazili účastníka jihomoravského krajského přeboru 1:0.

4.3.2012

1. FK PROSTĚJOV vs. FK APOS Blansko, Svozil Prostějov, Šplíchal Blansko a Machálek ProstějovFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Trenér ambiciózních Hanáků František Jura v prvním poločase vyzkoušel nové rozestavení 4 – 2 – 3 – 1, ale zkoušky herních variant zatím prostějovským fotbalistům moc nevoní. Hra favorita vázla a agresivní soupeř mu byl vyrovnaným soupeřem.

„Hráli jsme špatně,“ uznal Jura. „Do naší hry se zřejmě promítlo hned několik faktorů, mezi které bych zařadil uspokojení z vítězství na turnaji a únavu, která se po náročné přípravě strádá,“ přemítal.

Blansko se představilo jako velmi slušný tým, který aktivním napadáním neustále bořil rozehrávku Prostějova. Do žádných stoprocentních šancí se ale nedostával, stejně jako 1. FK. „Hodně nám vázla přechodová fáze do útoku. Místo kolmic dopředu jsme neustále vraceli hru dozadu,“ hodnotil Jura, který se ve druhé půli vrátil k osvědčenému 4 – 4 – 2.

Jediná branková příležitost se narodila v 65. minutě. „Byla to naše nejvydařenější akce z celého zápasu,“ popisoval situaci, kdy Hirsch pronikl po pravé straně, výborně nacentroval a Machálek hlavou neomylně skóroval.

Prostějov už těsné vedení uhájil a tak líšeňský turnaj zakončil s bilancí šesti výher v šesti utkáních a výborným skóre 17:5. Generálku na nadcházející start divizního jara si po podzimu čtvrtým tým divize E odbyde příští víkend v Uničově. Na hřišti 7. týmu MSFL se představí v sobotu. Utkání bude poslední prověrkou i pro domácí svěřence trenéra Miloslava Machálka, proto se dá očekávat, že oba týmy nastoupí v nejsilnějších možných sestavách.

FK APOS BLANSKO – 1. FK PROSTĚJOV 0:1 (0:0)

Branka: 65. Machálek.

Sestava Prostějova, 1. poločas: Bureš – Klimek, Hunal, Zbožínek, Dostál – Fládr, Svozil – Machálek, Zelenka, Hisrch – Janoušek. 2. poločas: Kofroň – Liška, Hunal, Kocourek, Hloch – Hirsch, Poláček, Zelenka, Fabiánek – Zatloukal, Machálek (60. Konečný). Trenér: František Jura.

Další zápasy posledního kola: Rousínov – Zbrojovka Brno U19 1:4, Líšeň – Vyškov 1:1.

Dohrávky: Bystrc – Vyškov 2:0, Blansko – Rousínov 2:1.